
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 липня 2018 р. Справа№805/2102/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Мозгової Н.А.,
при секретарі Синиці М.І.
за участю сторін:
позивача: не з’явився,
представника відповідача : не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_1 до Торецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправними дії, скасування рішення, зобов’язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
27 березня 2018 року позивач, ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1), звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Пенсійного фонду України в м.Дзержинську Донецької області (місцезнаходження: 85200, Донецька область, м.Торецьк, вул. Дружби, 26) про визнання дій протиправними в частині відмови до зарахування до пільгового стажу періоди роботи з 21.08.1992 року по 30.06.2000 року та з 01.01.2001 року по 31.12.2008 року на ПАТ “Єнакієвський металургійний завод”, зобов’язання зарахувати до пільгового стажу періоди роботи з 21.08.1992 року по 30.06.2000 року та з 01.01.2001 року по 31.12.2008 року на ПАТ “Єнакієвський металургійний завод”, зобов’язання здійснити нарахування та виплату пенсії з дати звернення, а саме з 13.07.2017 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ним було здійснено звернення до пенсійного фонду з заявою про призначення пенсії від 13.07.2017 року №1392. За наслідком розгляду заяви пенсійним фондом прийнято спірне рішення №550 про відмову в призначені пенсії за віком від 24.07.2017 року, оскільки до пільгового стажу не зараховано, зокрема, період роботи з 21.08.1992 року по 30.06.2000 року та з 01.01.2001 року по 31.12.2008 року на ПАТ “Єнакієвський металургійний завод”, у зв’язку з тим, що підприємство перереєстровано за адресою: Донецька область, м.Маріуполь, Іллічівський район, пр-т Ілліча, б.54, блок 4, та фактично перебуває на території тимчасово непідконтрольній українській владі, у зв’язку з чим неможливо виконати перевірку достовірності документів щодо підтвердження пільгового характеру та підстав їх видачі. Вважає, що відповідач таким чином порушує його право на отримання пенсії на пільгових умовах.
02 травня 2018 року представником відповідача направлений до суду відзив на позовну заяву, де зазначив, що вимоги позивача суперечать чинному законодавству та не підлягають задоволенню. Зазначає, що ПАТ “Єнакієвський металургійний завод” здійснило перереєстрацію юридичної особи, але не забезпечило перевезення первинних документів, які б підтвердили пільговий стаж роботи позивача на підконтрольну територію, однак підприємством на підтвердження періоду роботи на пільгових умовах за Списком №1 на ПАТ “Єнакієвський металургійний завод” з 21.08.1992 року по 30.06.2000 року та з 01.01.2001 року по 31.12.2008 року позивачу надано довідку від 13.03.2017 року №73/11-257 про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній. Крім того, зазначають, що відсутні дані про пільговий стаж у відомостях по спеціальному стажу в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Таким чином, відповідно до наданих документів загальний страховий стаж ОСОБА_1 складає 28 років 05 місяців 00 днів, з яких стаж на підземних роботах відповідно до пільгових довідок та відомостей з реєстру застрахованих осіб складає – 03 роки 05 місяців 24 днів замість 10 років, що вимагає чинне законодавство, а саме ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Також зазначає, що позивачем порушено строк звернення до суду та не підтверджено причини порушення строку, що на думку відповідача, не може бути прийнято до уваги суду та підставою для визнання таких причин поважними. На підставі викладеного, просив відмовити у задоволенні заявлених позовних вимогах у повному обсязі.
Ухвалою суду від 02.04.2018 року позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.
12.04.2018 року через відділ документообігу та архівної роботи суду позивач надав документи на виконання вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху та ухвалою суду від 02.04.2018 року відкрито провадження по справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 03.05.2018 року.
03.05.2018 року відкладено підготовче засідання на 17.05.2018 року у зв’язку з відпусткою судді.
17.05.2018 відкладено підготовче засідання на 15.06.2018 року у зв’язку з заявою представника відповідача.
Ухвалою суду від 15.06.2018 року продовжено строк проведення підготовчого провадження на 30 днів. По справі оголошено перерву на 27.06.2018 року.
Ухвалою суду від 27.06.2018 року замінено первинного відповідача –Управління Пенсійного фонду України в м.Дзержинську Донецької області на його правонаступника – Торецьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області.
Ухвалою суду від 27.06.2018 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 09.07.2018 року.
Представник позивача у судове засідання не з’явився, надав заяву про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, судом встановлено наступне.
Позивач, ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, місце реєстрації: АДРЕСА_2), громадянин України, перебуває на обліку в Торецькому об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Донецької області, згідно ст. 43 КАС України здатний здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки.
Судом встановлено, що позивач звернувся до Управління Пенсійного фонду України в м.Дзержинську Донецької області із заявою №1392 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту 2 статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Рішенням управління Пенсійного фонду України в м.Дзержинську Донецької області №550 від 24 липня 2017 року ОСОБА_1 відмовлено у призначенні пенсії у зв'язку із відсутністю необхідного пільгового стажу по Списку №1. (а.с.13-15).
Вказаним рішенням до пільгового стажу не зараховано, зокрема, період роботи з 21.08.1992 року по 30.06.2000 року та з 01.01.2001 року по 31.12.2008 року на ПАТ “Єнакієвський металургійний завод” у зв’язку з тим, що згідно витягу з ЄДР, ПАТ “Єнакієвський металургійний завод” переєстровано за адресою: Донецька область, м.Маріуполь, Іллічівський район, пр-т Ілліча, б.54, блок 4, а фактично перебуває на території тимчасово непідконтрольній українській владі, у зв’язку з чим неможливо виконати перевірку достовірності документів щодо підтвердження пільгового характеру та підстав їх видачі згідно п.4.2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року №22-1.
Приватне акціонерне товариство «Єнакієвський металургійний завод» (ПрАТ «ЄМЗ»), код ЄДРПОУ 00191193, місцезнаходження: 87504, Донецька область, місто Маріуполь, проспект Ілліча, 54, блок 4, відповідно до виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб , фізичних осіб підприємців та громадських формувань має види діяльності - код КВЕД 24.10 Виробництво чавуну сталі та феросплавів (основний); код КВЕД 86.10 Діяльність лікарняних закладів; Код КВЕД 46.72 Оптова торгівля металами та металевими рудами; код КВЕД 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля; код КВЕД 56.29 Постачання інших готових страв; код КВЕД 71.12 Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах; код КВЕД 38.32 Відновлення відсортованих відходів; код КВЕД 41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель.
Призначення, виплата та перерахунок призначеної пенсії регулюється Законами України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року №1788-XII, «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року№1058-IV.
Згідно до п.2 Розділу XV Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди: 1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".
Відповідно до п. «а» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
Працівникам, які не мають стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого загального стажу роботи пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування": чоловікам - на 1 рік за кожний повний рік такої роботи;
Статтею 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» встановлено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12 серпня 1993 року (далі Порядок №637), також передбачено, що основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Згідно п.3 цього Порядку (в редакції, чинній у спірний період) за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Відповідно до пункту 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній № 637 від 12.08.1993 року у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
Згідно із пунктом 11 Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, затвердженого Постановою Пенсійного фонду від 10.11.2006 року № 18-1, для підтвердження стажу роботи заявник подає до управління Пенсійного фонду України в районі, місті, районі у місті, об'єднаних управлінь, за місцем проживання (реєстрації) такі документи:
1) заяву про підтвердження стажу роботи;
2) документи, які підтверджують факт припинення підприємства, установи, організації в результаті їх ліквідації (у тому числі архівні) - щодо підприємств, установ, організацій, ліквідованих до 01.07.2004 та/або щодо яких відсутні дані про проведення реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр);
3) трудову книжку;
4) документи, видані архівними установами, зокрема:
а) довідку про заробітну плату;
б) копії документів про проведення атестації робочих місць;
в) копії документів про переведення на іншу роботу, на роботу з неповним робочим днем, надання відпусток без збереження заробітної плати (у разі відсутності - довідку про їх відсутність).
У разі необхідності заявник може подавати інші документи, які можуть підтверджувати виконання робіт, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років.
З огляду на викладене, суд зазначає, що за приписами наведеної норми уточнюючі довідки для підтвердження спеціального трудового стажу необхідно надавати лише в разі, коли відсутні відповідні відомості в трудовій книжці.
Постановою Кабінету Міністрів України № 1028 від 09.12.2015 року пункт 20 наведеного Порядку доповнено новим абзацом яким визнано, що у разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Указом Президента України № 405/2014 від 14 квітня 2014 року введено в дію рішення РНБО України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо боротьби з терористичною загрозою і збереження територіальної цілісності України» та розпочато проведення Антитерористичної операції (далі - АТО) на території Донецької і Луганської областей.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02 вересня 2014 року № 1669-VII (надалі Закон №1669) період проведення антитерористичної операції це час між датою набрання чинності Указом Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.
Виходячи з наведених приписів, датою початку періоду проведення антитерористичної операції є 14.04.2014 року.
На виконання Закону №1669 розпорядженнями Кабінету Міністрів України №1053-р від 30 жовтня 2014 року та від 02.12.2015 року №1275-р затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалась антитерористична операція, згідно якого до зазначених населених пунктів належить, зокрема, м. Єнакієве Донецької області.
В матеріалах справи наявні довідки від 28.10.2011 року №73/11-1570 та від 13.03.2017 року №73/11-257 про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній про те, що ОСОБА_1 працював повний робочий день на ПАТ “Єнакієвський металургійний завод” у період з 21.08.1992 року по 10.10.2011 року, виконував роботу з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день, що дає право на пенсію по віку на пільгових умовах за посадою слюсаря-ремонтника по ремонту механічного обладнання технологічних кранів, що передбачено за Списком №1.
Суд зазначає, що стаж роботи позивача у період з 21.08.1992 року по 30.06.2000 року та з 01.01.2001 року по 31.12.2008 року підтверджений належними записами в трудовій книжці та індивідуальними відомостями про застраховану особу Форми ОК-5, з якої вбачається, що позивачу нараховувалась заробітна плата та цей період та зазначений розмір заробітної плати за кожен з місяців цього періоду спеціальний стаж обліковувався за кодом ЗПЗ01ЗА1.
При таких обставинах суд вважає, що у відповідача були наявні підстави на перерахунку пенсії позивачу відповідно до пункту 2 статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за його заявою і встановлення розміру такої пенсії на підставі наявних довідок, а рішення відповідача від 24.07.2017 року про відмову в перерахунку пенсії є незаконним і підлягає скасуванню.
Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Таким чином, право особи на отримання пенсії, як складова права на соціальний захист, є її конституційним правом.
Враховуючи, що рішення управління Пенсійного фонду України в м.Дзержинську Донецькій області від 24.07.2017 року про відмову в призначенні пенсії за віком ухвалене всупереч зазначеним вище положенням, та порушує право позивача на отримання пенсії за віком згідно пункту 2 статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», суд визнає його неправомірним та скасовує.
З огляду на викладене, з метою поновлення порушеного права позивача на отримання пенсії за віком, суд дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 в частині визнання дій протиправними щодо відмови до зарахування до пільгового стажу періоди роботи з 21.08.1992 року по 30.06.2000 року та з 01.01.2001 року по 31.12.2008 року на ПАТ “Єнакієвський металургійний завод”, зобов’язання зарахувати до пільгового стажу періоди роботи з 21.08.1992 року по 30.06.2000 року та з 01.01.2001 року по 31.12.2008 року на ПАТ “Єнакієвський металургійний завод”, з дати звернення, а саме з 13.07.2017 року.
Щодо позовних вимог в частині здійснити нарахування та виплату пенсії з дати звернення, а саме з 13.07.2017 року, суд зазначає наступне.
Статтею 23 Закону № 1058-IV визначено, що спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та у судовому порядку.
Крім того, відповідно до ч.1 ст. 58 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Пенсійний фонд є органом, який здійснює керівництво та управління солідарною системою, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішує питання, пов'язані з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснює адміністративне управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені цим Законом і статутом Пенсійного фонду.
Суд зазначає, що відповідно до пункту 2.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах, затверджених затвердженого постановою правління пенсійного фонду України 30.04.2002 року за n 8-2 (надалі положення), серед основних завдань управління є, зокрема завдання призначення (перерахунку) пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці та підготовка документів для їх виплати.
Відповідно до п.п. 6 п. 2.2 Положення, управління, відповідно до покладених на нього завдань призначає (здійснює перерахунок) і виплачує пенсії, щомісячне довічне грошове утримання суддям у відставці, допомогу на поховання та інші виплати відповідно до чинного законодавства.
Суд зазначає, що, в даному випадку, з урахуванням дискреційних повноважень пенсійного органу на прийняття рішення про призначення пенсії та визначення підстав, за яких призначається пенсія або приймається рішення про відмову в її призначенні, слід зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву позивача від 13.07.2017 року про призначення пенсії за віком відповідно до пункту 2 статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням висновку суду.
З огляду на зазначене, позовні вимоги ОСОБА_1 в частині здійснити нарахування та виплату пенсії з дати звернення, а саме з 13.07.2017 року є необґрунтованими.
Частиною 2 статті 9 КАС України суду надане право вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб’єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.
Враховуючи те, що право позивача на пенсію не виконано Пенсійним фондом на підставі заяви про призначення пенсії, суд вважає за необхідне вийти за межі заявлених позовних вимог в частині зобов’язання повторно розглянути заяву про призначення пенсії №2942 для належного захисту порушених прав позивача.
Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
На підставі викладеного, зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності та з урахуванням того, що позивачем доведено правомірність пред'явленого позову в частині, а відповідачем доводи позовної заяви не були спростовані, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до ч.3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб’єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
У зв’язку з частковим задоволенням позовних вимог немайнового характеру, судовий збір підлягає стягненню з суб’єкта владних повноважень у розмірі 352,40 грн. (50% від сплаченої суми судового збору).
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 5-10, 72-90, 139, 242-246, 205, 250, 255, 257-263, 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, місце реєстрації: АДРЕСА_1) до Торецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42170475, місцезнаходження: 85200, Донецька область, м.Торецьк, вул. Дружби, 22) про визнання дій протиправними в частині відмови до зарахування до пільгового стажу періоди роботи з 21.08.1992 року по 30.06.2000 року та з 01.01.2001 року по 31.12.2008 року на ПАТ “Єнакієвський металургійний завод”, зобов’язання зарахувати до пільгового стажу періоди роботи з 21.08.1992 року по 30.06.2000 року та з 01.01.2001 року по 31.12.2008 року на ПАТ “Єнакієвський металургійний завод”, зобов’язання здійснити нарахування та виплату пенсії з дати звернення, а саме з 13.07.2017 року – задовольнити частково.
Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в м.Дзержинську Донецької області в частині відмови з 01.01.2001 року по 31.12.2008 року на ПАТ “Єнакієвський металургійний завод” протиравними.
Зобов’язати Торецьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту 2 статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з врахуванням періоду роботи на пільгових умовах за Списком 1 з 21.08.1992 року по 30.06.2000 року та з 01.01.2001 року по 31.12.2008 року на ПАТ “Єнакієвський металургійний завод”.
Стягнути з Торецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42170475, місцезнаходження: 85200, Донецька область, м.Торецьк, вул. Дружби, 22) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, місце реєстрації: АДРЕСА_1) судові витрати за сплату судового збору в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп.
Повний текст судового рішення складено 09 липня 2018 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Донецький окружний адміністративний суд.
Суддя Мозговая Н.А.