
Номер провадження: 22-ц/785/3681/18
Номер справи місцевого суду: 520/8328/17
Головуючий у першій інстанції ОСОБА_1
Доповідач Драгомерецький М. М.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.07.2018 року м. Одеса
Апеляційний суд Одеської області в складі колегії суддів судової палати у цивільних справах:
головуючого: Драгомерецького М.М. (суддя-доповідач),
суддів: Дрішлюка А.І.,
ОСОБА_2,
розглянувши у спрощеному позовному провадженні цивільну справу заапеляційною скаргою Департаменту патрульної поліції Національної поліції України на рішення Київського районного суду м. Одеси від 15 листопада 2017 року у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_3 до Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про стягнення середнього заробітку,-
В С Т А Н О В И Л А:
18 липня 2017 року ОСОБА_3 звернувся до суду із позовом до Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про стягнення середнього заробітку.
Мотивуючи свої позовні вимоги тим, що 07 листопада 2015 року ОСОБА_3 було прийнято на службу в органах поліції.
Наказом за №211 о/с від 14.06.2017р., ОСОБА_3 з 21 червня 2017 року звільнено із займаної посади в органах поліції за власним бажанням за ст. 38 КЗпП України.
На день звільнення – 21 червня 2017 року – Департамент патрульної поліції Національної поліції України мав виплатити позивачеві заробітну плату за період з 1 по 21 червня 2017 року, проте виплата заробітної плати відбулася лише 14 липня 2017 року.
На підставі зазначеного ОСОБА_3 звернувся до суду із вказаним позовом та просив суд його задовольнити та стягнути на його користь середній заробіток за затримку розрахунку за період з 21.06.2017р. по 14.07.2017р. у розмірі 7 716,13 гривень.
Рішенням Київського районного суду м. Одеси від 15 листопада 2017 року позов задоволено у повному обсязі.
В апеляційній скарзі Департамент патрульної поліції Національної поліції України просить рішення суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове, яким закрити провадження по даній справі, посилаючись на порушення норм процесуального права.
Відповідно до частини першої статті 368 ЦПК України у суді апеляційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи з урахуванням статті 369 цього Кодексу.
Згідно частини тринадцятої статті 7 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Зважаючи на те, що справа виникає з трудових відносин, її розгляд здійснено в порядку спрощеного позовного провадження, без виклику сторін.
Відповідно до ч. 5 ст. 268 ЦПК України датою ухвалення рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
Повне судове рішення виготовлене 02 липня 2018 року.
Заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги та заперечення на неї, що містяться у відзиві позивача ОСОБА_3, перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість рішення суду в межах позовної заяви та доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що провадження по справі підлягає закриттю за таких підстав.
Як слідує із змісту п. 2 ч. 2 ст. 17 КАС України (у редакції, що діяла на момент розгляду справи), юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, у спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби (аналогічне положення міститься в п. 2 ч. 1 ст. 19 КАС України у новій редакції).
Пунктом 15 ч.1 ст. 17 КАС України (у редакції, що діяла на момент розгляду справи) визначено, що публічна служба це діяльність на державних політичних посадах, у державних колегіальних органах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування (аналогічне положення міститься в п. 17 ч. 1 ст.4 КАС України у новій редакції).
Крім того, за правилами предметної підсудності місцевим загальним судам як адміністративним підсудні спори, перелік яких визначений у ч. 1 ст. 20 КАС України (у новій редакції), а саме: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; окремі адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; окремі адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Всі інші адміністративні справи, крім визначених частиною першою ст.20 КАС України, підсудні окружним адміністративним судам.
Відповідно до ч. 5 ст. 21 КАС України, вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю субєкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів субєктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір.
Законом України «Про Національну поліцію» визначено, що Національна поліція України - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.
Згідно ст. 59 Закону України «Про Національну поліцію» - служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень.
Порядок та умови прийняття на службу в поліції, її проходження, звільнення зі служби, порядок нарахування заробітної плати та інші питання визначаються спеціальними нормативно – правовими актами. Поліцейські не працюють за контрактом чи іншою формою трудового договору, а тому всі спори, що виникають з приводу прийняття на службу в поліції, її проходження, звільнення зі служби, про поновлення на посаді, про стягнення заборгованості із заробітної плати, порушення строків її виплати тощо є публічно – правовими та відносяться до юрисдикції адміністративних судів.
Отже, враховуючи предмет і підстави позову та суб'єктний склад цього спору, вбачається, що даний спір позивача із Департаментом патрульної поліції, з приводу стягнення середнього заробітку за затримку розрахунку, є публічно-правовим спором, що має вирішуватися в порядку адміністративного судочинства відповідним окружним адміністративним судом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 255 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
За таких обставин, провадження у даній справі слід закрити.
Роз’яснити ОСОБА_3 його право на звернення до суду із позовом в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись п.1 ч.1 ст.255 ЦПК України, апеляційний суд Одеської області в складі колегії суддів судової палати у цивільних справах, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Департаменту патрульної поліції Національної поліції України задовольнити частково, рішення Київського районного суду м. Одеси від 15 листопада 2017 року скасувати.
Провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про стягнення середнього заробітку закрити.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття, однак може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Верховного Суду.
Повний текст судового рішення складено: 02.07.2018 року.
Судді апеляційного суду Одеської області: М.М.Драгомерецький
ОСОБА_4
ОСОБА_2