
Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/5516/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 липня 2018 року м. Черкаси
Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Позарецька С.М., розглянувши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Черкаській області, Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про зобов’язання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Придніпровського районного суду м. Черкаси із позовом до відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Черкаській області, Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про зобов’язання вчинити певні дії, а саме, - прийняти заяву до розгляду, т.я. інших подібних позовів не існує, з метою встановлення, хто ж цих двох відповідачів порушив Конституцію за КАС України; зобов»язати встановленого судом порушника відкрити провадження по виконавчому листу від 06.04.2018р. №823/1911/17; якщо суд рахує, що позивач пропустив 10-ти денний термін на подачу данного позову, то з огляду на те, що відмову відповідача 2 він отримав тільки 02.07.18р., то строк поновити; звільнити від сплати судових витрат..
Вирішуючи питання про відкриття провадження по справі, суддею встановлено, що адміністративний позов подано до Придніпровського районного суду м. Черкаси з порушенням вимог КАС України.
Кодекс адміністративного судочинства України визначає юрисдикцію та повноваження адміністративних судів, встановлює порядок здійснення судочинства в адміністративних судах (ст. 1 КАС України).
Провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи (ч. 3 ст. 3 КАС України).
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 4 КАС України, адміністративний суд - це суд, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.
За положеннями частин 3, 4 статті 6 КАС України, звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується. Забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні відносини.
Статтею 20 КАС України (в редакції від 03 жовтня 2017 року, що діє з 15 грудня 2017 року), визначено предметну підсудність адміністративних судів, зокрема, - місцевому загальному суду як адміністративному суду. підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Також, відповідно до частини 5 статті 287 КАСУ, адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень, ухвалених місцевим загальним судом як адміністративним судом, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу (ч. 5 ст. 171 КАС України).
Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана (ч.ч. 1, 2 ст. 30 КАС України).
Таким чином, враховуючи основні засади адміністративного судочинства, а також встановлені обставини, суддя вважає, що дану справу необхідно за підсудністю передати до Черкаського окружного адміністративного суду, оскільки виконавчий документ виданий Черкаським окружним адміністративним судом (справа №823/1911/17), і вона не підлягає розгляду Придніпровським районним судом м. Черкаси, як адміністративним судом.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1, 3, 4, 5, 6, 20, 22, 25, 29, 30, 160, 161, 171, 294, 287 КАС України, суддя, -
у х в а л и в :
Справу за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП в матеріалах справи відсутній, зареєстроване місце проживання, зазначене в позові: АДРЕСА_1) до відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Черкаській області (код ЄДРПОУ 34924330, місцезнаходження: просп. Хіміків, буд. 50, м. Черкаси), Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України (код ЄДРПОУ 00015622, місцезнаходження: вул. Городецького, буд. 13, м. Київ) про зобов’язання вчинити певні дії, - за підсудністю передати до Черкаського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 299 цього Кодексу.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу (п. 15.5 Розділу VII «перехідні положення» КАС України).
Повний текст ухвали складено 09 липня 2018 року.
Суддя: ОСОБА_2