Постанова № 75251894, 10.07.2018, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.07.2018
Номер справи
805/776/18-а
Номер документу
75251894
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 липня 2018 року справа № 805/776/18-а

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Сіваченка І.В.,

суддів Гайдара А.В., Шишова О.О.,

секретар судового засідання Романченко Г.О.,

за участі представника відповідача Майстренко Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 20 квітня 2018 року (повний текст складено 20 квітня 2018 року в м. Слов'янськ Донецької області) у справі № 805/776/18-а (суддя в 1 інстанції - Давиденко Т.В.) за позовом ОСОБА_2 до Головного управління пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

В лютому 2018 року ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі - Управління) про визнання бездіяльності щодо нездійснення перерахунку пенсії за вислугою років МВС з 01.01.2016 року протиправною та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії та виплатити різницю у пенсії з 01.01.2016 року, зобов'язання подати звіт про виконання судового рішення.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначав, що відповідач, як вважає позивач, не здійснюючи перерахунок пенсії та виплату різниці у пенсії з 01.01.2016 року, діяв з перевищенням повноважень та не у спосіб, визначений чинним законодавством з питань соціального захисту.

Вважає бездіяльність відповідача, яка полягає у не перерахунку пенсії за вислугу років з 01 січня 2016 року, з урахуванням довідки Головного управління Національної поліції України в Донецькій області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії протиправною.

Враховуючи викладене, просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 20 квітня 2018 року у справі № 805/776/18-а позов було задоволено частково, внаслідок чого: визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (ЄДРПОУ 13486010, юридична адреса: 84116, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, 3) щодо нездійснення ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_1, місце проживання: 85200, АДРЕСА_1) перерахунку пенсії за вислугою років МВС з 01.01.2016 року; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (ЄДРПОУ 13486010, юридична адреса: 84116, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, 3) здійснити ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_1, місце проживання: 85200, АДРЕСА_1) перерахунок пенсії за вислугою років та виплатити різницю у пенсії з 01.01.2016 року, на підставі ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням довідки Голови ліквідаційної комісії ГУМВС України в Донецькій області від 31.05.2017 року № 5637 про розмір грошового забезпечення співробітника поліції, який займає посаду оперуповноважений/заступник командира роти, що не входить до складу полку, батальйону (стройові підрозділи поліції); стягнуто з Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (ЄДРПОУ 13486010, юридична адреса: 84116, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, 3) на користь ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_1, місце проживання: 85200, АДРЕСА_1) витрати, пов'язані зі сплатою судового збору в сумі 704 грн. 80 коп.; в задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовлено.

Рішення мотивоване тим, що збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова № 988). Таким чином, вимога позивача щодо зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії за вислугу років з 01 січня 2016 року та здійснити виплату не отриманої суми пенсії, є обґрунтованою.

Не погодившись з таким рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій зазначає, що рішення місцевого суду є необґрунтованим, винесеним з порушенням норм матеріального та процесуального права, у зв'язку з чим підлягає скасуванню, та просив скасувати рішення суду першої інстанції і ухвалити нове, яким відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

У відзиві на апеляційну скаргу представником позивача висловлено згоду з висновками місцевого суду та прохання залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

В судовому засіданні представник відповідача підтримав доводи апеляційної скарги та просив її задовольнити. Інші особи, які беруть участь у справі, до апеляційного суду не прибули.

Колегія суддів, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне.

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, місце проживання: 85200, АДРЕСА_1, НОМЕР_2 (арк.справи 11-12).

ОСОБА_2 є пенсіонером МВС України, отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області, згідно посвідчення від 06.09.2012 року серія НОМЕР_3 (арк.справи 13).

Згідно витягу з наказу ГУ МВС у Донецькій області від 20.04.2012 року № 161 о/с майор міліції ОСОБА_2 звільнений з органів внутрішніх справ у запас за п. 64 «з» (у зв'язку з переходом у встановленому порядку на роботу в інші міністерства і відомства) (арк.справи 15).

Згідно трудової книжки НОМЕР_4 ОСОБА_2 25.04.2012 року призначений на посаду головного спеціаліста Дзержинського міського сектору Головного управління Державної Міграційної служби України в Донецькій області (арк.справи 13-14).

18.01.2018 року ОСОБА_2 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області з заявою про призначення/перерахування пенсії (арк.справи 17).

31.01.2018 року Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області листом № 219-Ф-01 повідомило ОСОБА_2 про те, що фінансове забезпечення перерахунків пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України здійснюватиметься після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

ОСОБА_2 надана довідка Головного управління МВС України від 31.05.2017 року № 5637 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії відповідно до якої розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01 січня 2016 року, за посадою начальник сектора ГІРФО Дзержинського МВ ГУМВС України в Донецькій області становить: посадовий оклад - 2950,00 грн.; оклад за військовим (спеціальним званням) - 2000,00 грн.; надбавка за стаж служби (40,00%) - 1980 грн.; премія - 163,55 грн.; усього - 7093,55 грн. (арк.справи 16).

Спірним питанням в даній справі є питання правомірності відмови в перерахунку пенсії за вислугою років відповідно до Закону № 2262-XII у зв'язку з відсутністю додаткових коштів з Державного бюджету України.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно Закону № 2262-XII, держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до частини третьої статті 63 Закону № 2262-XII (у редакції Закону від 07 листопада 2015 року) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Таким чином, згідно наведених норм права, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Так, Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» (далі - Закон № 900-VIII) статтю 63 Закону № 2262-ХІІ після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Статтею 51 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до абзацу другого розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Постановами № 988 та № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268» (далі - Постанова № 947) Кабінет Міністрів України встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

З урахуванням вищенаведених норм, позивач, як пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на здійснення перерахунку розміру пенсії на підставі Постанови № 988.

На день набрання чинності Законом № 900-VIII Постанова № 988 діяла і є чинною на день розгляду справи по суті.

Поряд з цим, Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-XII визначено постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 (далі - Порядок № 45).

Згідно пункту 2 вказаного Порядку, рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262-XII, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, є тією підставою, що зобов'язувало Міністерство внутрішніх справ України у п'ятиденний строк повідомити Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій вказаній категорії військовослужбовців.

Після отримання вказаного повідомлення від Міністерства внутрішніх справ України, Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

У свою чергу, Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Пунктом 3 Порядку № 45 встановлено, що на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Позивачу видана довідка Ліквідаційною комісією Головного управління МВС України в Донецькій області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 31.05.2017 (арк. справи 16).

Як зазначається у відповіді Управління від 31.01.2018, позивач має право на перерахунок пенсії, який буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України (арк. справи 43).

Відповідно до пункту 4 Порядку № 45, перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Згідно зі ст. 51 Закону № 2262-XII, позивач має право на перерахунок пенсії з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Оскільки Постанова № 988, якою встановлені розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, набрала чинності 02.12.2015, позивач має право на перерахунок пенсії з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, з 01.01.2016.

Відтак, відповідач не мав законодавчо встановлених підстав для відмови у перерахунку пенсії позивачу при наявності вищевказаної довідки.

Отже, колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції про те, що оскільки вказаний вище порядок здійснення перерахунку пенсії у відповідності до статті 63 Закону №2262-ХІІ на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року було дотримано, відповідач, отримавши довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу, зобов'язаний був здійснити відповідний перерахунок, однак такого перерахунку не здійснив, чим допустив бездіяльність.

При цьому суд зазначає, що відсутність в бюджеті Пенсійного фонду України на 2017 рік коштів на фінансування перерахунку пенсії за постановою № 988 не може бути законною підставою для відмови в перерахунку пенсії позивачу, як колишньому працівнику міліції, що порушує гарантоване статтею 1 Першого протоколу Конвенції право позивача мирно володіти своїм майном. Оскільки чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними. Тобто органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань (рішення Європейського суду у справі «Кечко проти України» від 08 листопада 2005 року).

Крім того, відповідно до частин першої та другої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

КАС України є загальним законом, яким врегульовані строки звернення до адміністративного суду за захистом прав. Натомість спеціальним законом, яким врегульовано правовідносини щодо пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та строки перерахунку пенсій є Закон № 2262-ХІІ.

У ході розгляду справи встановлено, що перерахунок розміру пенсії позивачу у зв'язку з набуттям чинності Постановою № 988 та Законом № 900-VIII, яким внесено доповнення до статті 63 Закону № 2262-ХІІ, не проведений з 01.01.2016 саме з вини державних органів, на яких покладено обов'язок щодо перерахунку та виплати пенсії позивачу.

Тому право позивача щодо перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року є абсолютним та не може бути обмежено будь-яким строком у силу вимог частини третьої статті 51 Закону України № 2262-ХІІ.

Така ж позиція викладена у рішенні Верховного Суду від 15 лютого 2018 року у зразковій справі № Пз/9901/8/18 (820/6514/17), яке набрало законної сили. При цьому, Верховним Судом було вказано, що згідно зі статтею 51 Закону № 2262-ХІІ позивач має право на перерахунок пенсії з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Оскільки Постанова № 988, якою встановлені розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, набрала чинності 02.12.2015, позивач має право на перерахунок пенсії з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, з 01.01.2016.

Відповідно до ч. 3 ст. 291 КАС України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Аналогічний висновок, в якому Верховним Судом вирішено неможливість застосування до спірних правовідносин шестимісячного строку звернення до суду з позовом, встановленого КАС України, міститься в постанові від 7 березня 2018 року в справі № 133/1553/17 (номер в єдиному реєстрі судових рішень - 72694066).

Враховуючи викладене та з урахуванням висновків Верховного Суду у зразковій справі, колегія суддів погоджується з висновком суд першої інстанції, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Посилання в апеляційний скарзі та додані до неї листи Міністерства внутрішніх справ від 28.02.2018 та Пенсійного Фонду України від 03.03.2018 не впливають на правильність висновків місцевого суду щодо допущеної відповідачем протиправної бездіяльності та не можуть нівелювати право позивача на перерахунок пенсії.

Відомостей щодо нечинності довідки про грошове забезпечення, яка стала підставою для перерахунку пенсії, не надано.

Доводи апеляційної скарги щодо прийняття Кабінетом Міністрів України постанови від 21.02.2018 № 103 також не можуть бути підставами для скасування судового рішення та відмови в задоволенні позову, оскільки вказана постанова також не ставить під сумнів право позивача на перерахунок пенсії з 01.01.2016.

В той же час, колегія суддів зауважує, що викладені вище висновки стосуються загальних правил перерахунку пенсій з 01.01.2016. Однак, в цій справі є особливості, які слід застосовувати до спірних правовідносин.

Так, як зазначено вище, згідно трудової книжки НОМЕР_4 ОСОБА_2 25.04.2012 року призначений на посаду головного спеціаліста Дзержинського міського сектору Головного управління Державної Міграційної служби України в Донецькій області (арк.справи 13-14).

Відповідно до ст. 54 Закону № 2262-ХІІ, тимчасово, по 30 вересня 2017 року, особам (крім осіб з інвалідністю I та II груп, осіб з інвалідністю внаслідок війни III групи, учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист»), які займають посади державної служби, визначені Законом України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу», а також працюють на посадах та на умовах, передбачених законами України «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», призначені пенсії не виплачуються. З 1 жовтня 2017 року пенсії виплачуються без урахування одержуваної заробітної плати (доходу).

Згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 20.12.2016 № 7-рп/2016 у справі № 1-38/2016, визнано таким, що не відповідає Конституції України перше речення частини першої статті 54 Закону № 2262-ХІІ.

Як свідчать матеріали справи, з урахуванням законодавства відповідач не виплачував пенсію позивачу за період з 01.01.2016 по 19.12.2016 та з 01.01.2017 по 30.09.2017.

При цьому, суд першої інстанції зазначив в мотивувальній частині рішення, що позивач має статус ветерана органів внутрішніх справ, на якого поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», тому до нього не може бути застосовано обмеження щодо зупинення виплати пенсії.

З цього приводу апеляційний суд зазначає наступне.

По-перше, питання щодо зупинення виплати пенсії за період з 01.01.2016 по 19.12.2016 та з 01.01.2017 по 30.09.2017 не є предметом в цій справі. Факт невиплати пенсії в цей період не заперечував в документах по суті справі і ОСОБА_2

По-друге, в матеріалах справи відсутній будь-який документ щодо наявності у ОСОБА_2 статусу ветерана органів внутрішніх справ.

Таким чином, суд першої інстанції помилково зазначив у резолютивній частині рішення дату перерахунку пенсії позивача з 01.01.2016 року.

Тобто, перерахунок та виплату пенсії позивачу необхідно провести за період з 20 грудня 2016 року по 31 грудня 2016 року та з 01 жовтня 2017 року.

Враховуючи викладене, колегія судів вважає, що рішення суду першої інстанції в цій частині підлягає зміні з урахуванням вимог ст. 317 Кодексу адміністративного судочинства України.

Доводи представника відповідача в апеляційному суді про те, що позивачу здійснено перерахунок пенсії, як підставу для скасування судового рішення місцевого суду або закриття провадження, не можуть бути прийняті до уваги, оскільки документи про такий перерахунок місцевому суду не подавались.

Керуючись статтями 23, 33, 292, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області - задовольнити частково.

Рішення Донецького окружного адміністративного суду від 20 квітня 2018 року у справі № 805/776/18-а - змінити.

В абзацах другому та третьому резолютивної частини рішення слова і цифри «з 01.01.2016 року» замінити словами і цифрами «за період з 20 грудня 2016 року по 31 грудня 2016 року та з 01 жовтня 2017 року».

В іншій частині рішення Донецького окружного адміністративного суду від 20 квітня 2018 року у справі № 805/776/18-а - залишити без змін.

Повне судове рішення - 12 липня 2018 року.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена безпосередньо до Верховного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку, передбаченому статтею 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя І.В. Сіваченко

Судді А.В. Гайдар

О.О. Шишов