
Провадження №3/760/5284/18
Справа №760/16039/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 червня 2018 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Оксюта Т.Г., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, на дату переміщення через митний кордон України та митного оформлення товарів - директор ТОВ «Лігерус Лімітед» (ЄДРПОУ 41358890, 04114, м. Київ, вул. Пріорська буд. 21), за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України,
ВСТАНОВИВ:
20.06.2018 року до Солом'янського районного суду м. Києва від Київської міської митниці ДФС надійшов адміністративний матеріал з протоколом про порушення митних правил №0253/10000/18 від 15.05.2018 року, складеним відносно громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, з якого вбачається, що 21.11.2017 року на митну територію України з Італії через зону діяльності Волинської митниці ДФС у вантажному автомобілі BK4481BH/04038PA на адресу ТОВ «ЛІГЕРУС ЛІМІТЕД» ввезено товари «печі кондитерські промислові» загальною вагою брутто - 8367,1 кг, кількість місць - 92.
Підставою для переміщення вказаних товарів через митний кордон України були: попередня митна декларація одержувача ТОВ «ЛІГЕРУС ЛІМІТЕД» від 21.11.2017 № UA100000/2017/880778, а також товаросупровідні документи: СMR від 16.11.2017 № 72252, книжка МДП № XK.81502470, інвойс від 01.11.2017
№ АPL8989658-20280 з зазначенням вартості товарів - 18485,83 доларів США.
Після прибуття у зону діяльності Київської міської митниці ДФС, зазначені товари заявлені декларантом ТОВ «ЛІГЕРУС ЛІМІТЕД» ОСОБА_1 для вільного обігу на митній території України на митному посту «Західний» за МД від 22.11.2017 № UA100050/2017/343868. Разом із вказаною митною декларацією до митниці були надані такі документи: контракт від 12.09.2017 № СR35058, укладений між компанією «Aktina trading s.r.o» (Чеська Республіка) та ТОВ «ЛІГЕРУС ЛІМІТЕД» в особі ОСОБА_1, СMR від 16.11.2017 № 72252, книжка МДП № XK.81502470, інвойс від 01.11.2017 № АPL8989658-20280 та інші необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення документи, які зазначені в графі 44 вказаної митної декларації.
15.02.2018 року з метою перевірки законності ввезення на митну територію України товарів «печі кондитерські промислові», одержувачем яких виступало ТОВ «ЛІГЕРУС ЛІМІТЕД» до митних органів Італійської направлено запит.
19.04.2018 року до Київської міської митниці ДФС надійшла відповідь від митних органів Італійської Республіки щодо перевірки автентичності документів, на підставі яких здійснено митне оформлення вказаних товарів.
Митні органи Італійської Республіки надали копії таких документів: транзитний супровідний документ від 17.11.2017 № 19010 J, експортна декларація від 16.11.2017 1Т № 22172 Q.
Під час співставлення відомостей, зазначених в документах, надісланих митними органами Італійської Республіки, з даними, вказаними у матеріалах митного оформлення за МД № UA100050/2017/343868, встановлено відповідність щодо опису, ваги, кількості товарів, номера книжки МДП та автомобіля. Відмінність встановлено щодо вартості товарів.
Згідно з експортною декларацією від 16.11.2017 1Т № 22172 Q загальна вартість вказаних товарів становить 116292,25 євро.
Таким чином, товари «печі кондитерські промислові» загальною вагою брутто 8367,1 кг та загальною вартістю 116292,25 євро, що згідно з курсом НБУ станом на дату переміщення товарів через митний кордон України (21.11.2017) складає 3627463,22 грн., були переміщені через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання органу доходів і зборів, як підстави для переміщення товарів, документів, що містять неправдиві відомості, необхідні для визначення митної вартості товарів.
Відповідно до листа Головного управління регіональної статистики від 05.05.2018 № 12.2-22/112 на момент переміщення (21.11.2017) вказаних товарів через митний кордон України ОСОБА_1 був керівником ТОВ «ЛІГЕРУС ЛІМІТЕД».
Перебуваючи на посаді керівника підприємства, гр. ОСОБА_1 відповідає за фінансово-господарську діяльність підприємства і зобов'язаний надавати до митного контролю і оформлення документи з достовірною та правдивою інформацією.
Таким чином, в діях громадянина України ОСОБА_1 вбачаються ознаки порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України.
До суду для розгляду адміністративного матеріалу ОСОБА_1 не з'явився, про дату та час розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Представник Київської міської митниці ДФС у судовому засіданні пояснив, що гр. ОСОБА_1 порушив митні правила, у зв'язку з чим щодо останнього складено протокол про порушення митних правил №0253/10000/18 за ч. 1 ст. 483 МК України.
Вивчивши адміністративний матеріал, прихожу до висновку, що він підлягає поверненню до Київської регіональної митниці для проведення додаткової перевірки, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 486 МК України та ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону.
При цьому, згідно зі ст. 489 МК України та ст. 280 КУпАП, при розгляді справи підлягають з'ясуванню такі обставини: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують її відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Суд першої інстанції розглядає обставини вчиненого правопорушення в межах, що викладені в протоколі про адміністративне правопорушення.
Як вказують приписи ст. 494 МК України (ст. 256 КУпАП), протокол про порушення митних правил повинен містити зокрема дані про місце, час вчинення, вид та характер порушення митних правил та необхідні для вирішення справи відомості.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, має право дати пояснення та висловити зауваження щодо змісту протоколу, а також письмово викласти мотиви своєї відмови від підписання протоколу. Власноручно викладені цією особою пояснення додаються до протоколу, про що до протоколу вноситься відповідний запис.
Якщо особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, відмовляється підписати протокол, до протоколу вноситься відповідний запис.
У разі складення протоколу особі, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, роз'яснюються її права, передбачені статтею 498 цього Кодексу (ст. 268 КУпАП).
Протокол складається у двох примірниках, один з яких вручається під розписку особі, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил.
У разі відмови особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, одержати примірник протоколу до протоколу вноситься відповідний запис, який підписується посадовою особою органу доходів і зборів, яка склала протокол, та свідками, якщо вони є, після чого зазначений примірник протягом трьох робочих днів надсилається особі, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, за повідомленою нею або наявною в митниці адресою (місце проживання або фактичного перебування). Протокол вважається врученим навіть у разі, якщо особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, не перебувала за повідомленою нею адресою або місце проживання чи фактичного перебування, назване нею, є недостовірним.
Дані вимоги закону посадовою особою уповноваженою на складання протоколу про порушення митних правил дотримані не були.
А саме, як вбачається з протоколу про порушення митних правил, даний протокол був складений митними органами за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1, у відповідних розділах протоколу відсутні відповідні підписи ОСОБА_1 про те, чи був він ознайомлений із протоколом, чи були роз'яснені належні йому права.
В матеріалах справи про порушення митних правил міститься запрошення від 10.05.2018 року на ім'я ОСОБА_1 про прибуття до Київської міської митниці ДФС для проведення митної перевірки (а.с. 39).
Водночас повідомлення про необхідність з'явитись до митних органів для ознайомлення з протоколом про порушення митних правил та вручення його копії, а також надання пояснень ОСОБА_1 в матеріалах справи відсутнє.
Таким чином уповноваженою на складання протоколу особою були порушені вимоги ст.ст. 494, 498 МК України.
На підставі вищевикладеного, прихожу до висновку про направлення матеріалів за вказаним протоколом до Київської міської митниці ДФС України для проведення додаткової перевірки.
Керуючись ст. 294 КУпАП та ст. 529 МК України -
П О С Т А Н О В И В:
Матеріали справи за протоколом про порушення митних правил №0253/10000/18 від 15.05.2018 року складеного відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 483 МК України повернути до Київської міської митниці ДФС України для проведення додаткової перевірки.
Встановити строк для проведення додаткової перевірки 1 місяць, з моменту отримання справи Київською міською митницею ДФС України.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду міста Києва через Солом'янський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня її постановлення.
Суддя