Рішення № 75225190, 11.07.2018, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.07.2018
Номер справи
814/824/18
Номер документу
75225190
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 липня 2018 р. справа № 814/824/18 м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Мороза А.О., розглянув в спрощеному позовному провадженні адміністративну справу

за позовом:Управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у Південному регіоні , вул. Гайдара. 13, м. Одеса, Одеська область,65078

в інтересах держави в особі:Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, вул. Московська, 8, корп. 30, м. Київ, 01010

до відповідача:Публічного акціонерного товариства "Братський сирзавод", вул. Промислова, 17, с. Братське, Братський район, Миколаївська область, 55400

про:стягнення штрафних санкцій в сумі 10200,00 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у Південному регіоні звернулось в інтересах Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія, НКЦПФР або позивач) з позовом до публічного акціонерного товариства "Братський сирзавод" (далі - ПАТ "Братський сирзавод" або відповідач) про стягнення штрафних санкцій в сумі 10200,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач послався на порушення відповідачем вимог Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", у зв'язку з чим, на підставі Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", до нього застосовано штрафні санкції.

Відповідно до ч.1 ст. 263 КАС України, суд розглядає справу в порядку письмового провадження.

Заяв і клопотань учасники справи суду не подавали.

Процесуальних дій у справі судом не вчинялось.

Вирішуючи спір, суд враховує наступне.

Уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у відношенні відповідача були складені акти про правопорушення на ринку цінних паперів від 11.12.2017 р. №338-ПУ-3-Е, 339-ПУ-3-Е, 340-ПУ-3-Е, відповідно до яких встановлено порушення чинного законодавства на ринку цінних паперів з боку ПАТ "Братський сирзавод", а саме: не розкрило річну інформацію емітента цінних паперів за 2016 рік шляхом опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Комісії, у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, що є порушенням вимог підпункту 4 пункту 4 розділу II Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Комісії від 03.12.2013 № 2826, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.12.2013 за №2180/24712 (із змінами) (далі - Положення № 2826); не розкрило річну інформацію емітента цінних паперів за 2016 рік шляхом її розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних НКЦПФР, у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, що є порушенням вимог підпункту 4 пункту 4 розділу II Положення № 2826; у термін не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, не надано до Комісії електронну форму регулярної річної інформації емітента цінних паперів за 2016 рік, що є порушенням вимог підпункту 4 пункту 4 розділу II Положення № 2826.

За результатами розгляду справ про правопорушення на ринку цінних паперів, уповноваженою особою Комісії у відношенні відповідача були винесені постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 14.12.2018 №306-ПУ-1-Е. №№307-ПУ-1-Е, №308-ПУ-1-Е, відповідно до яких до ПАТ "Братський сирзавод" застосовані штрафні санкції у загальному розмірі 10200,00 грн. Ці постанови направлені відповідачу (а. с. 16-19).

У встановленому законом порядку не оскаржені, фінансові санкції відповідачем не сплачені, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду з даним позовом.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" державне регулювання ринку цінних паперів - це здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.

Згідно з ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, зокрема, має право здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам, а також має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Відповідно до ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Згідно з п. 7 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як встановлено судом, сума штрафу, відповідачем не сплачена.

Разом з тим, відповідно до ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Згідно з п. 3 роз. XVIII Положення про порядок складання та розкриття інформації компаніями з управління активами та особами, що здійснюють управління активами недержавних пенсійних фондів, та подання відповідних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Комісії від 02.10.2012 № 1343 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.10.2012 за № 1764/22076, юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету України.

Таким чином, враховуючи викладене, а також зважаючи на те, що штраф у встановлений чинним законодавством строк відповідачем не сплачено та не надано доказів оскарження постанов, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 2 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз. У даній справі відсутні витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз, а тому судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. 2, 19, 139, 241 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов Управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у Південному регіоні (вул. Гайдара. 13, м. Одеса, Одеська область, 65078, ідентифікаційний код 41483489) до публічного акціонерного товариства "Братський сирзавод" (вул. Промислова, 17, с. Братське, Братський район, Миколаївська область, 55400 ідентифікаційний код 00446581) задовольнити.

2. Стягнути з публічного акціонерного товариства "Братський сирзавод" (вул. Промислова, 17, с. Братське, Братський район, Миколаївська область, 55400, ідентифікаційний код 00446581) штрафні санкції у розмірі 10200,00 грн. (десять тисяч двісті гривень) до Державного бюджету України на рахунок, відкритий на ім'я територіального органу Держказначейства за місцезнаходженням платника по коду бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності банку 106, МФО 852010, ЄДРПОУ 37278537, ГУДКУСУ в Миколаївській області, р/р 31118106700081.

3. Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя А. О. Мороз