Рішення № 75276146, 10.07.2018, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.07.2018
Номер справи
816/1538/18
Номер документу
75276146
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 липня 2018 року м. ПолтаваСправа № 816/1538/18

Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Бойка С.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про зобов'язання вчинити певні дії.

В С Т А Н О В И В:

11 травня 2018 року ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про зобов'язання провести перерахунок та виплату недотриманої пенсії відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900 від 23.12.2015, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанов Кабінету міністрів України №988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" і №947 від 18.11.2015 "Про внесення змін до постанови Кабінету ОСОБА_2 України від 09.03.2006 №268", без обмежень на підставі довідки від 29.03.2018 про розмір грошового забезпечення виданої ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області починаючи з 01.01.2016 (з урахуванням уточненої позовної заяви від 17 травня 2018 року).

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач, як колишній працівник органів внутрішніх справ, має право на перерахунок та виплату пенсії у зв'язку із підвищенням розміру грошового забезпечення поліцейських, однак, відповідач листом відмовив у такому перерахунку та виплаті з посиланням на те, що довідка від 29.03.2018 №4/282 про грошове забезпечення гр. ОСОБА_1 не є підставою для розрахунку пенсії в силу вимог постанови Кабінету ОСОБА_2 України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".

15.06.2018 відповідачем до суду подано відзив на адміністративний позов у якому представник відповідача просив у задоволенні позовних вимог відмовити посилаючись на їх необґрунтованість та безпідставність. Зазначав, що довідка Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області на підставі якої позивач просить зробити йому перерахунок пенсії не відповідає вимогам чинного законодавства, оскільки до складу, зазначеного в ній, грошового забезпечення входять надбавки та доплати, які чинним законодавством не передбачені для поліцейських. Стверджував, що позивачу проведено перерахунок пенсії, починаючи з 01 січня 2016 року, з урахуванням положень постанови Кабінету ОСОБА_2 України від 21 лютого 2018 року №103.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 29.05.2018 справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з викликом учасників справи у відкрите судове засідання.

Відповідно до вимог статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України справу розглянуто у порядку письмового провадження, у зв'язку з чим на підставі частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалось.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі факти та відповідні до них правовідносини.

Встановивши обставини справи, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та які мають значення для вирішення справи по суті, оцінивши докази, якими підтверджені встановлені обставини, застосувавши до спірних правовідносин відповідні норми матеріального та процесуального права, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що позивач проходив службу в органах внутрішніх справ і на даний час є пенсіонером органів внутрішніх справ України та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Рішенням Октябрського районного суд м. Полтави від 13 лютого 2018 року у справі №554/9837/17, що набрала законної сили, за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Полтавській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання надати нову довідку задоволено частково: визнано протиправною бездіяльність Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області щодо не виготовлення нової довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1; зобов'язано Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з повною реальною інформацією, за формою, передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету ОСОБА_2 України від 13.02.2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" та внесення змін до постанови Кабінету ОСОБА_2 України від 17.07.1992 року № 393", з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету ОСОБА_2 України від 11.11.2015 року № 988, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад – 3600,00 грн, оклад за військовим (спеціальним) званням майор міліції - 2000,00 грн, надбавка за вислугу років (35%) – 1960,00 грн, надбавки за виконання особливо важливих завдань (50 %) – 3780,00 грн, надбавка за оперативно-розшукову діяльність (45%) – 1620,00 грн, надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) – 540,00 грн, премія (82,7%) – 11164,50 грн, всього – 24664,50 грн з дати виникнення права на перерахунок. В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.

На виконання цієї постанови Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області видано ОСОБА_1 нову довідку №4/282 від 29 березня 2018 року із зазначенням вказаного у рішенні Октябрського районного суд м. Полтави від 13 лютого 2018 року у справі №554/9837/17 розміру грошового забезпечення з дати виникнення права на перерахунок за посадою начальник Чорнухинського РВ УМВС України в Полтавській області, а саме: посадовий оклад – 3600,00 грн, оклад за військовим (спеціальним) званням майор міліції - 2000,00 грн, надбавка за вислугу років (35%) – 1960,00 грн, надбавки за виконання особливо важливих завдань (50 %) – 3780,00 грн, надбавка за оперативно-розшукову діяльність (45%) – 1620,00 грн, надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) – 540,00 грн, премія (82,7%) – 11164,50 грн, всього – 24664,50 грн.

20 квітня 2018 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області із заявою про перерахунок його пенсії з 01 січня 2016 року на підставі довідки від 29 березня 2018 року №4/283.

Листом від 04 травня 2018 року за №799/Л-03 позивача повідомлено про те, що довідка від 29.03.2018 №4/282 про грошове забезпечення гр. ОСОБА_1 не є підставою для розрахунку пенсії в силу вимог постанови Кабінету ОСОБА_2 України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".

Не погодившись з вказаної відповіддю, позивач звернувся до суду з позовом про зобов'язання відповідача провести перерахунок та виплату пенсії на підставі довідки від 29 березня 2018 року №4/282, починаючи з 01 січня 2016 року.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних приватних закладів для догляду непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України /пункт 6 частини першої статті 92 Конституції України/.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі, та деяких інших осіб, є Закон України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Згідно з частиною четвертою статті 63 цього Закону усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом ОСОБА_2 України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, законом передбачений обов'язок перерахунку пенсій у випадку підвищення грошового забезпечення працівників, які виконують таку ж саму роботу.

У зв'язку з набранням чинності Законом України "Про Національну поліцію" від 02 липня 2015 року №580-VIII втратив чинність Закон України "Про міліцію", при цьому підлягали ліквідації органи міліції.

Разом з тим, законодавець у пункті 15 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про Національну поліцію" передбачив, що за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Також Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VII статтю 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" доповнено частиною 3, відповідно до якої перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Водночас частиною вісімнадцятою статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", серед іншого, передбачено, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Згідно з частинами другою та третьою статті 51 цього Закону перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців /частина 2/.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком /частина 3/.

Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету ОСОБА_2 України від 13 лютого 2008 року №45 /у редакції, яка діяла на момент отримання відповідачем довідки/, встановлено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом ОСОБА_2 України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Таким чином, підставою для перерахунку пенсії є рішення Кабінету ОСОБА_2 України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідної категорії осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету ОСОБА_2 України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" від 11 листопада 2015 року №988 встановлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Цією ж постановою затверджено схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1; схему посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2; схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3-10.

Відповідно до вказаної постанови грошове забезпечення поліцейських є вищим від раніше встановленого грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ. А відтак, позивач, як пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на перерахунок пенсії з урахуванням видів та розмірів грошового забезпечення, встановлених законодавством для поліцейських.

Октябрський районний суд м. Полтави у рішенні від 13 лютого 2018 року у справі №554/9837/17, що набрала законної сили і є обов'язковою до виконання на території України усіма державними органами, надавав оцінку видам та розміру грошового забезпечення, на які має право позивач станом на 01 січня 2016 року, та зобов'язав Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з повною реальною інформацією, за формою, передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету ОСОБА_2 України від 13.02.2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" та внесення змін до постанови Кабінету ОСОБА_2 України від 17.07.1992 року № 393", з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету ОСОБА_2 України від 11.11.2015 року № 988, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад – 3600,00 грн, оклад за військовим (спеціальним) званням майор міліції - 2000,00 грн, надбавка за вислугу років (35%) – 1960,00 грн, надбавки за виконання особливо важливих завдань (50 %) – 3780,00 грн, надбавка за оперативно-розшукову діяльність (45%) – 1620,00 грн, надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) – 540,00 грн, премія (82,7%) – 11164,50 грн, всього – 24664,50 грн з дати виникнення права на перерахунок.

На виконання цієї постанови Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області на ім'я ОСОБА_1 складено довідку №4/282 від 29 березня 2018 року, відповідно до якої розмір грошового забезпечення з дати виникнення права на перерахунок за посадою начальник Чорнухинського РВ УМВС України в Полтавській області, а саме: посадовий оклад – 3600,00 грн, оклад за військовим (спеціальним) званням майор міліції - 2000,00 грн, надбавка за вислугу років (35%) – 1960,00 грн, надбавки за виконання особливо важливих завдань (50 %) – 3780,00 грн, надбавка за оперативно-розшукову діяльність (45%) – 1620,00 грн, надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) – 540,00 грн, премія (82,7%) – 11164,50 грн, всього – 24664,50 грн.

Враховуючи те, що право позивача на перерахунок пенсії встановлено чинним законодавством України, а довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 29 березня 2018 року №4/282 видана ОСОБА_1 Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області на виконання рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 29 січня 2018 року у справі №554/9837/17, яка набрала законної сили, суд дійшов висновку про те, що ОСОБА_1 має законні підстави щодо перерахунку його пенсії на підставі такої довідки.

У ході розгляду справи судом встановлено, що перерахунок розміру пенсії позивачу не проведений з 01 січня 2016 року саме з вини відповідача. Тому право позивача щодо перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року є абсолютним та не може бути обмежено будь-яким строком у силу вимоги статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Суд відхиляє мотив відповідача, що полягає у його незгоді зі змістом довідки про розмір грошового забезпечення №4/282 від 29 березня 2018 року, з огляду на те що така незгода фактично є незгодою із рішенням Октябрського районного суду м. Полтави від 13 лютого 2018 року у справі №554/9837/17, яка набрала законної сили і є обов'язковою до виконання у силу частини першої статті 370 Кодексу адміністративного судочинства України.

Щодо посилання відповідача на постанову Кабінету ОСОБА_2 України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21 лютого 2018 року №103, якою встановлений новий порядок перерахування та виплати пенсії пенсіонерам ОВС, суд зазначає наступне.

На момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії вказана постанова прийнята ще не була. Доказів того, що довідка Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області №4/282 від 29 березня 2018 року є відкликаною, нечинною чи такою, що втратила свою юридичну силу в інший осіб, до матеріалів справи не надано.

Як свідчать матеріали справи, Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, не здійснюючи позивачу перерахунок та виплату пенсії на підставі зазначеної довідки після виникнення підстав для проведення перерахунку та виплати, допускає протиправну бездіяльність, яка безпосередньо впливає на права та інтереси позивача, пов'язані з отриманням пенсії у відповідному розмірі.

Частиною другою статті 9 КАС України передбачено, що суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Зважаючи на викладене, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та з метою ефективного захисту прав позивача визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо здійснення з 01 січня 2016 року перерахунку та виплати пенсії на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області №4/282 від 29 березня 2018 року.

Відповідно до Рекомендації Комітету ОСОБА_2 Європи № R(80)2, прийнятої Комітетом ОСОБА_2 11 березня 1980 року, під дискреційними повноваженнями необхідно розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин. Натомість згідно з підпунктом 5 пункту 4 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року № 28-2, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 15 січня 2015 року за № 40/26485, Головне управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань здійснює призначення (перерахунок) та виплату пенсій військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та іншим особам (крім військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей), які мають право на пенсію згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”. Зазначена норма не передбачає дискреційних повноважень у відповідача щодо нарахування, перерахунку та виплати пенсії у розумінні Рекомендації Комітету ОСОБА_2 Європи № R(80)2, прийнятої Комітетом ОСОБА_2 11 березня 1980 року.

Суд зауважує, що викладені вище висновки відповідають правовій позиції, яку висловив Верховий Суд у рішенні від 15 лютого 2018 року за результатами розгляду зразкової справи №820/6514/17 (номер рішення в ЄДРСР 72290243), яке набрало законної сили 17 березня 2018 року.

Таким чином, позов у частині зобов'язання відповідача здійснити з 01 січня 2016 року перерахунок пенсії позивачу на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області від 29 березня 2018 року №4/282 підлягає задоволенню.

Водночас, суд звертає увагу на те, що постанова Кабінету ОСОБА_2 України від 18.11.2015 №947 "Про внесення змін до постанови Кабінету ОСОБА_2 України від 09 березня 2006 року №268" втратила чинність на підставі постанови від 23.08.2016 №521 "Про визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету ОСОБА_2 України", а тому посилання позивача на дану постанову є безпідставними. До того ж, згаданою постановою питання пенсійного забезпечення працівників органів внутрішніх справ не урегульовано.

Щодо позовних вимог в частині зобов’язання провести перерахунок та виплату пенсії без обмеження граничного розміру, суд виходить з такого.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Зі змісту наведеної норми слідує, що суд захищає порушені, оспорювані або не визнані права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин. Отже, обов'язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб'єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду.

Оскільки наразі перерахунок пенсії позивачу на підставі довідки від 29 березня 2018 року №4/282 не проведений, а рішення суду не може регулювати відносини на майбутнє та ґрунтуватись на припущеннях, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позову в цій частині.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Клопотання позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення задоволенню не підлягає з огляду на таке.

Відповідно до частини першої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Отже, за приписом вказаної норми покладення такого зобов'язання на суб'єкта владних повноважень є правом, а не обов'язком суду.

Крім того, суд не вбачає підстав для застосування зазначеної форми контролю за виконанням судового рішення, оскільки не вважає, що відповідачем після набрання рішенням суду законної сили не будуть добровільно вживатися заходи спрямовані на виконання судового рішення.

Згідно з частиною третьою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Водночас, як визначено частиною восьмою цієї статті, у випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.

Оскільки спір у даній справі виник внаслідок неправомірних дій (бездіяльності) відповідача щодо не здійснення перерахунку пенсії позивача, суд вважає за можливе на підставі частини восьмої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України покласти на відповідача судові витрати позивача повністю.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як визначено пунктом 6 частини першої статті 2 Бюджетного кодексу України, бюджетне асигнування - повноваження розпорядника бюджетних коштів, надане відповідно до бюджетного призначення, на взяття бюджетного зобов'язання та здійснення платежів, яке має кількісні, часові та цільові обмеження.

Відповідно до пункту 12 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 №28-2, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 15.01.2015 за №40/26485, Управління є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс та кошторис видатків, рахунки в органах Казначейства та уповноважених банках, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.

Оскільки позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір у розмір 704,80 грн, а інші судові витрати у справі відсутні, суд, вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача понесені останнім судові витрати у розмірі 704,80 грн.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 37200, ідентифікаційний код НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36000, код ЄДРПОУ 13967927) про зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (місцезнаходження: вул. Соборності, буд.66, м. Полтава, Полтавська область, 36029, ікод ЄДРПОУ 13967927) щодо не здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 37200, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на підставі довідки Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області від 29 березня 2018 року №4/282.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (місцезнаходження: вул. Соборності, буд. 66, м. Полтава, 36029, ідентифікаційний код 13967927) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 37200, ідентифікаційний код НОМЕР_1) з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" від 23 грудня 2015 року №900, статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осію, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постановою Кабінету ОСОБА_2 України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", на підставі довідки Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області від 29 березня 2018 року №4/282.

В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (місцезнаходження: вул. Соборності, буд. 66, м. Полтава, 36029, ідентифікаційний код 13967927) на користь ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, 37200, ідентифікаційний код НОМЕР_1) судові витрати зі сплати судового збору у сумі 704,80 грн (сімсот чотири гривні вісімдесят копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга на рішення суду подається до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя С.С. Бойко