
8.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
11 липня 2018 року СєвєродонецькСправа № 812/500/16
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., розглянувши заяву Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/500/16 за позовом приватного акціонерного товариства «Лисичанська нафтова інвестиційна компанія» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС, Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
09 липня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/500/16 за позовом приватного акціонерного товариства «Лисичанська нафтова інвестиційна компанія» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС, Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії.
Перевіривши матеріали заяви про заміну сторони виконавчого провадження, суд встановив таке.
Відповідно до частин другої та третьої статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення визначені статтею 167 КАС України.
Частиною першою статті 167 КАС України встановлено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Як слідує з поданої заяви, вона не відповідає вимогам статті 167 КАС України, в ній відсутні відомості щодо найменування І-го відповідача по справі, а саме - Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС, його місцезнаходження, ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
А також зазначено неповні відомості відносно особи, яка подає заяву та відповідача у справі, а саме: не зазначені ідентифікаційні коди юридичних осіб приватного акціонерного товариства «Лисичанська нафтова інвестиційна компанія» та Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
Крім того, заявник просить суд замінити боржника - Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби на Державну податкову інспекцію у м. Лисичанську ГУ ДФС у Луганській області. Таким чином, рішення за результатами розгляду даної заяви може вплинути на права та інтереси Державної податкової інспекції у м. Лисичанську ГУ ДФС у Луганській області.
При цьому, заявником не зазначено у заяві про заміну сторони виконавчого провадження Державну податкову інспекцію у м. Лисичанську ГУ ДФС у Луганській області як заінтересованої особи, та в порушення частини першої статті 167 КАС України не вказано її місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
Відповідно до частини шостої статті 7 КАС України до спірних правовідносин за аналогією закону підлягають застосуванню положення частини другої статті 161 КАС України, якою передбачено, що суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.
До заяви про заміну сторони виконавчого провадження особою, яка подала заяву про заміну сторони виконавчого провадження, не надано доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення заяви про заміну сторони виконавчого провадження та доданих до неї документів, учасникам справи та заінтересованій особі Державній податковій інспекції у м. Лисичанську ГУ ДФС у Луганській області.
Відповідно до частини другої статті 167 КАС України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Враховуючи, що заява про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/500/16 містить істотні недоліки, які перешкоджають її розгляду, суд вважає за необхідне повернути її Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України без розгляду.
Керуючись статтями 167, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Заяву про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/500/16 повернути Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України без розгляду.
Копію ухвали разом із заявою і доданими до неї документами невідкладно надіслати заявнику.
Роз'яснити заявнику, що повернення заяви без розгляду не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Суддя С.М. Чиркін