Рішення № 75188298, 03.07.2018, Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
03.07.2018
Номер справи
346/5719/17
Номер документу
75188298
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 346/5719/17

Провадження № 2-а/346/47/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 липня 2018 року м. Коломия

Коломийський міськрайонний суд

Івано-Франківської області

в складі : головуючого судді Беркещук Б.Б. ,

секретаря Матушевської Г.Д.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Коломия справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов"язаня вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом, мотивуючи його тим, щона даний час являється пенсіонером МВС та отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб , звільнених з військової служби , та деяких інших осіб".

Постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року встановлені посадові оклади поліцейських. Відповідно до ст.ст. 43 та 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб , звільнених з військової служби та деяких інших осіб »( в редакції станом на сьогодні) пенсія, призначена особам начальницького та рядового складу органів УМВС України перераховується з урахуванням видів грошового забезпечення у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських .

З метою подання документів до пенсійних органів для перерахунку його пенсії , він, позивач звернувся до Ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області про отримання довідки про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції .

Ліквідаційною комісією УМВС в Івано-Франківській області йому надано довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, яку він разом із заявою про перерахунок пенсії направив до відповідача .

Відповідач ОСОБА_3 ОСОБА_4 ПФУ в Івано-Франківській області надіслало йому листа-відповідь, яким відмовлено у перерахунку та виплаті пенсії у зв»язку з відсутністю в бюджеті коштів.

Вважає, що дана відмова є незаконною. Вказує, що згідно зі ст. 36 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим законом та членам їх сімей у зв»язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи , які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону . При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більше як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше , ніж з дня введення в дію зазначеного Закону .

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частини другої статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року за № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Вказаним нормативно-правовим актом визначено процедуру перерахунку пенсії та належні для цього підстави.

Вказує, що питання подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" врегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року за № 3-1 . Отже, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи так і рішення, прийняте КМУ про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган ПФУ. Зазначає, що також правового висновку дійшов Верховний Суд України у постанові від 22.04.2014 р. у справі № 21-484/а13 вказавши, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи так і рішення, прийняте КМУ про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган ПФУ.

Щодо відсутності коштів у бюджеті для перерахунку пенсії , вказує, що не є підставою для відмови у її перерахунку та виплати. Посилається на висновки Європейського суду з прав людини, а саме рішення по справі "СУК проти України", "Бурдов проти Росії" де зазначено, що органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на підставу невиконання зобов'язань.

Доповнивши мотивувальну частину вказує, що оскільки ч.3 ст. 63 до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" вступила в законну силу 01.01.2016 р., однак з вини Ліквідаційної комісії УМВС в області пенсія не перерахована , застосуванню підлягає ч.3 ст. 51 Закону № 2262-ХІІ від 09.04.1992 року. Зразкова адміністративна справа - типова справа , прийнята до провадження Верховним Судом України, як судом першої інстанції для постановлення зразкового рішення . Відповідно до ч.3 ст.291 КАС України , при ухваленні рішення у типовій справі яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду України за результатами розгляду зразкової справи, суд має врахувати правові висновки Верховного Суду України викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи. Відповідно до постанови Верховного Суду України від 15.02.2018 р. в справі № 820/6514/17 зроблені тотожні висновки, якими обґрунтовані позовні вимоги.

Просить суд визнати неправомірною бездіяльність відповідача ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо непроведення перерахунку йому пенсії та зобов'язати відповідача ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок пенсії відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за № 2417/108/05/8-17 з врахуванням : посадового окладу 2500 грн, окладу за військовим (спеціальним) званням 1800 грн., надбавку за стаж служби у розмірі 40 % 1720 грн, надбавку за службу в умовах режимних обмежень 15 %, премії в розмірі 0,94 % та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії починаючи з 01.01.2016 р. без обмежень.

Позивач у судове засідання не з’явився, подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності , просить позовні вимоги задовольнити

Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву, який надійшов на адресу суду. Представник відповідача проти заявлених позовних вимог заперечив з підстав, наведених у відзиві, який міститься в матеріалах справи (а.с.20-24). Зазначив, що ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області в межах своїх повноважень з 01.01.2007 здійснює функції призначення (перерахунку) та виплати пенсій відповідним категоріям військовослужбовців на підставі документів , поданих уповноваженим структурним підрозділом державного органу, з якого особи були звільнені із служби. При цьому, функції визначення грошового забезпечення, з якого обчислюються пенсії цим особам, не входять до компетенції ГУ ПФУ в області. Просив суд в задоволенні позову відмовити, з урахуванням тієї обставини, що на даний час відсутнє фінансове забезпечення з Державного бюджету України для здійснення таких виплат, вказав на обмеження граничного розміру пенсії згідно частини 7 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" та необґрунтованість позовних вимог в частині проведення перерахунку та виплати пенсії з 01.01.2016 року з підстав пропущення позивачем шестимісячного строку звернення до суду, визначеного частиною 2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України.

10.04.2018 на адресу суду надійшло доповнення до відзиву, в якому відповідач посилається на невідповідність довідки № 2417/108/05/8-17 вимогам постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018, а також на врегулювання вказаною постановою порядку перерахунку та виплати пенсій колишнім працівникам органів внутрішніх справ, як на підставу відмови в задоволенні позовних вимог.

Дослідивши матеріали справи, беручи до уваги відзив та заперечення на позовну заяву, а також відповідь на відзив та інші фактичні обставини справи, суд дійшов висновку.

Судом встановлено, що позивачу ОСОБА_1 як колишньому працівнику органів внутрішніх справ, призначена та виплачується пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".

Ліквідаційна комісія УМВС України в Івано-Франківській області направила ОСОБА_2 управлінню Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 за № 2417/108/05/8-17 від 15.06.2017 р , згідно якої розмір грошового забезпечення відповідно до частини третьої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України за № 988 від 15.11.2015 року, наказу МВС від 06.04.2016 року за № 260 чинними станом на 01 січня 2016 року, розмір грошового забезпечення за посадою заступник начальника Коломийського РВ УМВС в області прирівняною до посади заступник начальника ВП становить: посадовий оклад - 2500,00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням – капітан поліції - 1800,00 грн.; надбавка за стаж служби 40% - 1720,00 грн.; надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 375,00 грн.; - премія (0,94%) – 60,11 грн.(а.с.8).

Позивач ОСОБА_1 05 грудня 2017 року звернувся до відповідача ОСОБА_4 пенсійного фонду України в Івано-Франківській області із заявою про перерахунок пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" з врахуванням розмірів грошового забезпечення поліції (а.с.6-7)

Відповідач ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області направило позивачу листа за № 1567/13 від 07 грудня 2017, яким повідомило, що з урахуванням виданої відомством довідки про розмір грошового забезпечення питання щодо проведення перерахунку пенсії позивачу як колишньому працівнику МВС України, у зв»язку із набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 буде розглянуто без його особистого звернення і лише у разі виділення додаткових коштів з Державного бюджету України (а.с.9).

Рішенням Коломийського міськрайонного суду від 20.03.2018 року зобов’язано Ліквідаційну комісію УМВС в Івано-Франківській області надати позивачу ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11..2015 р. № 988 та постанови Кабінету Міністрів України №1297 від 07.11.2007 із врахуванням посадового окладу 2500 грн, окладу за спеціальним званням 1800 грн., надбавку за стаж служби ( 40 % ) - 1720 грн, надбавки за особливо важливі завдання – 50 %; надбавки за службу в умовах режимних обмежень 15 %, , надбавки за оперативно –розшукову діяльність 30 %, премії 40 % та скерувати дану довідку відповідачеві ОСОБА_2 управлінню Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області для проведення перерахунку та виплати пенсії (а.с.51-55)

При вирішенні адміністративної справи суд виходив із наступних мотивів та норм права.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на службі в органах внутрішніх справ визначає Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Згідно з частиною четвертою статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей».

Цим Законом внесено доповнення до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Статтю 63 доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Статтею 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до абзацу другого розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Згідно із статтею 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Кабінет Міністрів України постановою від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та постановою від 18 листопада 2015 року № 947 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268» встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Постанова «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» набрала чинності 02 грудня 2015 року.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393», яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.

Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

На підставі зазначеного в пункті 1 Порядку № 45 рішення Міністерство внутрішніх справ України повідомляє у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Суд звертає увагу, що зазначені зміни у законодавстві щодо відсутності строкових обмежень для проведення перерахунку пенсії з дати виникнення права на нього набули чинності з 01 січня 2016 року, а отже саме із цієї дати у відповідача виникли підстави для перерахунку пенсії позивачу.

Таким чином, на момент звернення позивача з даним адміністративним позовом до даних правовідносин підлягає застосуванню Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджений постановою Кабінету Міністрів України за № 45 від 13.02.2008 року.

Збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі Постанови за № 988 згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

У звязку з цим, є протиправною бездіяльність відповідача щодо нездійснення перерахунку пенсії позивача відповідно до довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача за № 2417/108/05/8-17 від 15.06.2017 р.

15 лютого 2018 року Верховним Судом прийнято рішення у зразковій справі № 820/6514/17 (провадження № Пз/9901/8/18), яке набрало законної сили 17 березня 2018 року.

При розгляді адміністративної справи судом встановлено, що позивач звернувся до суду як пенсіонер органів внутрішніх справ, якому призначено пенсію згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ» з позовом до територіального органу Пенсійного фонду України, на обліку якого перебуває та які здійснюють виплату пенсії позивачу, з позовними вимогами щодо визнання протиправною бездіяльності відповідача (відмови вчинити дії) щодо здійснення перерахунку та виплати позивачам пенсії з 01 січня 2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», на підставі наданої довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських; зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачам з 01 січня 2016 року як пенсіонерам органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», згідно з наданою довідкою про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.

Таким чином, при вирішенні даної адміністративної справи підлягають застосуванню висновки Верховного Суду у зразковій справі № 820/6514/17 (провадження № Пз/9901/8/18), які викладені у рішенні від 15лютого 2018 року.

Зокрема, підлягає застосуванню висновок Верховного Суду щодо права категорії осіб, до яких відноситься позивач, на перерахунок пенсії з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, з 01 січня 2016 року, а також висновок про безпідставність посилань органів пенсійного фонду на неможливість проведення перерахунку та виплати пенсій через відсутність виділених коштів із Державного бюджету.

При цьому, судом встановлено, що Ліквідаційна комісія УМВС України в Івано-Франківській області на підставі списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, надала до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідку № 2417/108/05/8-17 від 15.06.2017 р про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , що свідчить про дотримання державним органом Порядку № 45 у частині надання довідок до органу Пенсійного фонду.

Слід зазначити, що під час розгляду справи встановлено, що перерахунок пенсії позивачу не проведений з 01 січня 2016 року, саме з вини державних органів, на яких покладено обов»язок щодо перерахунку та виплату пенсії. Відтак, право позивача на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року є абсолютним та не може бути обмежене будь-яким строком у силу вимог частини 3 статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Аналогічна правова позиція викладена в рішенні Верховного Суду в зразковій справі № 820/6514/17 (провадження № Пз/9901/8/18).

Крім вищенаведеного, посилання відповідача на вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 є необґрунтованими, оскільки остання набрала чинності лише 24.02.2018 року і може застосовуватися до правовідносин, що виникли з 01.01.2016 року, як нова підстава для перерахунку пенсії. Крім цього, відповідачем не подано суду доказів, що станом на момент розгляду справи відповідачем здійснено перерахунок пенсії позивача у порядку передбаченому постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103.

Як наслідок, суд вважає за необхідне зобов»язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з 01 січня 2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23.12.2015 року за №900-VIII, статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11.11.2015 року за № 988, на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за № 3369/108/05/8-17 від 07 липня 2017 року.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню.

На підставі наведеного та ст. 129-1 Конституції України, ст. ст. 43, 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», керуючись ст.ст. 229, 241-246, 250, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ВИРІШИВ:

Позов задовільнити.

Визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо не здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ, на підставі довідки Ліквідаційної комісії ОСОБА_4 Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області № 2417/108/05/8-17 від 15.06.2017 р.

Зобов»язати ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088, вул. Січових Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, жителю ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 з 01 січня 2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області № 2417/108/05/8-17 від 15.06.2017 р. з урахуванням виплачених сум.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Беркещук Б. Б.