
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 810/870/18
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
11 липня 2018 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Василенко Я.М., перевіривши апеляційну скаргу Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації на рішення Київського окружного адміністративного суду від 27.04.2018 у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації Київської області, Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду першої інстанції з позовом, в якому просив:
- визнати протиправною відмову управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації Київської області у прийнятті документів позивача для подання до Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації для встановлення статусу особи, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1;
- зобов'язати управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації прийняти документи позивача та оформити і направити подання до Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації для встановлення статусу і видачі позивачу посвідчення особи, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1;
- зобов'язати Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації розглянути подання управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації Київської області та встановити позивачу статус особи, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 1 і видати посвідчення постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 1. Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 06.06.2018 позов задоволено.
Не погоджуючись з вказаним рішенням Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації звернувся із апеляційною скаргою, в якій просить скасувати оскаржуване рішення, як таке, що прийняте із порушенням норм матеріального і процесуального права, та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити повністю.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 5 ст. 296 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Всупереч вимог п. 1 ч. 5 ст. 296 КАС України апелянтом подано апеляційну скаргу, однак, не додано документ, що підтверджує сплату судового збору за подачу апеляційної скарги та не надано доказів, які б підтверджували наявність правових підстав для його звільнення від сплати судового збору.
Згідно з ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 296 Кодексу, застосовуються правила ст. 169 Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху і апелянту надається строк для усунення її недоліків до десяти днів з дня вручення ухвали.
Враховуючи фактичні обставини справи, суд вважає, що апеляційна скарга Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації підлягає залишенню без руху, оскільки вона не відповідає вимогам встановленим статтею 296 КАС України, а саме до апеляційної скарги не додано докази, що підтверджують сплату апелянтом судового збору та не надано доказів, які б підтверджували наявність правових підстав для звільнення його від сплати судового збору.
В свою чергу, суд зазначає, що правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VІ (зі змінами та доповненнями, внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 03.10.2017 № 2147-VIII, який набрав чинності 15.12.2017).
Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору встановлюється в таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано: суб'єктом владних повноважень, юридичною особою 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; фізичною особою або фізичною особою - підприємцем 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; немайнового характеру, який подано: суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб; фізичною особою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору встановлюється в таких розмірах, зокрема: за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2018 відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» становив 1 762, 00 грн.
З позовної заяви позивача вбачається, що позивачем заявлено одну вимогу немайнового характеру (визнати протиправною відмову управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації Київської області у прийнятті документів позивача для подання до Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації для встановлення статусу особи, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1; зобов'язати управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації прийняти документи позивача та оформити і направити подання до Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації для встановлення статусу і видачі позивачу посвідчення особи, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1; зобов'язати Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації розглянути подання управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації Київської області та встановити позивачу статус особи, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 1 і видати посвідчення постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 1).
Отже, ставка судового збору за подачу позову становить 704, 80 грн. (1 762, 00 грн. х 0,4).
Таким чином, у відповідності до п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» відповідачу потрібно сплатити судовий збір за подачу апеляційної скарги у розмірі 1 057, 20 грн. (704, 80 грн. х 150 %).
Реквізити Київського апеляційного адміністративного суду для сплати судового збору за подання апеляційних скарг: отримувач - УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/22030101; код отримувача (ЄДРПОУ) - 38004897; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); код банку (МФО) - 899998; номер рахунка - 34312206081055; код класифікації доходів бюджету - 22030101.
Отже, Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації протягом семи днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху належить звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про усунення недоліків та направити таку заяву на адресу Київського апеляційного адміністративного суду з додаванням доказів (оригіналів), що підтверджують сплату апелянтом судового збору за подачу апеляційної скарги в розмірі 1 057, 20 грн. або докази, які б підтверджували наявність правових підстав для звільнення його від сплати судового збору.
Керуючись ст.ст. 132, 169, 296, 298, ч. 2 ст. 321, ч. 2 ст. 325, ст. 328 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації на рішення Київського окружного адміністративного суду від 27.04.2018 у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації Київської області, Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Встановити Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації строк для усунення недоліків апеляційної скарги - сім днів з дня отримання копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в касаційному порядку.
Суддя: Василенко Я.М.