
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
11 липня 2018 р.справа № 804/215/5785/17
Суддя-доповідач Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду ОСОБА_1 перевіривши відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України апеляційної скарги ОСОБА_2 на ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12 березня 2018 року у справі №804/215/5785/17 за позовом ОСОБА_2 до виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради в особі Управління праці та соціального захисту населення про визнання протиправною бездіяльності і зобов'язання вчинити певні дії ,-
в с т а н о в и в:
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12 березня 2018 року адміністративний позов повернуто позивачу.
19 червня 2018 року позивач, не погодившись з рішенням суду, повторно звернувся до суду з апеляційною скаргою у цій справі. Первинно подана, 21.04.2018 року, апеляційна скаргу була повернута позивачу без розгляду, ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 03.05.2018 року, яка отримана позивачем 16.06.2018 року.
При цьому, вказана апеляційна скарга подана без додержання вимог, встановлених ст.296 КАС України.
Так, відповідно до вимог п. 1 ч. 5 ст. 296 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Однак, скаржником документа про сплату судового збору не надано.
Водночас, до апеляційної скарги скаржником додане клопотання про звільнення від сплати судового збору згідно норм ч.1 ст.11 Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права держави, ст.1 Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії.
Однак, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне зазначити, що положення частини 1 статті 11 Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права та статті 1 Закону України “Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії”, на які посилається заявник, як на підставу для звільнення від сплати судового збору, не регулюють питання щодо сплати судового збору, а тому посилання на зазначені норми не приймаються судом апеляційної інстанції з огляду на їх безпідставність.
Щодо звільнення від сплати судового, враховуючи майновий стан сторони, передбаченого ст.133 КАС України суд апеляційної інстанції вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до частини першої статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
За змістом частини другої статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до статті 2 Закону України “Про судовий збір” платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи-підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Згідно з частиною першою статті 8 Закону України "Про судовий збір" у редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII, який набрав чинності 15 грудня 2017 року (далі - Закон України "Про судовий збір"), враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Частиною другою цієї ж статті закріплено, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Отже, підстави звільнення від сплати судового збору, його відстрочення чи розстрочення чітко урегульовано законом.
Так, на підтвердження тяжкого матеріального стану позивачем надано довідки Управління праці та соціального захисту населення виконкому Тернівської районної у місті ради №4483 від 01.06.2018 року та №2928 від 02.04.2018 року.
Проте, зазначені довідки Управління праці та соціального захисту населення виконкому Тернівської районної у місті ради свідчать лише про отримання скаржником соціальної пільги, а саме компенсації по догляду за інвалідом І групи, тому не є належними доказами тяжкого матеріального стану, оскільки не свідчать, що зазначені в наданих довідках виплати є єдиним джерелом існування позивача.
Посилання заявника апеляційної скарги на Постанову Кабінету Міністрів України №558 від 29.04.2004 року, також є безпідставними, оскільки вказаною постановою затверджено Порядок призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, а згідно наданих ОСОБА_2 довідок Управління праці та соціального захисту населення виконкому Тернівської районної у місті ради, останній отримує компенсацію по догляду за інвалідом І групи.
За таких обставин, враховуючи наведене суд апеляційної інстанції дійшов висновку щодо відсутності підстав для звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до Закону України “Про судовий збір”, за подання до суду апеляційної скарги на ухвалу суду сплачується судовий збір в сумі 1 (одного) розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 01.01.2018 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складав 1 762 грн.
Таким чином, розмір судового збору, який підлягає сплатити заявнику апеляційної скарги складає 1762 грн.
Платiжнi реквiзити для перерахування судового збору:
Отримувач коштів: УК у Шевчен.р.м.Дніпра/Шев.р/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37989274
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО): 899998
Рахунок отримувача: 34317206081005
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу:
*;101;_____(код клієнта:
· ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8),
· реєстраційний номер облікової картки платника податків для фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);
Судовий збір, за апеляційною скаргою ______ (ПІБ особи чи назва установи, організації, яка подає апеляційну скаргу), Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд.
Відповідно до ч. 2 ст. 298 КАС України (в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VII) до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії даної ухвали.
З огляду на вищевикладене, суд дає можливість у десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали усунути вказані недоліки апеляційної скарги, а саме надати суду оригінал документу про сплату судового збору.
Керуючись ст.ст. 169, 298 КАС України, -
у х в а л и в:
Відмовити ОСОБА_2 в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12 березня 2018 року у справі №804/215/5785/17 залишити без руху та надати десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали для усунення вищезазначених недоліків.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач: ОСОБА_1