
Справа №621/1643/18
Пр. 3/621/239/18
Постанова
іменем України
11 липня 2018 року м. Зміїв
Суддя Зміївського районного суду Харківської області Бібік О. В.
розглянувши матеріали, які надійшли від заступника начальника - начальника відділу позапланових перевірок ризикових платників Головного управління ДФС у Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, 06.10.1976, директора ТОВ "Гранторгсервіс", реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1, до адміністративної відповідальності не притягувався,
за частиною 1 статті 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
у с т а н о в и в:
Згідно протоколу №80 про адміністративне правопорушення від 01.06.2018, складеного головним державним ревізором-інспектором відділу позапланових перевірок ризикових платників управління аудиту Головного управління ДФС у Харківській області ОСОБА_2, ОСОБА_1 ставиться в вину порушення, передбачене частиною 1 статті 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке виявилося у тому, що ОСОБА_1 на порушення вимог пунктів 198.1, 198.2, 198.3, 198.6 статті 198, пунктів 200.1, 200.2, 200.4 статті 200, пунктів 201.2, 201.7 статті 201 Податкового кодексу України допустив порушення ведення бухгалтерського та податкового обліку, а саме зависив податковий кредит, що призвело до завищення суми від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду в сумі 280455 грн 00 к. за жовтень 2017 року та заниження суми податку на додану вартість на загальну суму 186025 грн 00 к. за жовтень 2017 року.
Ознайомившись з протоколом про адміністративне правопорушення та доданими до нього матеріалами, дійшов наступного:
У відповідністю з статтею 254 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Протокол не складається у випадках, передбачених статтею 258 цього Кодексу.
У відповідністю зі статтею 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення з наступних підстав:
- у протоколі відсутній підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також відсутній запис про відмову від підписання протоколу;
- відсутній підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, про роз'яснення їй прав та обов'язків, передбачених статтею 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, у листі заступника начальника Головного управління ДФС у Харківській області ОСОБА_3 за № 15897/9/20-40-14-11-19 від 04.07.2018, зазначається про те, що "в акті перевірки та протоколі про адміністративне порушення керівника ТОВ "Гранторгсервіс" ОСОБА_1 відсутні у зв"язку з неявкою на підписання акту перевірки та протоколу, про що складений відповідний акт № 3615/20-40-14-11-11/40187115, який в свою чергу додається до адміністративного протоколу і є невід"ємною його частиною" (а.с. 9)
Однак, як вбачається з матеріалів, до протоколу про адміністративне правопорушення № 80 від 01.06.2018 додано акт про результати позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Гранторгсервіс" з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства по господарським взаємовідносинам з ТОВ "Зірва" за жовтень 2017 року від 01.06.2018 за № 2218/20-40-14-11/413961 (а.с. 4-7).
А також додано акт про неможливість підписання акту позапланової невиїзної перевірки та вручення протоколу про адміністративне правопорушення директора платника податків ТОВ "Гранторгсервіс" № 4131/20-40-14-11-11/413961 (а.с. 3)
Крім того, у вищезазначеному листі заступника начальника Головного управління ДФС у Харківській області ОСОБА_3 мається відмітка про те, що матеріали справи надсилаються до суду повторно.
Факт того, що у даній справі раніше було винесено постанову суду, підтверджується відмітками, які маються на титульному листі, а саме, справа надійшла 12.06.2018, системою автоматизованого розподілу було присвоєно номер справи 621/1401/18, провадження № 3/621/220/18.
Крім того, у описі до справи під порядковим номером 11 зазначено про те, що на аркуші справи 11 міститься ухвала суду.
Однак, фактично в адміністративному матеріалі відсутня будь-яка постанова суду.
Зазначені факти унеможливлюють достовірно встановити, яке саме рішення було прийнято у розгляді справи № 621/1401/18 (провадження № 3/621/220/18) про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Крім того, без усунення зазначених недоліків неможливо виконати вимоги статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо прав особи, яка притягається до відповідальності, а також статей 245, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушеннящодо повного, всебічного і об'єктивного з'ясування обставин справи.
Усунути зазначену неповноту і неправильність, допущенні при складанні протоколу про адміністративне правопорушення у судовому засіданні неможливо, тому матеріал підлягає поверненню для належного оформлення.
Керуючись статтями 245, 256, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
п о с т а н о в и в:
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною 1 статті 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути Головному управлінню ДФС у Харківській області для належного оформлення.
На постанову може бути подана апеляція до апеляційного суду Харківської області через Зміївський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: