Постанова № 75266861, 10.07.2018, Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська

Дата ухвалення
10.07.2018
Номер справи
209/1451/18
Номер документу
75266861
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 209/1451/18

Провадження № 3/209/549/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 липня 2018 року м. Кам’янське

Суддя Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області ОСОБА_1, розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Дніпровського відділення поліції Кам'янського ВП ГУНП України в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП України,

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, працює водієм у ФОП ОСОБА_3, мешкає та зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, - , -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 18.05.2018 року о 23:45 год. керував автомобілем «Фольксваген транспортер», д.н. НОМЕР_1 у м. Кам’янське, на мостовому переході біля заправної станції «ВОГ», в стані алкогольного сп’яніння. Водій ОСОБА_2 пройшов огляд для встановлення стану алкогольного сп’яніння в закладі МОЗ «КЗ КМЛ № 1 ДОР». Своїми діями водій ОСОБА_2 порушив вимоги п.2.9 А «Правил дорожнього руху України», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.

ОСОБА_2 в судове засідання з’явився, свою вину у вчиненому адміністративному правопорушення не визнав, зазначив, що дійсно 18.05.2018 року він керував автомобілем по мостовому переходу через р. Дніпро, але був у тверезому стані, алкогольні напої не вживав, вживав тільки заспокійливі ліки «Настоянку глоду», оскільки в той день він посварився з батьками. Від проходження медичного огляду на стан сп’яніння за допомогою алкотестеру «Драгер» на місці зупинки відмовився, погодившись пройти медичне освідчення в закладі охорони здоров’я, за результатами проходження якого було виявлено 0,45 проміле алкоголю в крові та складено висновок щодо результатів медичного огляду. Просив суд не позбавляти його права керування.

Адвокат ОСОБА_2 - ОСОБА_4 в судове засідання не з’явився, ОСОБА_2 просив суд відкласти судове засідання у зв'язку із зайнятістю його адвоката в іншому судовому процесі, однак доказів поважних причин неявки його адвоката суду не надав, на підставі чого, відповідно до приписів ч. 1 ст. 268 КУпАП суд вважає за можливе вирішити справу за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Викликаний в судове засідання поліцейський СРПП Дніпровського ВП Кам’янського ВП ГУНП у Дніпропетровській області ОСОБА_5 зазначив, що 18.05.2018 року під час несення служби на мостовому переході через р. Дніпро у м. Кам’янське біля заправної станції «ВОГ» було зупинено автомобіль, яким керував водій ОСОБА_2, після роз’яснення йому його прав, ОСОБА_2 було запропоновано пройти алкотестер «Драгер» для перевірки ознак сп’яніння, від чого водій ОСОБА_2 відмовився, погодившись пройти медичне обстеження в закладі МОЗ «КЗ КМЛ № 1 ДОР». За результатами медичного обстеження було складено висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, за яким встановлено, що ОСОБА_2 перебуває у стані алкогольного сп’яніння, у зв’язку з чим було залучено двох свідків та складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 130 КУпАП. Також зазначив, що під час проходження медичного обстеження на стан сп’яніння, ОСОБА_2 всіляко ухилявся від проходження медичного огляду та уникав спроб продути алкотестер, затримуючи подих, що було зафіксовано на нагрудну камеру інспектора Бондарь В.В., про що було повідомлено ОСОБА_2 та збережено на електронному носії - CD-диску, який було приєднано до матеріалів справи та оглянуто в судовому засіданні.

Для встановлення об’єктивної істини по справі, в судове засідання викликались свідки даної події, зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_6 та ОСОБА_7, однак в судове засідання будучи належним чином повідомлені, не з'явилися.

Судом також були досліджені у судовому засіданні матеріали адміністративної справи, а саме:

- протокол про адміністративне правопорушення від 19.05.2018 року серії БД№ 252180, складений о 1:45 год. поліцейським СРПП Дніпровського ВП Кам’янського ВП ГУНП у Дніпропетровській області ОСОБА_5 (а.с.1);

- висновок № 215/1 щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 19.05.2018 року, відповідно до якого ОСОБА_2 о 00 год. 41 хвил. перебуває у стані алкогольного сп’яніння (а.с.2);

- пояснення ОСОБА_2 від 19.05.2018 року про те, що він 18.05.2018 року о 23:30 год. керував автомобілем «Фольксваген транспортер», д.н. НОМЕР_1 у м. Кам’янське, на мостовому переході біля заправної станції «ВОГ» був зупинений працівниками поліції, погодився пройти огляд на стан алкогольного сп’яніння в медичному закладі (а.с.3);

- розписка ОСОБА_8 про отримання від працівників поліції автомобіля «Фольксваген транспортер», д.н. НОМЕР_1 (а.с.4);

- письмовими поясненнями свідків ОСОБА_6 та ОСОБА_7 від 19.05.2018 року, згідно яких вони підтверджують, що ОСОБА_2 в їх присутності продув алкотестер "Драгер", результат якого - 0,45 проміле (а.с.5, 6);

- рапорт поліцейського СРПП Дніпровського ВП Кам’янського ВП ГУНП у Дніпропетровській області ОСОБА_5 від 19.05.2018 р. (а.с.7);

- лист ФОП ОСОБА_3 від 01.06.2018 р. № 01/06-01 про те, що ОСОБА_2 працює на посаді водія-експедитора 3 класу, просив не позбавляти його водійських прав та врахувати те, що це є єдиним засобом його доходу та утримання малолітньої дитини (а.с.12);

- характеристика ОСОБА_2 з місця роботи, надана ФОП ОСОБА_3 (а.с.13);

- копія свідоцтва про народження ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_3, батьком якого є ОСОБА_2 (а.с.14)

- диск з відеозаписом (а.с. 21), який надано поліцейським СРПП Дніпровського ВП Кам’янського ВП ГУНП у Дніпропетровській області ОСОБА_5 та оглянуто в судовому засіданні, на якому зображено наступне:

-1-й - 7-й відео запис, зроблений на нагрудну камеру поліцейського ОСОБА_5,на якому зафіксована дата 19.05.2018 року та час запису з 00:15 по 01:47 год проходження ОСОБА_2 медичного огляду в закладі МОЗ «КЗ КМЛ № 1 ДОР» на виявлення стану алкогольного сп’яніння, за результатами проходження якого було здійснено алкотестером два вимірювання та встановлено показник 0,45 та 0,44 проміле алкоголю в крові та складено висновок щодо результатів медичного огляду;

- 8-й відео запис, зроблений на нагрудну камеру поліцейського ОСОБА_5,на якому зафіксована дата 19.05.2018 року та час запису з 01:56 по 02:11 год., а також вбачається оформлення протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2

Вислухавши правопорушника ОСОБА_2, поліцейського ОСОБА_5, вивчивши матеріали справи та оглянувши відеозаписи, суд приходить до наступних висновків.

Згідно п. 2.9 а ПДР України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Об'єктивна сторона складу адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 130 КУпАП, полягає в керуванні транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, також передача керування транспортними засобами особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння, а так само і ухилення осіб від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп'яніння.

Порядок проходження огляду на стан сп'яніння встановлений ст. 266 КпАП України, постановою Кабінету Міністрів України №1103 від 17 грудня 2008 року "Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду", Наказом МВС та МОЗ України від 09 листопада 2015 № 1452/735 "Про затвердження Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції".

Відповідно ч. 2 ст. 266 КУпАП, огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.

Згідно ч. 3 ст. 266 КпАП України у разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, працівником поліції з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.

Відповідно ч. 6 ст. 266 КУпАП, направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно до п.3 р.І та п. 9 р.ІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказами Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров’я України №1452/735 від 09.11.2015 року, ознаками алкогольного сп'яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці. З метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров’я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров’я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.

Відповідно до п. 3 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1103 від 17 грудня 2008 року, огляд проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров'я (в сільській місцевості за

відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку). Згідно п.7 Поліцейський забезпечує проведення огляду водія транспортного засобу в закладі охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення відповідних підстав. Відповідно до п. 13, 14, лікар, що проводив у закладі охорони здоров'я огляд водія транспортного засобу, складає за його результатами висновок за формою, яка затверджується МОЗ. Висновок складається в трьох примірниках: по одному - для поліцейського та водія транспортного засобу, а третій залишається в закладі охорони здоров'я. Висновок може бути оскаржений водієм транспортного засобу у встановленому законодавством порядку.

Крім того, відповідно до п.п.1, 5 р.ІХ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом МВС України від 07.11.2015 № 139, водії, стосовно яких у поліцейських є достатні підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. У разі проведення огляду на стан сп’яніння в закладах охорони здоров’я висновок про його результати долучається до протоколу про адміністративне правопорушення (у разі підтвердження стану сп’яніння).

З матеріалів справи встановлено, що ці положення нормативно-правових актів було дотримано, висновок за результатами проведеного медичного огляду ОСОБА_2 не оскаржено.

Доводи ОСОБА_2 про те, що він не вживав алкогольні напої та не керував транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння не знайшли свого підтвердження під час судового розгляду, суд їх оцінює критично і розцінює як спосіб захисту від висунутих звинувачень.

Згідно з ч. 2 ст. 7 КпАП України провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Статтею 245 КпАП України передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи.

Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Згідно з ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Приймаючи до уваги викладене, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_2, у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Згідно ст. 23 КУпАП метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

При визначенні виду стягнення, суд врахував дані про особу правопорушника ОСОБА_2 ступінь та форму його вини у вчиненому правопорушенні, підстав, що виключають адміністративну відповідальність, згідно ст. 17 КпАП України судом не встановлено, терміни притягнення до адміністративної відповідальності не закінчились.

З огляду на викладене, суд вважає необхідним накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави з позбавлення права керування транспортними засобами в межах санкції ч. 1 ст.130 КУпАП, в редакції, яка діяла на час вчинення адміністративного правопорушення.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» стягнути з правопорушника судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст.ст. 23, 33, 130, 283, 284, 287, 289, 294 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, ІПН НОМЕР_2, який мешкає та зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, ІПН НОМЕР_2, який мешкає та зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України в м.Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір у справі в сумі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області.

Строк пред'явлення постанови для виконання - три місяці - з дня її винесення.

Суддя Т.О. Решетник