
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 679/1199/17
Головуючий у 1-й інстанції: Гавриленко О.М.
Суддя-доповідач: Полотнянко Ю.П.
05 липня 2018 року
м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Полотнянка Ю.П.
суддів: Загороднюка А.Г. Драчук Т. О. ,
за участю:
секретаря судового засідання: Бондаренко С.А.,
Представника відповідача: Войтюка С.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_3 на рішення Нетішинського міського суду Хмельницької області від 12 січня 2018 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про зобов'язання надати інформацію,
В С Т А Н О В И В :
у вересні 2017 року ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до Славутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області, в якому просив зобов'язати відповідача видати йому дані про страховий стаж та заробітну плату (дохід), які внесені до персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообовязкового державного пенсійного страхування за період страхового стажу з 01.01.2008 року до 01.05.2017 року.
Рішенням Нетішинського міського суду Хмельницької області від 12 січня 2018 року в задоволенні позову відмовлено.
Не погодившись із прийнятим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить його скасувати та ухвалити нове про задоволення позовних вимог. В апеляційній скарзі апелянт посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.
Предстанвик відповідача в судовому засіданні заперечив проти доводів апеляційної скарги, у зв'язку з чим просив залишити її без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.
Позивач в судове засідання не з'явився про причини неявки суду не повідомив, хоча про час та дату розгляду справи повідомлявся належним чином, що підтверджується матеріалами справи.
В ході судового розгляду справи, представником відповідача було заявлено клопотання про заміну неналежного відповідача, яке судом було задоволено та допущено заміну Славутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області на його правонаступника - Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника відповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів дійшла висновку, що подана скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено судом першої інстанції, 04.04.2017 року ОСОБА_3 звернувся до відповідача з проханням видати йому дані з системи персоніфікованого обліку за період страхового стажу з 01.07.2000 до 01.07.2013, на що листом від 18.04.2017 року за №1/П-10 отримав індивідуальні відомості про застраховану особу (форма ОК-5).
Вважаючи, що вказані індивідуальні відомості відношення до призначення йому пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком з 01.07.2013 року та 01.05.2017 року не мають, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що запитувана позивачем інформація була надана останньому у вигляді довідки форми ОК-5, яка передбачена чинним законодавством.
Колегія суддів погоджується із вказаним висновком суду першої інстанції та враховує викладене нижче.
Відповідно до ч. 1 ст. 21 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-VI від 09.07.2003 року персоніфікований облік у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування є складовою частиною Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, порядок ведення якого встановлюється Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Інформація з бази даних системи персоніфікованого обліку, що ведеться в електронній формі, може надаватися за запитом страхувальників або застрахованих осіб у вигляді документа, що відповідає вимогам законодавства.
Згідно ч. 3 статті 21 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» персональна облікова картка застрахованої особи повинна містити в тому числі і відомості що відображають страховий стаж, заробітну плату (дохід) та розмір сплачених страхових внесків:
- ідентифікаційний номер страхувальника;
- рік, за який внесено відомості;
- розмір страхового внеску до Пенсійного фонду за відповідний місяць;
- сума сплачених страхових внесків до Пенсійного фонду за відповідний місяць;
- страховий стаж;
- ознака особливих умов праці, які дають право на пільги в пенсійному забезпеченні;
- сума заробітної плати (грошового забезпечення, доходу), з якої сплачено страхові внески за відповідний місяць;
- сума доходу (прибутку) осіб, які провадять підприємницьку діяльність і обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок).
Відповідно до ч.4 ст. 21 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» персональна облікова картка застрахованої особи зберігається в Пенсійному фонді протягом усього життя цієї особи, а після її смерті - протягом 75 років на паперових носіях та в електронному вигляді за наявності засобів, що гарантують ідентичність паперової та електронної форми документа.
Згідно з ч. 4 ч. 1 ст. 14-1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI від 08.07.2010 року пенсійний фонд та його територіальні органи зобов'язані надавати безоплатно на вимогу застрахованих осіб інформацію, що міститься на їх персональних облікових картках у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру.
Порядок формування реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб) з метою забезпечення ведення єдиного обліку застрахованих осіб у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування та їх ідентифікації, накопичення, зберігання та автоматизованої обробки інформації про сплату платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та про набуття застрахованими особами права на отримання страхових виплат та порядок надання інформації з Реєстру застрахованих осіб регламентовано затвердженим постановою Правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014 року №10-1 Положенням про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - Положення про реєстр).
До реєстру застрахованих осіб, відповідно до ч. 2 розділу II Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообовязкового державного соціального страхування, вносяться відомості про фізичних осіб, які підлягають загальнообовязковому державному соціальному страхуванню відповідно до законодавства, та інформація, необхідна для обчислення і призначення страхових виплат за окремими видами загальнообовязкового державного соціального страхування, в тому числі:
- персоніфіковані відомості про застрахованих осіб та інформація про нарахування страхових внесків за застрахованих осіб, що подається страхувальниками у складі звітності;
- відомості про заробітну плату, дохід, грошове забезпечення, допомогу та компенсацію, на яку нараховано і з якої сплачено страхові внески, які подаються роботодавцями - підприємствами, установами, організаціями, військовими частинами та органами, які виплачують грошове забезпечення, допомогу та компенсації відповідно до законодавства.
Відповідно до ч.2 розділу ІІІ Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб надаються страхувальникам та/або застрахованій особі на паперових носіях за формою згідно з додатком 1 або додатком 2 до цього Положення, тобто довідка форми ОК-5.
Як зазначено вище, 04.04.2017 року позивач звернувся до відповідача із запитом щодо даних персоніфікованого обліку за період страхового стажу з 01.07.2000 до 01.07.2013 (а.с.3), тоді як у прохальній частині адміністративного позову позивач зазначає період з 01.01.2008 до 01.05.2017.
Листом від 18.04.2017 за №1/П-10 відповідач направив ОСОБА_3 відповідь на його запит щодо даних персоніфікованого обліку за період страхового стажу з 01.07.2000 до 01.07.2013 та довідку Форми ОК-5 на 2 аркушах (а.с.4-8).
Колегія суддів звертає увагу на те, що у матеріалах справи відсутні докази звернення позивача до відповідача із заявою видати йому дані з системи персоніфікованого обліку за період страхового стажу з 01.07.2008 до 01.07.2017 та докази, які б свідчили про те, що управлінням всупереч нормам чинного законодавства відмовлено позивачу у наданні такої інформації.
Таким чином, судом першої інстанції правильно встановлено, що запитувана позивачем інформація щодо даних персоніфікованого обліку за період страхового стажу з 01.07.2000 до 01.07.2013 була надана у вигляді довідки форми ОК-5, яка передбачена чинним законодавством і є додатком до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Доводи апелянта про видачу даних з системи персоніфікованого обліку за період страхового стажу з 01.07.2008 до 01.07.2017, згідно Положення про організацію персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування №794 від 04.06.1998 року, колегія суддів відхиляє, оскільки відповідачем при наданні інформації правильно застосовано Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування від 18.06.2014 № 10-1, так як саме цим Положенням визначено форми надання інформації з реєстру застрахованих осіб, а саме довідка форми ОК-5.
На підставі викладеного, судова колегія вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права і прийшов до обґрунтованого висновку про відмову у задоволенні позовних вимог, а доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 315 та статті 316 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Таким чином, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без задоволення, а рішення Нетішинського міського суду Хмельницької області від 12 січня 2018 року - без змін.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.
Постанова суду складена в повному обсязі 11 липня 2018 року.
Головуючий Полотнянко Ю.П. Судді Загороднюк А.Г. Драчук Т. О.