Рішення № 75254095, 29.05.2018, Корабельний районний суд м. Миколаєва

Дата ухвалення
29.05.2018
Номер справи
488/526/17
Номер документу
75254095
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МИКОЛАЄВА

Справа № 488/526/17

Провадження № 2-а/488/22/18 р.

РІШЕННЯ

Іменем України

29.05.2018 року м. Миколаїв

Корабельний районний суд м. Миколаєва

в складі: судді Лазаревої Г. М.

при секретарі Чуб Т. О. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Миколаєва адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Інгульського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області про визнання неправомірними дій посадових осіб, щодо відмови в перерахунку пенсії державного службовця та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії,

В С Т А Н О В И В:

У лютому 2017 року позивач звернулася до суду з вищезазначеним позовом, уточнивши який, просила визнати протиправними дії Інгульського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області щодо невключення при призначенні їй пенсії до середньомісячного заробітку для розрахунку розміру пенсії, призначеної відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу", суми виплат матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, допомоги на оздоровлення, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, та індексації заробітної плати; зобов'язати Інгульське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області здійснити донарахування та виплату призначеної їй пенсії державного службовця з врахуванням до середньомісячного заробітку для розрахунку розміру пенсії сум, на які було нараховано страхові внески, під час обчислення розміру пенсії відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу", а саме суми виплат матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, допомоги на оздоровлення та індексації заробітної плати, що були виплачені за період, який брався для призначення пенсії із збереженням відсотку нарахування пенсії 80% від заробітку та виплачувати новий розмір пенсії з дня звернення до суду з врахуванням суми індексації пенсії, яка проводилась відповідно до законодавства з дня її призначення.

Позивач в судовому засіданні уточнені позовні вимоги підтримала повністю.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення позову, надав письмове заперечення проти позову.

Ознайомившись з матеріалами справи, заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст. 5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

Судом встановлено, що з 03.09.2001 року по 29.12.2016 рік позивач працювала в УПФУ в Жовтневому районі Миколаївської області, з 24.10.2006 року на посаді завідувача сектору персоналу та організаційно-інформаційної роботи.

З серпня 2013 року позивачу відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 №3723-ХІІ «Про державну службу» (в редакції, що була чинною на час призначення пенсії) була призначена пенсія, як державному службовцю у розмірі 80 % від суми її заробітної плати.

Позивач дізналася, що УПФУ призначаючи їй пенсію у 2013 році не було враховано як складові заробітної плати суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, суми індексації заробітної плати. На звернення щодо включення вказаних складових заробітної плати позивач отримала відмову.

Статтею 37 Закону № 3723-XII передбачено, що пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати. Частиною другою статті 37-1 вказаного Закону визначено, що перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Відповідно до ст. 33 Закону України "Про державну службу" заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Посадові оклади державних службовців установлюються залежно від складності та рівня відповідальності виконуваних службових обов'язків. Доплата за ранг провадиться відповідно до рангу, присвоєного державному службовцю. Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

Згідно ст. 2 Закону України "Про оплату праці" структура заробітної плати складається з основної, додаткової та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Відповідно до ч.1 ст. 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов"язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Аналіз наведених норм закону дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення та допомога для вирішення соціально-побутових питань, премії та індексація входять до системи оплати праці державного службовця.

Також, відповідно до ст. 41 Закону України № 1058-IV до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.

Із довідки про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" від 12.12.2016 року, вбачається, що на всі виплати, включені в довідку, нараховано страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Аналізуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що відповідач неправомірно невключив при призначенні позивачу пенсії до середньомісячного заробітку для розрахунку розміру пенсії, призначеної відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу", суми виплат матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, допомоги на оздоровлення, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, та індексації заробітної плати, а відтак суд вбачає підстави для задоволення адміністративного позову ОСОБА_2

Керуючись ст. ст. 5-6; 8-9, 11, 241 - 245, 250, 293, 295 КАС України, суд

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги задовольнити.

Визнати протиправними дії Інгульського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області щодо невключення при призначенні ОСОБА_2 пенсії до середньомісячного заробітку для розрахунку розміру пенсії, призначеної відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу", суми виплат матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, допомоги на оздоровлення, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, та індексації заробітної плати.

Зобов'язати Інгульське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області здійснити донарахування та виплату призначеної ОСОБА_2 пенсії державного службовця з врахуванням до середньомісячного заробітку для розрахунку розміру пенсії сум, на які було нараховано страхові внески, під час обчислення розміру пенсії відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу", а саме суми виплат матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, допомоги на оздоровлення та індексації заробітної плати, що були виплачені за період, який брався для призначення пенсії із збереженням відсотку нарахування пенсії 80% від заробітку та виплачувати новий розмір пенсії з дня звернення до суду з врахуванням суми індексації пенсії, яка проводилась відповідно до законодавства з дня її призначення.

Рішення може бути оскаржено протягом 30 днів до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Суддя: Г.М. Лазарева