
8.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
02 липня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 812/107/18
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Ірметової О.В.
за участю
секретаря судового засідання: Попової Н.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Приватного підприємства “Айленд” до Державної фіскальної служби України про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
05 січня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Приватного підприємства “Айленд” до Державної фіскальної служби України про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання вчинити певні дії.
Позовну заяву обґрунтовано тим, що рішенням ДПІ у Жовтневому районі м. Луганська ГУ Міндоходів в Луганській області № 38 від 21.07.2015 анульовано реєстрацію ПП “Айленд” в якості платника ПДВ. Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 05.10.2016 за справою 812/1587/15 рішення ДПІ у Жовтневому районі м. Луганська ГУ Міндоходів в Луганській області № 38 від 21.07.2015 визнано нечинним та скасовано. Вказана постанова підлягає виконанню Державної фіскальною службою шляхом внесення відповідних змін до реєстру платників ПДВ у порядку, встановленому Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість. 26.11.2017 позивач отримав відповідь за заявою від 18.07.2017 з якої видно, що відповідач відмовляється вносити відповідні зміни до реєстру платників ПДВ, відсилаючи позивача до процедури, встановленої ст. 257 КАСУ, а фактично – відмовляється виконувати судове рішення. Позивач вважає такі дії протиправними.
На підставі вищевикладеного позивач просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача, яка полягає у відсутності дій по внесенню до реєстру платників ПДВ запису про реєстрацію ПП “Айленд” код 32418971 в якості платника ПДВ датою 26.10.2006.
- зобов’язати відповідача відновити реєстрацію позивача в якості платника ПДВ шляхом внесення до реєстру платників ПДВ запису про реєстрацію ПП “Айленд” код 32418971 в якості платника ПДВ датою 26.10.2006.
Ухвалою суду від 30 березня 2018 року провадження у справі за даним адміністративним позовом відкрито та призначено підготовче засідання на 26 квітня 2018 року (а.с. 1-2).
24 квітня 2018 року від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву (а.с. 42-45), в обґрунтування якого зазначено, що Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість встановлено певний порядок вчинення дій для внесення до Реєстру змін щодо скасування анулювання реєстрації, що відбулось за ініціативою контролюючого органу, на підставі рішення суду, тому позовні вимоги про зобов’язання відповідача відновити реєстрацію позивача в якості платника ПДВ шляхом внесення до Реєстру платників податку на додану вартість запису про реєстрацію ПП «Айленд» в якості платника ПДВ датою 26.10.2006 є неналежним захистом прав. Також відповідач зазначив, що суд не може підміняти державний орган рішення якого оскаржується, приймати замість рішення, яке визнається протиправним, інше рішення, яке б відповідало закону, та давати вказівки, які б свідчили про вирішення питань, які належать до компетенції такого суб’єкта владних повноважень, оскільки такі дії виходять за межі визначених йому повноважень законодавцем.
Крім того, реєстрація ПП «Айленд» відбулася 27.08.2015, у той же день дані платника були внесені до Реєстру. Таким чином, на теперішній час ПП «Айленд» є платником податку на додану вартість від 27.08.2015 з індивідуальним податковим номером 32418971, а отже права платника не обмежено.
На підставі вищевикладеного відповідач просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог.
26 квітня 2018 року підготовче засідання було відкладено до 21 травня 2018 року (а.с. 60).
15 травня 2018 року від представника позивача надійшла відповідь на відзив (а.с. 68-70), в обґрунтування якого зазначено, що ПП «Айленд» було зареєстровано в якості платника ПДВ 26.10.2006. 21.07.2015 вказана реєстрація була анульована на підставі Рішення ДПІ у Жовтневому районі м. Луганська ГУ Міндоходів в Луганській області № 38 від 21.07.2015. Повторна реєстрація позивача в якості платника ПДВ, що відбулася 27.08.2015, не відновлює права позивача, так як податковий облік за цією реєстрацією передбачає віднесення до податкового кредиту сум ПДВ, сплачених у період з 27.08.2015.
Крім того, якщо на дату скасування рішення про анулювання рішення про анулювання реєстрації особа зареєстрована платником ПДВ повторно, дата реєстрації платником ПДВ відповідає даті попередньої реєстрації платником ПДВ. Таким чином, відповідач має внести запис в Реєстр платників ПДВ про реєстрацію позивача в якості платника ПДВ з 26.10.2006.
На підставі вищевикладеного позивач просив задовольнити позовні вимоги.
21 травня 2018 року від представника відповідача надійшли додаткові пояснення у справі (а.с. 98-100) у яких зазначено, що на підставі заяви платника податку 27.08.2015 Приватне підприємство «Айленд» зареєстровано у якості платника податку на додану вартість. Отже, на час набрання законної сили рішення суду у справі № 812/1587/15 позивач вже був зареєстрований платником податку на додану вартість. З урахуванням вищенаведеного відповідач вважає свої дії правомірними.
Ухвалою суду від 21 травня 2018 року продовжено строк підготовчого провадження у справі №812/107/18 на 30 днів до 21 червня 2018 року. Відкладено підготовче засідання до 18 червня 2018 року (а.с. 112).
Ухвалою суду від 18 червня 2018 року закрито підготовче провадження у справі. Призначено справу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 02 липня 2018 року (а.с. 122).
Представник позивача та представник відповідача у судове засідання не прибули про дату, час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином.
Дослідивши матеріали справи та надавши оцінку доказам, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог з огляду на наступне.
Судом встановлено, що Приватне підприємство “Айленд” зареєстровано в якості юридичної особи, код ЄДРПОУ 32418971 за адресою: 93412, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, шосе Будівельників, 23Б (а.с.97-98).
Приватне підприємство “Айленд” до зміни місцезнаходження перебувало на податковому обліку у Державній податковій інспекції у Жовтневому районі м. Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області. Дата реєстрації платником податку на додану вартість 26.10.2006, що не заперечують сторони по справі.
На даний час позивач перебуває на податковому обліку у ДПІ у м. Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області.
Рішенням Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області № 38 від 21.07.2015 анульовано реєстрацію Приватного підприємства “Айленд” як платника податку на додану вартість відповідно до п.п. “Г” п. 184.1 та у зв’язку з тим, що особа, зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає контролюючому органу декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов’язання чи податкового кредиту, про що зазначено у висновку вказаного рішення (а.с. 7-8).
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 05.10.2016 по справі № 812/1587/15 адміністративний позов Приватного підприємства “Айленд” до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Луганська Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про визнання незаконним та скасування рішення №38 від 21.07.2015 задоволено. Визнано протиправним та скасовано рішення Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області №38 від 21.07.2015 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Приватного підприємства “Айленд” (а.с. 9-14).
07 серпня 2015 року позивач звернувся до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Луганська ГУ ДФС у Луганській області із заявою про реєстрацію як платника податку на додану вартість (а.с. 104-105).
На заяву ПП "Айленд" від 10.08.2015 № 123 ДПІ у Жовтневому районі м. Луганська ГУ ДФС у Луганській області листом від 11.08.2015 № 71/10/183 було повідомлено, що ПП «Айленд» перебуває на обліку в ДПІ у м. Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області, а тому позивачу запропоновано подати відповідну заяву про реєстрацію платника податку на додану вартість до ДПІ за основним місцем обліку (а.с. 106).
15 червня 2017 року позивач звернувся до відповідача із заявою про відновлення реєстрації ПП «Айленд» в якості платника ПДВ та внести до реєстру платників ПДВ запис про реєстрацію ПП «Айленд» в якості платника ПДВ датою 26.10.2006 (а.с. 16).
Державна фіскальна служба України листом від 18.07.2017 № 15512/6/99-99-08-02-01-15 повідомлено, що виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 05.10.2016 у справі № 812/1587/15, що набрала законної сили, здійснюється в порядку, визначеному ст. 257 КАС України (чинного на час надання відповіді). Також повідомлено, що у резолютивній частині зазначеної постанови було допущено описку в назві контролюючого органу (а.с. 19).
07 серпня 2015 року позивач звернувся до ДПІ у м. Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області із заявою про реєстрацію платника податку на додану вартість. На підставі зазначеної заяви ПП «Айленд» було зареєстровано у якості платника податку на додану вартість з 27.08.2015 (а.с. 107-108).
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд виходить з наступного.
Пунктом 180.1 статті 180 Податкового кодексу України визначено, що для цілей оподаткування платником податку є: будь-яка особа, що провадить або планує провадити господарську діяльність і реєструється за своїм добровільним рішенням як платник податку у порядку, визначеному статтею 183 цього розділу; будь-яка особа, що зареєстрована або підлягає реєстрації як платник податку; будь-яка особа, що ввозить товари на митну територію України в обсягах, які підлягають оподаткуванню, та на яку покладається відповідальність за сплату податків у разі переміщення товарів через митний кордон України відповідно до Митного кодексу України, а також: особа, на яку покладається дотримання вимог митних режимів, які передбачають повне або часткове умовне звільнення від оподаткування, у разі порушення таких митних режимів, встановлених митним законодавством; особа, яка використовує, у тому числі при ввезенні товарів на митну територію України, податкову пільгу не за цільовим призначенням та/або всупереч умовам чи цілям її надання згідно із цим Кодексом, а також будь-які інші особи, що використовують податкову пільгу, яку для них не призначено. Норми цього пункту не застосовуються до операцій з ввезення на митну територію України фізичними особами (громадянами) чи суб'єктами підприємницької діяльності, які не є платниками податку, культурних цінностей, зазначених у пункті 197.7 статті 197 цього Кодексу; особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без утворення юридичної особи; особа - управитель майна, яка веде окремий податковий облік з податку на додану вартість щодо господарських операцій, пов'язаних з використанням майна, що отримане в управління за договорами управління майном. Для цілей оподаткування господарські відносини між управителем майна з власної господарської діяльності та його діяльності з управління майном прирівнюються до відносин на основі окремих цивільно-правових договорів. Норми цього підпункту не поширюються на управителів майна, які здійснюють управління активами інститутів спільного інвестування, фондів банківського управління, фондів фінансування будівництва та фондів операцій з нерухомістю, створених відповідно до закону; особа, що проводить операції з постачання конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майна, визнаного безхазяйним, майна, за яким не звернувся власник до кінця строку зберігання, та майна, що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави (у тому числі майна, визначеного у статті 243 Митного кодексу України), незалежно від того, чи досягає вона загальної суми операцій із постачання товарів/послуг, визначеної пунктом 181.1 статті 181 цього Кодексу, а також незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством; особа, що уповноважена вносити податок з об'єктів оподаткування, що виникають внаслідок поставки послуг підприємствами залізничного транспорту з їх основної діяльності, що перебувають у підпорядкуванні платника податку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України; особа - інвестор (оператор), який веде окремий податковий облік, пов'язаний з виконанням угоди про розподіл продукції.
Відповідно до пункту 181.1 статті 181 Податкового кодексу України, у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи.
Згідно із пунктом 182.1 статті 182 Податкового кодексу України 1, якщо особа, яка відповідно до пункту 181.1 статті 181 цього Кодексу не є платником податку у зв'язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій відсутні або є меншими від встановленої зазначеною статтею суми, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою.
Пунктами 183.1 – 183.3 статті 183 Податкового кодексу України, будь-яка особа, що підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку, подає до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву. У разі обов'язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у статті 181 цього Кодексу. У разі добровільної реєстрації особи як платника податку або особи, яка відповідає вимогам, визначеним підпунктом 6 пункту 180.1 статті 180 цього Кодексу, реєстраційна заява подається згідно з пунктом 183.7 цієї статті не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і складання податкових накладних.
Відповідно до пункту 184.1 статті 184 Податкового кодексу України, реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі якщо: будь-яка особа, зареєстрована як платник податку протягом попередніх 12 місяців, подала заяву про анулювання реєстрації, якщо загальна вартість оподатковуваних товарів/послуг, що надаються такою особою, за останні 12 календарних місяців була меншою від суми, визначеної статтею 181 цього Кодексу, за умови сплати суми податкових зобов'язань у випадках, визначених цим розділом; будь-яка особа, зареєстрована як платник податку, прийняла рішення про припинення та затвердила ліквідаційний баланс, передавальний акт або розподільчий баланс відповідно до законодавства за умови сплати суми податкових зобов'язань із податку у випадках, визначених цим розділом; в) будь-яка особа, зареєстрована як платник податку, реєструється як платник єдиного податку, умова сплати якого не передбачає сплати податку на додану вартість; особа, зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає контролюючому органу декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів/послуг, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту; ґ) установчі документи будь-якої особи, зареєстрованої як платник податку, визнані рішенням суду недійсними; господарським судом винесено ухвалу про ліквідацію юридичної особи – банкрута; платник податку ліквідується за рішенням суду (фізична особа позбувається статусу суб'єкта господарювання) або особу звільнено від сплати податку чи її податкову реєстрацію анульовано (скасовано, визнано недійсною) за рішенням суду; фізична особа, зареєстрована як платник податку, померла, її оголошено померлою, визнано недієздатною або безвісно відсутньою, обмежено її цивільну дієздатність; з) припинено дію договору про спільну діяльність, договору управління майном, угоди про розподіл продукції (для платників податку, зазначених у підпунктах 4, 5 і 8 пункту 180.1 статті 180 цього Кодексу) або закінчився строк, на який утворено особу, зареєстровану як платник податку.
Порядок реєстрації платників податку на додану вартість, анулювання реєстрації платників податку на додану вартість, ведення реєстру платників податку на додану вартість (далі - Реєстр), присвоєння індивідуального податкового номера платника податку на додану вартість, оприлюднення даних з Реєстру, перереєстрації платників податку на додану вартість визначається Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130.
Відповідно до пункту 5.10 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, Рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ за самостійним рішенням контролюючого органу може бути оскаржене в адміністративному порядку відповідно до вимог статті 56 Кодексу або до суду.
Рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ за самостійним рішенням контролюючого органу може бути скасоване контролюючим органом вищого рівня під час проведення процедури його адміністративного оскарження та в інших випадках у разі встановлення невідповідності такого рішення актам законодавства, а також у разі скасування судових рішень чи записів у Єдиному державному реєстрі, на підставі яких було прийняте рішення про анулювання реєстрації.
Підставою для внесення до Реєстру змін щодо скасування анулювання реєстрації, що відбулось за самостійним рішенням контролюючого органу, є рішення суду, яке набрало законної сили, або рішення контролюючого органу про скасування рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ. Рішення із копіями відповідних документів направляється до Державної фіскальної служби України для внесення відповідних змін до Реєстру.
Якщо анулювання реєстрації платника ПДВ було здійснене згідно з рішенням про анулювання реєстрації платників податку на додану вартість за формою № 7-РПДВ (додаток 7), то скасування анулювання реєстрації платника ПДВ проводиться шляхом скасування запису про такого платника у Переліку. При цьому не скасовуються рішення про анулювання реєстрації платників ПДВ та анулювання реєстрації інших платників ПДВ, включених до Переліку.
Рішення контролюючого органу про скасування рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ викладається з описом ситуації, посиланням на Кодекс, зазначенням мотивів та обґрунтувань прийняття такого рішення, оформляється на бланку та підписується керівником (заступником керівника або уповноваженою особою). Таке рішення або його засвідчена копія направляється із супровідним листом до Державної фіскальної служби України у десятиденний строк після прийняття.
У разі скасування рішення про анулювання реєстрації, якщо інше не визначено судовим рішенням, контролюючий орган вносить до Реєстру запис про реєстрацію платника ПДВ із урахуванням таких особливостей:
1) якщо на дату скасування рішення про анулювання реєстрації в особи відсутня наступна (повторна) реєстрація, дата реєстрації платником ПДВ не змінюється;
2) якщо на дату скасування рішення про анулювання реєстрації особа зареєстрована платником ПДВ повторно, дата реєстрації платником ПДВ відповідає даті попередньої реєстрації платником ПДВ;
3) якщо на дату скасування рішення про анулювання реєстрації особа зареєстрована як платник єдиного податку, умова сплати якого не передбачає сплати податку на додану вартість, дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, дата анулювання реєстрації відповідає даті, що передує дню переходу особи до застосування відповідної ставки єдиного податку, а причина анулювання - підпункту "в" пункту 184.1 статті 184 розділу V Кодексу. Анулювання реєстрації проводиться за заявою про анулювання реєстрації платника ПДВ або за рішенням контролюючого органу;
4) якщо на дату скасування рішення про анулювання реєстрації в особи є анульованою наступна (повторна) реєстрація, дата реєстрації платником ПДВ відповідає даті попередньої реєстрації платником ПДВ, а дата та причина анулювання реєстрації - даті та причині анулювання повторної реєстрації.
Як встановлено судом, Рішенням Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області № 38 від 21.07.2015 анульовано реєстрацію Приватного підприємства “Айленд” як платника податку на додану вартість. 27.08.2018 на підставі заяви ПП «Айленд» було зареєстровано у якості платника податку на додану вартість з 27.08.2018.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 05.10.2016 по справі № 812/1587/15 визнано протиправним та скасовано рішення Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області №38 від 21.07.2015 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Приватного підприємства “Айленд”.
Отже, відповідно до постанови Луганського окружного адміністративного суду від 05.10.2016 та пункту 5.10 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, контролюючий орган повинен був внести до Реєстру платника податку на додану вартість запис про реєстрацію платника ПДВ ПП «Айленд», що відповідає даті попередньої реєстрації, що в свою чергу було б належним виконанням рішення суду.
Відомостей щодо виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 05.10.2016 по справі № 812/1587/15 сторонами не надано. Крім того,
Таким чином, станом на день розгляду справи постанову Луганського окружного адміністративного суду від 05.10.2016 по справі № 812/1587/15 не виконано.
Крім того, як встановлено вище, листом Державної фіскальної служби України від 18.07.2017 № 15512/6/99-99-08-02-01-15 повідомлено, що виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 05.10.2016 у справі № 812/1587/15, що набрала законної сили, здійснюється в порядку, визначеному ст. 257 КАСУ (чинного на час надання відповіді).
Виходячи з наведеного, суд дійшов висновку, що постанова Луганського окружного адміністративного суду від 05.10.2016 по справі № 812/1587/15, яка набрала законної сили є невиконаною.
Відповідно до статті 129-1 Конституції України, суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов’язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Частиною першою статті 370 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, судове рішення, яке набрало законної сили, є обов’язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Відповідно до ч. 4 ст. 372 КАС України, яке діє на день звернення позивача до суду з даним адміністративним позовом, яка коренспондується зі ст. 257 КАС України, яка діяла на день прийняття постанови суду по справі № 812/1587/15, примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому законом.
Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження», відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів: виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України.
Отже, законодавством України гарантується виконання судових рішень та передбачено певний порядок їх виконання.
Крім того, відповідно до частини першої статті 383 КАС України, особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб’єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.
Дана норма передбачає подання до суду заяви на бездіяльність суб'єкта владних повноважень при виконанні судового рішення, а не адміністративного позову, як це зробив позивач.
Оскільки, судовим рішенням по справі № 812/1587/15 визнано протиправним та скасовано рішення Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області №38 від 21.07.2015 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Приватного підприємства “Айленд”, а тому в даній справі відсутній предмет спору, оскільки питання щодо поновлення ПП «Айленд» реєстрації в якості платника ПДВ шляхом внесення до реєстру платників податку на додану вартість запису про реєстрацію ПП «Айленд» в якості платника ПДВ з 26.10.2006 повинно вирішуватись в порядку виконання судового рішення.
Крім того, суд зазначає, ПП «Айленд» не позбавлений права звернутися до суду із заявою про визнання протиправною бездіяльності вчиненою суб’єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Приватного підприємства “Айленд” до Державної фіскальної служби України про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 19, 20, 32, 77, 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ВИРІШИВ:
В задоволенні адміністративного позову Приватного підприємства “Айленд” до Державної фіскальної служби України про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Повний текст рішення складено та підписано 12 липня 2018 року.
Суддя ОСОБА_1