Рішення № 75225681, 22.06.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.06.2018
Номер справи
522/3999/18     
Номер документу
75225681
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 522/3999/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 червня 2018 року

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Цховребова М.Г., розглянувши в порядку письмового провадження у місті Одесі за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити певні дії, -

встановив:

З Приморського районного суду м. Одеси, на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси від 12 березня 2018 року у справі № 522/3999/18, до ОСОБА_2 окружного адміністративного суду надійшли матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якому позивач (з урахуванням ухвали суду від 22.06.2018 року про закриття провадження у справі щодо частини позовних вимог) просить:

- визнати протиправними дії відповідача щодо відмови позивачу у здійсненні нарахування та виплаті призначеної пенсії з 01.09.2015 року без обмеження її максимальним розміром;

- зобов’язати відповідача здійснити позивачу нарахування та виплату призначеної пенсії без обмеження її максимальним розміром та з урахуванням вже проведених виплат з 1 вересня 2015 року.

Ухвалами суду від:

- 23 квітня 2018 року: прийнято позовну заяву до розгляду; відкрито провадження в адміністративній справі; вирішено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін; призначено судове засідання для розгляду справи по суті;

- 4 червня 2018 року: в задоволенні клопотання представника відповідача про залишення без розгляду позовної заяви в частині позовних вимог – відмовлено.

В судовому засіданні 18.06.2018 року представники сторін подали суду письмові заяви про розгляд справи за їх відсутності, в порядку письмового провадження. (а.с.166-167)

Виходячи з наведеного, керуючись положеннями ч. 3 ст. 194 КАС України, суд дійшов висновку про можливість розглянути справу в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

В судовому засіданні 04.06.2018 року представник позивача підтримала адміністративний позов, просила суд задовольнити його в повному обсязі з підстав, викладених у адміністративному позові, відповіді на відзив та доповненнях до відповіді на відзив (а.с.3-8, 126-130, 143-146), із посиланням на ст.ст. 8, 22, 46, 56, ч. 1 ст. 58, ст. 64 Конституції України, абз. 2 ст. 87 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ч. 7 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ч. 3 ст. 27 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», п. 2 розділу ІІ «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», Постанову правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 року № 28-2, із зазначенням таких фактичних обставин:

- наказом Міністра Оборони СРСР № 0273 від 26 березня 1991 року позивач відповідно до Положення про проходження військової служби офіцерського складу, прапорщика (мічмана) Збройних Сил, був звільнений у запас за підпунктом «в» ст. 59, у зв’язку зі скороченням штатів;

- 28 квітня 1991 року йому була призначена пенсія за вислугою років, відповідно до Закону «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», яка виплачується відповідачем;

- постановою Приморського районного суду м. Одеси від 24.12.2015 року у справі № 522/24402/15а зобов’язано Головне Управління пенсійного фонду України в Одеській області поетапно зробити перерахунок раніше призначеної пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, у зв’язку зі зміною посадового окладу судді, виходячи з його нового розміру: з 01.01.2012 року – 8584 грн.; з 01.04.2012 року – 8752 грн.; з 01.07.2012 року – 8816 грн.; з 01.10.2012 року – 8944 грн.; з 01.12.2012 року – 9072 грн.; 01.01.2013 року – 11470 грн.; з 01.12.2013 року – 12180 грн.; з 01.09.2015 року – 13780 грн. з урахуванням підвищених розмірів інших видів додаткового грошового забезпечення, зокрема: оклад за військове звання капітана юстиції – 120 грн., надбавка за вислугу років – 30%, робота з таємними документами – 15%, надбавка за високі досягнення та виконання особливо важкої роботи – 50%, премія – 25%. Такий перерахунок був зроблений Головним Управлінням пенсійного фонду України в Одеській області, про що свідчить копія Розрахунку на доплату пенсії за пенсійною справою № ЮО 075378. Станом на 1 січня 2018 року розмір пенсії становить 20209 грн.;

- згідно з вимогами п. 2 розділу ІІ «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом. Пенсія позивачу була призначена до набрання чинності вищевказаного закону, а отже і обмеження не повинно було застосовуватись;

- з огляду на вищезазначене законодавче обмеження безпідставно та з порушенням норм діючого законодавства було застосовано обмеження граничного розміру пенсії в розмірі лише 10740 грн.;

- рішенням Конституційного суду України по справі № 4-рп/2016 року від 8 червня 2016 року положення про обмеження максимального розміру щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці визнанні не конституційними.

В судовому засіданні 04.06.2018 року представник відповідача не визнав адміністративний позов, просив суд у задоволенні позовних вимог відмовити з підстав, викладених у відзиві (а.с.117-118), із посиланням на ст. 152 Конституції України, ст. 43, ч. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», п. 2 Постанови правління Пенсійного фонду України «Про затвердження положень про територіальні органи Пенсійного фонду України та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов правління Пенсійного фонду України», із зазначенням таких фактичних обставин:

- позивачу з 28.04.1991 року призначено пенсію згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

- рішенням Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України положень другого речення ч. 7 ст. 43, першого речення ч. 1 ст. 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 20.12.2016 № 7-рп/2016, яким визнано такими, що не відповідають Конституції України, положення ч. 7 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством крім доплати до надбавки окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 01.01.2016 по 31.12.2016, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 грн., набрало законної сили 20.12.2016 та не має зворотної дії в часі;

- Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII внесені зміни до ч. 7 ст. 43 Закону України від 09.04.1992 № 2262 відповідно до яких, максимальний розмір пенсії (з урахування надбавок, підвищень, додаткової пенсії, встановлених законодавством, крім доплат до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень;

- рішенням Конституційного Суду України у справі № 7-рп/2016 визнано такими, що не відповідають ст. 17 Конституції України положення першого речення ч. 7 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ в редакції зі змінами, внесеними згідно із Законом від 24.12.2015 № 911-VII. В якій було зазначено, що тимчасово, у період з 01.01.2016 по 31.12.2016, максимальний розмір пенсії не може перевищувати 10740 грн. Однак, положення першого речення ч. 7 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ в редакції зі змінами, внесеними згідно із Законом від 06.12.2016 № 1774-VII, на теперішній час не було визнано неконституційним. Отже підстав для виплати пенсії позивачу в розмірах більших, ніж передбачено ч. 7 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ, немає;

- обмеження розміру пенсії позивачу є тимчасовим та вимушеним, обґрунтоване фінансовим станом Держави, а тому не може вважатися втручанням Держави у мирне володіння майном.

Заслухавши вступне слово представників сторін, дослідивши докази у справі, суд дійшов висновку, що адміністративний позов не підлягає задоволенню повністю, з наступних підстав.

Судом встановлено, що 04.01.2018 року позивач звернувся до відповідача із запитом (а.с.24), у якому, керуючись ст.ст. 1, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», просив надати інформацію стосовного того, чому йому виплачується пенсія у розмірі 10740 грн. та провести йому перерахунок та виплату пенсії з 01.01.2016 року без обмеження її максимального розміру та з урахуванням її максимального розміру.

Згідно змісту запиту, він обумовлений тим, що станом на 18 грудня 2017 року розмір пенсії позивача становить 20209 грн. Але починаючи з 01.01.2016 року, посилаючись на діюче законодавство, Пенсійний фонд України виплачує йому пенсію в розмірі 10740 гривень. Хоча відповідно до п. 2 розділу ІІ Закону України № 3668-VI «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» обмеження пенсії максимальним розміром не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання чинності зазначеним Законом. Таким чином, дія діючого законодавства на позивача не розповсюджується, оскільки йому пенсія призначена до набрання чинності вищевказаним Законом.

Листом-відповіддю від 11.01.2018 року № 60/К-11 (а.с.25) на вищенаведене звернення відповідач повідомив позивача, зокрема, що:

«Згідно із статтею 2 Закону України від 08.07.2011 № 3668 «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» (із змінами, внесеними Законом України від 24.12.2015 № 911 та від 06.12.2016 № 1774) максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не можуть перевищувати 10740 гривень.

Зазначені положення поширюються і на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання чинності цим Законом. Оскільки пенсія Вам була призначена з 28.04.1991, а перерахована з 01.09.2015, тому її виплата здійснюється в розмірі 10740 грн., а з 01.01.2018 здійснюється в розмірі 13730,00 грн.».

Не погоджуючись із наданою йому листом від 11.01.2018 року № 60/К-11 відповіддю, позивач звернувся до суду із вищенаведеними вимогами.

На доведення обставин, на яких ґрунтуються вимоги, позивачем суду надано копії (а.с.9-23, 27):

- постанови Приморського районного суду м. Одеси від 24 грудня 2015 року у справі № 522/24402/15а, якою:

- адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного Управління пенсійного фонду України в Одеській області, ОСОБА_2 обласного військового комісаріату про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії, - задоволено;

- визнано дії (бездіяльність) Головного Управління пенсійного фонду України в Одеській області, ОСОБА_2 обласного військового комісаріату, пов’язані з відмовою в перерахунку ОСОБА_1 військової пенсії у зв’язку зі зміною посадового окладу судді - неправомірними;

- зобов’язано суб’єкта владних повноважень – Головне Управління пенсійного фонду України в Одеській області поетапно зробити перерахунок раніше призначеної позивачу пенсії, у зв’язку зі зміною посадового окладу судді, виходячи з його нового розміру: з 01.01.2012 року – 8584 грн.; з 01.04.2012 року – 8752 грн.; з 01.07.2012 року – 8816 грн.; з 01.10.2012 року – 8944 грн.; з 01.12.2012 року – 9072 грн.; 01.01.2013 року – 11470 грн.; з 01.12.2013 року – 12180 грн.; з 01.09.2015 року – 13780 грн. з урахуванням підвищених розмірів інших видів додаткового грошового забезпечення, зокрема: оклад за військове звання капітана юстиції – 120 грн., надбавка за вислугу років – 30%, робота з таємними документами – 15%, надбавка за високі досягнення ти виконання особливо важкої роботи – 50%, премія – 25%;

- зобов’язано відповідачів – суб’єктів владних повноважень (Головне Управління пенсійного фонду України в Одеській області, ОСОБА_2 обласний військовий комісаріат) призводити щомісячну оплату перерахованої військової пенсії ОСОБА_1, з надбавками, доплатами, підвищеннями, як вже існуючих, так і нововведених, та премії, які збільшуються у зв’язку із змінами в законодавстві для категорій осіб, до яких відноситься позивач – судді місцевих судів;

- стягнуто з Головного Управління пенсійного фонду України в Одеській області на користь позивача недовиплачену суму пенсійного забезпечення (різницю між призначеною після перерахунку і фактично виплаченою пенсією) за період з 01.01.2012 року по 24.12.2015 року;

- розрахунку на доплату (виплату, утримання) пенсії за пенсійною справою № ЮО 075378 за Дорученням № Д ЮО075378/13 від 24 травня 2016 року з січня 2012 року по травень 2016 року включно;

- перерахунку пенсії від 24 травня 2016 року з 1 вересня 2015 року, відповідно до якого: підсумок пенсії (з надбавками): 20115,30 грн.; з урахуванням максимального розміру пенсії: 10740,00 грн.; підстава перерахунку: рішення суду;

- перерахунку пенсії з 1 травня 2016 року, відповідно до якого: підсумок пенсії (з надбавками): 20129,30 грн.; з урахуванням максимального розміру пенсії: 10740,00 грн.; підстава перерахунку: Закон України «Про Державний бюджет України на 2016 рік»;

- перерахунку пенсії від 24 травня 2016 року з 1 червня 2016 року, відповідно до якого: підсумок пенсії (з надбавками): 20129,30 грн.; з урахуванням максимального розміру пенсії: 10740,00 грн.; підстава перерахунку: рішення суду;

- перерахунку пенсії з 1 грудня 2016 року, відповідно до якого: підсумок пенсії (з надбавками): 20158,55 грн.; з урахуванням максимального розміру пенсії: 10740,00 грн.; підстава перерахунку: Закон України «Про Державний бюджет України на 2016 рік»;

- перерахунку пенсії з 1 травня 2017 року, відповідно до якого: підсумок пенсії (з надбавками): 20174,80 грн.; з урахуванням максимального розміру пенсії: 10740,00 грн.; підстава перерахунку: Закон України «Про Державний бюджет України на 2017 рік»;

- перерахунку пенсії з 1 жовтня 2017 року, відповідно до якого: підсумок пенсії (з надбавками): 20209,80 грн.; з урахуванням максимального розміру пенсії: 10740,00 грн.; підстава перерахунку: ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій»;

- перерахунку пенсії від 19 грудня 2017 року з 1 січня 2018 року, відповідно до якого: підсумок пенсії (з надбавками): 20209,80 грн.; з урахуванням максимального розміру пенсії: 13730,00 грн.; підстава перерахунку: ст. 43 Закону України 2262 (в редакції Закону від 06.12.2016 № 1774);

- довідки № 203 від 30.01.2018 року, виданої пенсіонеру ОСОБА_1 в тому, що він перебуває на обліку Головного управління ПФУ в Одеській області і отримує пенсію за вислугу років в розмірі: з вересня 2015 року по грудень 2017 року включно – 10740,00 грн.; січень 2018 року – 13730,00 грн.; всього – 314450,00 грн.

На доведення обставин, на яких ґрунтуються заперечення, відповідачем суду також надано копії (а.с.54-55, 62-73, 75-99, 11-114):

- перерахунку пенсії від 17 квітня 2018 року з 1 травня 2018 року, відповідно до якого: підсумок пенсії (з надбавками): 13730,00 грн.; підстава перерахунку: (згідно ПКМУ № 704) ПКМУ № 103 від 21.02.2018 п. 1 перерахунок з 01.01.2018;

- довідки від 2 квітня 2018 року № ЮО75378 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у поряду, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України, виданої позивачу ОСОБА_2 обласним військовим комісаріатом Міністерства оборони України, відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 року № 103, за посадою: член військового трибуналу ОСОБА_2 гарнізону (авіаційний технік літака);

- перерахунку пенсії від 24 травня 2016 року з 1 січня 2013 року, відповідно до якого: підсумок пенсії (з надбавками): 16767 грн.; з урахуванням максимального розміру пенсії: 8940,00 грн.; підстава перерахунку: рішення суду;

- перерахунку пенсії від 24 травня 2016 року з 1 грудня 2013 року, відповідно до якого: підсумок пенсії (з надбавками): 17796,05 грн.; з урахуванням максимального розміру пенсії: 9490,00 грн.; підстава перерахунку: рішення суду;

- перерахунку пенсії від 24 травня 2016 року з 1 січня 2012 року, відповідно до якого: підсумок пенсії (з надбавками): 12622,02 грн.; з урахуванням максимального розміру пенсії: 8220,00 грн.; підстава перерахунку: рішення суду;

- перерахунку пенсії від 24 травня 2016 року з 1 квітня 2012 року, відповідно до якого: підсумок пенсії (з надбавками): 12866,26 грн.; з урахуванням максимального розміру пенсії: 8380,00 грн.; підстава перерахунку: рішення суду;

- перерахунку пенсії від 24 травня 2016 року з 1 липня 2012 року, відповідно до якого: підсумок пенсії (з надбавками): 12959,28 грн.; з урахуванням максимального розміру пенсії: 8440,00 грн.; підстава перерахунку: рішення суду;

- перерахунку пенсії від 24 травня 2016 року з 1 жовтня 2012 року, відповідно до якого: підсумок пенсії (з надбавками): 13145,32 грн.; з урахуванням максимального розміру пенсії: 8560,00 грн.; підстава перерахунку: рішення суду;

- перерахунку пенсії від 24 травня 2016 року з 1 грудня 2012 року, відповідно до якого: підсумок пенсії (з надбавками): 13335,36 грн.; з урахуванням максимального розміру пенсії: 8840,00 грн.; підстава перерахунку: рішення суду;

- перерахунків пенсії з: 1 травня 2016 року, 1 вересня 2015 року, 1 січня 2013 року, 1 грудня 2013 року, 1 травня 2011 року, 1 липня 2010 року, 1 січня 2011 року, 1 січня 2010 року, 1 квітня 2010 року, 1 листопада 2009 року, 1 січня 2010 року, 1 липня 2008 року, 1 жовтня 2008 року, 1 січня 2008 року, 1 квітня 2008 року, 1 квітня 2007 року, 1 жовтня 2007 року;

- розрахунку на доплату (виплату, утримання) пенсії за пенсійною справою № ЮО 075378 від 6 квітня 2011 року;

- протоколу за пенсійною справою ЮО – 075378 (Міноборони) від 01.01.2007 року, відповідно до якого позивачу призначено пенсію за вислугу років згідно з Законом України № 2262-ХІІ від 09.04.1992, з 28.04.1991 року довічно;

- розрахунку пенсії за вислугу років від 22.11.1991 року за пенсійною справою № ЮО – 75378;

- заяви позивача про призначення пенсії за вислугу років;

- виписки з наказу Міністра оборони СРСР по особовому складу № 0273 від 26 травня 1991 року, згідно якої звільнено з військової служби в запас за ст. 59 п. «в» (за скороченням штату) капітана юстиції ОСОБА_1, колишнього члена військового трибуналу ОСОБА_2 гарнізону, який знаходився у розпорядженні голови цього ж військового трибуналу;

- розрахунку вислуги років військовослужбовця на пенсію від лютого 1991 року;

- супровідного листа ВСЗ № 297 від 22.03.2011 року ОСОБА_2 обласного військового комісаріату до начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, з яким надіслано довідку про грошове забезпечення згідно чинного законодавства України щодо перерахунку посадового окладу з 01.01.2006 року;

- подання позивача про перерахунок пенсії від 22.03.2011 року № 44;

- довідки ОСОБА_2 обласного військового комісаріату № 75378 від 22.03.2011 року, виданої позивачу;

- рішення військового місцевого суду ОСОБА_2 гарнізону від 16 листопада 2004 року, яким, зокрема: скаргу ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ОВК про визнання права на отримання призначеної йому пенсії в розмірі, гарантованому законодавством України, – задоволено; визнано за ОСОБА_1 право на перерахунок призначеної йому пенсії: з 01.09.1999 року по 01.01.2003 року з урахуванням щомісячної надбавки за службу в Збройних Силах України в розмірі 40% посадового окладу; з 19 квітня 2002 року з урахуванням премії в розмірі 33,3% місячного фонду грошового забезпечення; з 01.01.2003 року з урахуванням щомісячної надбавки у розмірі 100% грошового забезпечення; з 1 травня 2003 року з урахуванням щомісячної надбавки за безперервну службу в Збройних Силах України в розмірі 50% грошового забезпечення; зобов’язано ОСОБА_2 обласний військовий комісаріат провести перерахунок раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії: з 01.09.1999 року по 01.01.20003 року з урахуванням щомісячної надбавки за службу в Збройних Силах України в розмірі 40% посадового окладу; з 19 квітня 2002 року з урахуванням премії в розмірі 33,3% місячного фонду грошового забезпечення; з 01.01.2003 року з урахуванням щомісячної надбавки у розмірі 100% грошового забезпечення; з 1 травня 2003 року з урахуванням щомісячної надбавки за безперервну службу в Збройних Силах України в розмірі 50% грошового забезпечення;

- розрахунку на одноразову виплату суми пенсії (доплати) пенсіонеру (позивачу) від 15.12.2004 року;

- листа відповідача від 19.01.2016 року № 699/03 про запит довідки про розмір грошового забезпечення позивача з 01.01.2012 року у зв’язку із отриманням відповідачем постанови Приморського районного суду м. Одеси від 24.12.2015 року;

- супровідного листа ОСОБА_2 апеляційного адміністративного суду від 03.02.2016 року № 522/24402/15а до ухвали ОСОБА_2 апеляційного адміністративного суду від 2 лютого 2016 року у справі № 522/24402/15а із штампом відповідача, вхід. № 93/05 від 08.02.2016 року;

- ухвали ОСОБА_2 апеляційного адміністративного суду від 2 лютого 2016 року у справі № 522/24402/15а, якою апеляційну скаргу ОСОБА_2 обласного військового комісаріату залишено без задоволення, постанову Приморського районного суду м. Одеси від 24.12.2015 року залишено без змін;

- супровідного листа Приморського районного суду м. Одеси до постанови Приморського районного суду м. Одеси від 24.12.2015 року у справі № 522/24402/15а із штампом відповідача, вхід. № 181/05 від 29.02.2016 року;

- супровідного листа ТУ ДСА України в Одеській області від 17.05.2016 року № 5-/333/16 про направлення відповідачу довідок про розмір грошового забезпечення позивача із штампом відповідача, вхід. № 2354/02 від 23.05.2016 року;

- довідок про заробітну плату для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, вих. № 5-1340/16 від 17.05.2016 року, виданих позивачу про розмір його заробітної плати, яка враховується при призначенні (перерахунку) щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці, за:січень 2012 року; квітень 2012 року; липень 2012 року; жовтень 2012 року; грудень 2012 року; січень 2013 року; грудень 2013 року; вересень 2015 року.

Виходячи зі змісту заяв сторін по суті справи та поданих ними документів, фактичні обставини по справі визнаються сторонами, розбіжності у позиціях сторін полягають лише у тлумаченні законодавства, що регулює спірні правовідносини, та, з урахуванням наявних у справі доказів, у суду не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб’єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Частиною 1 статті 78 КАС України встановлено, що обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їх представників.

Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спірні правовідносини врегульовано законодавством (чинним та у редакції станом на момент виникнення відповідних правовідносин): Конституцією України, прийнятою на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року ( далі – Конституція України), Законами України: «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 року № 1788-XII (далі – ЗУ № 1788-XII), «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV (далі – ЗУ № 1058-IV), «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-XII (далі – ЗУ № 2262-XII), «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 року № 3668-VI (далі – ЗУ № 3668-VI).

Відповідно до ст. 2 ЗУ № 1788-XII за цим Законом призначаються:

а) трудові пенсії:

за віком;

по інвалідності;

в разі втрати годувальника;

за вислугу років.

Частиною 1 статті 1 ЗУ № 2262-XII встановлено, що особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Згідно ч. 1 ст. 1-1 ЗУ № 2262-XII законодавство про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, базується на Конституції України і складається з цього Закону, Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" та інших нормативно-правових актів України, прийнятих відповідно до цих законів.

Відповідно до ч. 4 ст. 63 ЗУ № 2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Згідно ст. 2 ЗУ № 3668-VI (із змінами, внесеними згідно із Законом N 911-VIII від 24.12.2015) максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих), зокрема, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих), зокрема, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", не може перевищувати 10740 гривень.

Частиною 5 статті 43 ЗУ № 2262-XII (в редакції Закону № 3668-VI від 08.07.2011) встановлено, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Згідно ч. 7 ст. 43 ЗУ № 2262-XII (в редакції Закону № 3668-VI від 08.07.2011; із змінами, внесеними згідно із Законом № 911-VIII від 24.12.2015) максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Рішенням Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року № 7-рп/2016 у справі № 1-38/2016 вирішено, зокрема, визнати такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року № 2262-XII зі змінами, а саме: частини сьомої статті 43, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Згідно п. 2 резолютивної частини зазначеного рішення, зокрема, положення частини сьомої статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року № 2262-XII зі змінами, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Відповідно до ч. 3 ст. 27 ЗУ № 1058-IV (із змінами, внесеними згідно із Законом № 1774-VIII від 06.12.2016) максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Згідно ч. 7 ст. 43 ЗУ № 2262-XII (із змінами, внесеними згідно із Законом № 1774-VIII від 06.12.2016) максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Згідно ст. 2 ЗУ № 3668-VI (із змінами, внесеними згідно із Законом № 1774-VIII від 06.12.2016) максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих), зокрема, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих), зокрема, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", не може перевищувати 10740 гривень.

В абзаці 1 пункту 2 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень ЗУ № 3668-VI встановлено, що обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.

В частині 2 статті 9 КАС України встановлено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб’єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.

Згідно ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Виходячи з аналізу вищенаведених вимог законодавства, які регулюють спірні правовідносини, та на підставі встановлених в судовому засіданні обставин, а саме:

- позивачу призначено пенсію за вислугу років згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09.04.1992 року, з 28.04.1991 року довічно;

- перерахунок призначеної пенсії позивача з вересня 2015 року по лютий 2018 року (період, заявлений у позові) здійснювався відповідачем на підставі:

- рішень судів (рішення військового місцевого суду ОСОБА_2 гарнізону від 16 листопада 2004 року; постанови Приморського районного суду м. Одеси від 24 грудня 2015 року у справі № 522/24402/15а);

- Законів України («Про державний бюджет України на 2016 рік», «Про державний бюджет України на 2017 рік», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»);

- постанов Кабінету Міністрів України (№ 704, № 103 від 21.02.2018),

– без обмеження розміру підсумку пенсії (з надбавками) з урахуванням максимального розміру пенсії, встановленого ст. 43 ЗУ № 2262-XII;

- положення Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року № 2262-XII зі змінами, а саме: частини сьомої статті 43, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень, що визнані неконституційними Рішенням Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року № 7-рп/2016 у справі № 1-38/2016, – втратили чинність з 20 грудня 2016 року;

Проте, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 6 грудня 2016 року № 1774-VІІІ внесено зміни, зокрема, у ч. 7 ст. 43 ЗУ № 2262-XII, положення якої неконституційними не визнані.

Крім того, були чинними, не були визнані неконституційними вищенаведені положення Законів України № 3668-VI, № 1058-IV, а тому підлягали обов’язковому застосуванню органами Пенсійного фонду України, відповідно

суд дійшов висновків, що:

- системний аналіз вищенаведених норм законодавства дає підстави для висновку, що вони не звужують зміст вже набутих прав пенсіонерів, розмір призначеної пенсії яких більший зазначеного максимального розміру. Водночас запроваджують обмеження щодо розміру призначених та перерахованих пенсій, зокрема, відповідно до законів № 3668-VI, № 2262-XII, № 1058-IV.

Тобто, спір стосується розміру перерахованої пенсії, виплата якої наведеними законодавчими положеннями обмежується указаним максимальним розміром.

Таким чином, відповідач, здійснюючи перерахунок пенсії позивача з вересня 2015 року по лютий 2018 року, в тому числі на виконання вищезазначених рішень суду, та її виплату з урахуванням встановлених наведеними законодавчими положеннями обмежень, діяв правомірно.

На виконання ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд врахував висновки щодо застосування норм права, викладені, зокрема, в постановах Верховного Суду: від 15 березня 2018 року у справі № 159/829/17 (адміністративне провадження № К/9901/24270/18), від 3 квітня 2018 року у справі № 361/4922/17) (адміністративне провадження № К/9901/14251/18), від 22 травня 2018 року у справі № 205/8204/16-а(2а/205/2/17) (адміністративне провадження № К/9901/17347/18), тощо.

- на виконання вимог ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України відповідачем доведені обставини, на яких ґрунтуються його заперечення, та доказана правомірність оскаржених дій щодо відмови позивачу у здійсненні нарахування та виплаті призначеної пенсії з 01.09.2015 року без обмеження її максимальним розміром, вчинення їх на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законодавством України, та відповідно до інших вимог ч. 2 ст. 2 КАС України;

- правова позиція позивача зі спірних питань – є помилковою. Наведені позивачем обґрунтування позовних вимог та надані позивачем докази на доведення обставин, на яких ґрунтуються вимоги, не спростовують вищенаведеного висновку суду, оскільки не входить до предмета доказування та/або спростовані дослідженими судом доказами. Так, зокрема, помилковим є обґрунтування позовних вимог із посиланням на постанову Приморського районного суду м. Одеси від 24 грудня 2015 року у справі № 522/24402/15а та, відповідно, на рішення Конституційного Суду України від 8 червня 2016 року № 4-р2016 у справі № 1-8/2016 (справа про щомісячне довічне грошове утримання суддів у відставці), виходячи з наступного. По-перше, зазначеною постановою Приморського районного суду м. Одеси зобов’язано відповідача зробити перерахунок раніше призначеної позивачу пенсії у зв’язку зі зміною посадового окладу судді та призводити щомісячну оплату перерахованої військової пенсії позивачу. Дана постанова суду не спростовує/не скасовує/не змінює/тощо факт призначення позивачу пенсії за вислугу років згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09.04.1992 року та не встановлює перехід позивача на щомісячне довічне грошове утримання згідно із Законом України «Про судоустрій і статус суддів». По-друге, спірні правовідносини виникли, в тому числі й на виконання рішення військового місцевого суду ОСОБА_2 гарнізону від 16 листопада 2004 року, яким, зокрема, за позивачем визнано право на перерахунок призначеної йому пенсії на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та інших нормативно-правових актів України, прийнятих відповідно до цього закону. Відповідно, застосування відповідачем до позивача у спірних правовідносинах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09.04.1992 року – є правомірним.

Інших суттєвих доводів та/або доказів щодо обґрунтування заявлених позовних вимог позивачем суду не наведено та не надано.

При цьому слід зазначити, що рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані, та для того, щоб забезпечити нагляд громадськості за здійсненням правосуддя (див. п. 30 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Hirvisaari v. Finland» від 27 вересня 2001 р.).

Однак, ст. 6 п. 1 Конвенції не можна розуміти як таку, що вимагає пояснень детальної відповіді на кожний аргумент сторін (див. п. 29 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Ruiz Torija v. Spain» від 9 грудня 1994 р.), відповідно

- підстав для визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови ОСОБА_1 у здійсненні нарахування та виплаті призначеної пенсії з 01.09.2015 року без обмеження її максимальним розміром, – не має, відповідно, немає підстав для задоволення позовних вимог позивача про зобов’язання відповідача вчинити певні дії.

Відповідно до ч. 4 ст. 243 КАС України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Керуючись ст.ст. 194, 241-246, 250, 255, 257, 258, 262, 295 та Перехідними положеннями КАС України, суд -

вирішив:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2, 65044; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (місцезнаходження: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65107; ідентифікаційний код юридичної особи: 20987385) про: визнання протиправними дій відповідача щодо відмови позивачу у здійсненні нарахування та виплаті призначеної пенсії з 01.09.2015 року без обмеження її максимальним розміром; зобов’язання відповідача здійснити позивачу нарахування та виплату призначеної пенсії без обмеження її максимальним розміром та з урахуванням вже проведених виплат з 1 вересня 2015 року, – відмовити повністю.

Апеляційні скарги на рішення суду подаються учасниками справи до або через ОСОБА_2 окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя М.Г. Цховребова

.