
Справа № 522/9276/18
Провадження№ 1-«кс»/ 522/12535/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 липня 2018 року м.Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси Попревич В.М., розглянувши клопотання слідчого СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_1, яке погоджене з прокурором Одеської місцевої прокуратури №3 ОСОБА_2 про призначення перевірки, у кримінальному провадженні №12018160500002701, внесеного 09.05.2018до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 382 КК України -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_1 звернувся до слідчого судді з клопотанням, про призначення перевірки в рамках кримінального провадження №12018160500002701, внесеного 09.05.2018до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 382 КК України, мотивуючи свої вимоги наступним.
Так, Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 04 серпня 2017 року по справі №815/3086/17 адміністративний позов ТОВ «Фінсервіс Пром» до ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області про визнання протиправною відмову прийняти податкову звітність підприємства, а саме декларації з ПДВ за лютий 2017 року з додатком №2, за березень 2017 року з додатком №2, за квітень 2017 року з додатками №2, №3, №4, визнання податкових декларацій позивача з податку на додану вартість за лютий 2017 року з додатком №2, за березень 2017 року з додатком №2, за квітень 2017 року з додатками №2, №3, №4 такими, що подані у день їх фактичного отримання відповідно 19.03.2017 року, 19.04.2017 року, 19.05.2017 року, зобов’язання відповідача виключити з Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування дані щодо дати надіслання позивачу повідомлення про відмову у прийнятті податкової декларації №1700097057 – 26.04.2017 року та податкової декларації №1700097051 - 26.05.2017 року – задоволено.
А також зобов’язано ДПІ у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області виключити з Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування дані щодо дати надіслання Товариству з обмеженою відповідальністю «Фінсервіс Пром» повідомлення про відмову у прийнятті податкової декларації №1700083368 – 26.04.2017 року та податкової декларації №1700097051 - 26.05.2017 року.
Судове рішення набрало законної сили 14 листопада 2017 року.
27.02.2018р. Постановою старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області ОСОБА_3 відкрито виконавче провадження №55885121 з виконання виконавчого листа №815/3086/17, виданого Одеським окружним адміністративним судом 24.11.2017.
Відповідно до статті ч.6 ст.26 Закону України «Про виконавче провадження» , за рішенням немайнового характеру виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження зазначає про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів (крім рішень, що підлягають негайному виконанню).
Пунктом 2 постанови про відкриття виконавчого провадження №55885121 від 27.02.2018 боржнику було надано 10 робочих днів для виконання рішення суду.
Боржником рішення суду не виконується без поважних причин, у зв’язку з чим до боржника державним виконавцем було застосовано штрафні санкції та надано новий строк для виконання вимог виконавчого документа.
Проте, станом на 03.04.2018 року, зі сплином більше ніж трьох місячного строку, Постанову Одеського окружного адміністративного суду по справі №815/3086/17 від 04.08.2017 ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області не виконано.
Відповідно до ч.2 і ч. 4 ст. 13 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів» судові рішення, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об’єднаннями на всій території України. Обов’язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом.
На даний час, для встановити, істину по кримінальному провадженню, необхідно неупереджене проведення перевірки виконання службових обов’язків співробітників ГУ ДФС в Одеській області при роботі з реєстром заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ, виконання якої доручити службовими особами Міністерства Фінансів України.
В ході досудового розслідування встановлено, що співробітниками УВБ ТО ДФС в Одеській області було проведено перевірку викладених фактів, але не встановлено жодного порушення чинного законодавства співробітниками ГУ ДФС в Одеській області.
Однак, УВБ ТО ДФС в Одеській області діє за однією ж територіальною юрисдикцією що і ГУ ДФС в Одеській області, у зв’язку з чим може мати місце упередженість проведення службового розслідування в інтересах ГУ ДФС в Одеській області.
23.05.2018 року з метою уникнення блокування з боку Міністерства Фінансів України будь-яких ініціатив щодо проведення перевірок рішенням уряду ДФС України було перепідпорядкована Кабінету Міністрів України.
На теперішній час, в ході досудового розслідування, для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні у винуватості службових осіб ГУ ДФС в Одеській області, форми, вини і мети вчинення кримінального правопорушення, а також обставин, які впливають на ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, виникла необхідність у проведенні перевірки, призначення та проведення якої необхідно доручити Кабінету Міністрів України, з метою повного, всебічного, неупередженого дослідження обставин вчинення кримінального правопорушення.
Документи перевірки, використовуватимуться, як доказ факту вчинення кримінального правопорушення.
А також зазначена інформація має значення для встановлення істини по кримінальному провадженню.
До судового засідання слідчий чи прокурор не з'явився, про час, дату та місце судового розгляду був повідомлений належним чином.
Слідчий суддя, розглянувши клопотання із додатками, вважає, що клопотання про призначення перевірки задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 1 КПК України, кримінальне процесуальне законодавство України складається з відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною ОСОБА_4 України, цього Кодексу та інших законів України.
Узагальненням стандартів етичної поведінки, доброчесності та запобігання конфліктуінтересів у діяльності державних службовців та способів урегулювання конфлікту інтересів є Загальні правила поведінки державних службовців, затверджені ОСОБА_4 суддівУкраїни від 6 лютого 2009 року № 33.
Ці загальні правила встановлюють основні вимоги до етики працівників органівдержавної влади. Зокрема, у п.2.4. даних Правил зазначено: «Державний службовець повинен сумлінно виконувати свої посадові обов'язки, дотримуватись високої культури спілкування, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, інших осіб, з якими у нього виникають відносини під час виконання своїх посадових обов'язків не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам суспільства та держави чи негативно вплинути на його репутацію».
Крім того, громадяни України, які вперше зараховуються на державну службу, приймають Присягу такого змісту: «Повністю усвідомлюючи свою високу відповідальність, урочисто присягаю, що буду вірно служити народові України, суворо дотримуватись Конституції та законів України, сприяти втіленню їх у життя, зміцнювати їх авторитет, охороняти права, свободи і законні інтереси громадян, з гідністю нести високе звання державного службовця, сумлінно виконувати свої обов'язки».
Стаття 30 Закону України «Про державну службу» передбачає, крім загальних підстав, передбачених КЗпП України, додаткові підстави припинення державної служби державними службовцями, зокрема, порушення умов реалізації права на державну службу; недотримання вимог, пов'язаних із проходженням державної служби; відмови державного службовця від прийняття або порушення Присяги тощо.
Для встановлення всіх обставин справи, причин та умов, що призвели до порушення та прийняття відповідного рішення відносно посадової особи може бути проведено службову перевірку або службове розслідування (проводиться лише щодо державних службовців).
Службова перевірка проводиться за рішенням керівника органу, підприємства, установи, організації. Під час такої перевірки досліджуються відповідні факти, що мали місце. Наприклад, щодо втрати працівником службового посвідчення, службових документів, відсутності на робочому місці, поява на роботі в нетверезому стані, заподіяння працівником шкоди підприємству, установі, організації тощо.
Підставою проведення службової перевірки має бути наказ керівника, виданий на підставі доповідної записки його заступника або керівника структурного підрозділу тощо. У наказі визначається тривалість службової перевірки, склад комісії або зазначається конкретний працівник, який буде проводити перевірку. За результатами службової перевірки оформляється доповідна записка (акт), яка подається на розгляд керівнику. За результатами службової перевірки керівником приймається відповідне рішення.
На даний час законодавством не визначено чіткий порядок проведення службових перевірок.
Порядок проведення службового розслідування щодо державних службовців визначається Порядком проведення службового розслідування стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування, затвердженого постановою КМ України
В даному випадку, у клопотанні слідчим не зазначено вказаних у законі обставин, та не надано відповідних документів, які б слугували підставою для призначення службової перевірки виконання службових обов’язків співробітниками ГУ ДФС в Одеській області за фактами умисному невиконанні службовими особами ГУ ДФС в Одеській області Постанови Одеського окружного адміністративного суду по справі №815/3086/17 від 04.08.2017 року та перевірки виконання службових обов’язків співробітників ГУ ДФС в Одеській області при роботі з реєстром заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ, тому клопотання слідчого задоволенню не підлягає.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.324, 372 КПК України, слідчий суддя , -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання слідчого СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_1 про призначення перевірки, у кримінальному провадженні №12018160500002701, внесеного 09.05.2018до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 382КК України -відмовити.
Ухвала оскарденню не підлягає.
Слідчий суддя: Попревич В.М.
10.07.2018