
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 липня 2018 рокуЛьвів№ 876/4610/18Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Попка Я.С.
суддів Онишкевича Т.В., Хобор Р.Б.
за участю секретаря судового засідання Сердюк О.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові апеляційну скаргу Фермерського господарства «Золотий Жайвір» на рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 4 травня 2018 року, ухвалене суддею Мартиць О.І., 12:40:38 год, м. Тернопіль, дата складання повного тексту рішення 10 травня 2018 року, у справі за позовом Головного управління ДФС у Тернопільській області до Фермерського господарства «Золотий Жайвір» про зупинення видаткових операцій,-
В С Т А Н О В И В:
27.02.2018 року позивач - Головне управління ДФС у Тернопільській області звернулося до суду з позовом до Фермерського господарства «Золотий Жайвір», в якому просить зупинити видаткові операції відповідача шляхом накладення арешту на кошти платника податків на рахунках у банках та інших фінансових установах, крім операцій з виплати заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків, погашення податкового боргу.
Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 4 травня 2018 року позов задоволено повністю. Зупинено видаткові операції фермерського господарства «Золотий жайвір» шляхом накладення арешту на кошти платника податків на рахунках у банках та інших фінансових установах, крім операцій з виплати заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків, погашення податкового боргу.
Рішення суду першої інстанції мотивоване тим, що оскільки відповідач - Фермерське господарство «Золотий жайвір», як платник податків, відмовився від проведення документальної планової виїзної перевірки за наявності законних підстав для її проведення та від допуску посадових осіб контролюючого органу, відтак позовні вимоги підлягають задоволенню.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, вважаючи його незаконним, винесеним із неповним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи, невідповідністю висновків суду обставинам справи, порушенням норм матеріального та процесуального права, Фермерське господарство «Золотий Жайвір» оскаржило його, подавши апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 4 травня 2018 року та ухвалити нове рішення, яким повністю відмовити в задоволенні позовних вимог.
Обґрунтовуючи доводи апеляційної скарги апелянт зазначає, що єдиною законною підставою для проведення документальної планової перевірки у поточному календарному році Податковим кодексом визначено включення платника податків до плану-графіку проведення планових документальних перевірок на поточний рік, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки. Ознайомившись із Планом-графіком проведення планових документальних перевірок, який було розміщено 22 грудня 2017 року на офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України за електронною адресою: http://sfs.gov.ua/divalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/320874.html. було встановлено, що Фермерське господарство «Золотий жайвір» до плану-графіку проведення документальних планових перевірок платників податків на 2018 рік не включено. З врахуванням вказаних обставин, наказ №422 від 21.02.2018 року суперечить Плану-графіку проведення планових документальних перевірок, який було розміщено 22 грудня 2017 року на офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби. У зв'язку із цим законних підстав для проведення документальної планової перевірки ФГ «Золотий жайвір» контролюючими органами у 2018 році не було і немає.
Також, апелянт звертає увагу, що наказом про проведення документальної планової перевірки №422 від 21.02.2018 року початком перевірки зазначено 21.02.2018 року, тобто день винесення наказу. Разом з тим, виходячи із положень абз.2 п.77.4 ст.77 ПК України, право на проведення документальної планової перевірки ФГ «Золотий жайвір» могло бути надане контролюючому органу виключно у випадку, коли господарству не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки було б вручено під розписку або ж надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки. Таким чином, зміст Наказу №422 від 21.02.2018 року, істотно суперечить положенням п. 77.1 та п. 77.4 ст. 77 ПК України, які суд при вирішенні даного спору безпідставно не застосував.
Крім того, як вбачається із Акту відмови від отримання наказу та ознайомлення з направленнями на перевірку №1024/19-00-14-01/35578504 від 21.02.2018 року та Акту відмови від допуску до проведення документальної планової виїзної перевірки №1050/19-00-14-01/35578504 від 21.02.2018 року, посадові особи податкового органу намагались провести документальну планову виїзну перевірку ФГ «Золотий жайвір» в смт. Підволочиськ, у той час, як юридичною адресою ФГ «Золотий жайвір» є с. Городниця Підволочиського району. Відтак, посадові особи податкового органу намагались провести перевірку в іншому місці, ніж юридична адреса платника податків, про що, в такому випадку, мало бути зазначено в наказі на проведення перевірки.
Таким чином, в наказі про проведення перевірки всупереч вимогам п. 81.1 ст. 81 ПК України взагалі не зазначено підстави для проведення перевірки, а також місце проведення такої перевірки, тобто він оформлений з порушенням вимог, встановлених цим пунктом.
З врахуванням того, що Наказ заступника начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області ОСОБА_1 №422 від 21.02.2018 року «Про проведення документальної планової виїзної перевірки» не відповідає і грубо суперечить вимогам Податкового кодексу України, ФГ «Золотий жайвір» оскаржило цей наказ в судовому порядку. Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 12.03.2018 року було відкрито провадження у справі №819/412/18 за позовом ФГ «Золотий жайвір» до ГУ ДФС в Тернопільській області про визнання протиправним та скасування Наказу №422 від 21.02.2018 року «Про проведення документальної планової виїзної перевірки». Станом на день прийняття оскаржуваного рішення, як і на даний час, рішення суду у справі №819/412/18 законної сили не набрало.
Апелянт вказує на те, що керівник ФГ «Золотий жайвір» 21.02.2018 року в смт. Підволочиськ не відмовлявся від допуску посадових осіб податкового органу до проведення перевірки і не міг цього зробити фізично.
Разом з тим, апелянт зазначає, що станом на даний час посадовими (службовими) особами ГУ ДФС у Тернопільській області було складено два акти відмови від допуску до проведення документальної планової виїзної перевірки ФГ «Золотий жайвір», а саме, від 10 серпня 2017 року та від 21 лютого 2018 року. При цьому не допуск посадових осіб ГУ ДФС у Тернопільській області до проведення документальної перевірки, який мав місце 10 серпня 2017 року, був правомірним зі сторони ФГ «Золотий жайвір». Вказана обставина встановлена постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 09.11.2017 року у справі 876/9456/17 (залишена без змін постановою Верховного Суду від 12.04.2018 року).
Посадовими особами відповідача при складанні документів, якими вони намагались засвідчити факт відмови уповноваженої особи платника податків від допуску до проведення документальної перевірки 21.02.2018 року, було проігноровано вимоги п. 81.2 ст. 81 ПК України.
Вислухавши суддю-доповідача, дослідивши обставини справи та доводи апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про те, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з таких підстав.
Із змісту ст. 19 Конституції України вбачається, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Розглядаючи спір, суд апеляційної інстанції вважає, що суд першої інстанції повно і всебічно дослідив і оцінив обставини по справі, надані сторонами докази, правильно визначив юридичну природу правовідносин і закон, який їх регулює.
Встановлено, підтверджено матеріалами справи, що Фермерське господарство «Золотий Жайвір» перебуває на обліку у Кременецькій об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області як платник податків - юридична особа.
12.07.2017 Головним управлінням ДФС у Тернопільській області видано наказ №1238 «Про проведення документальної планової перевірки», яким визначено провести з 31.07.2017р. документальну планову виїзну перевірку фермерського господарства «Золотий жайвір» (ЄДРПОУ 35578504) за період з 01.04.2014 по 31.03.2017 тривалістю 10 робочих днів (а.с.13). Копію наказу від 12.07.2017 №1238 та письмове повідомлення №198 із зазначенням дати початку проведення перевірки - 31.07.2017р. надіслано позивачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення та отримано представником платника податку 19.07.2017р.
Підставою для призначення вказаної перевірки стало включення фермерського господарства «Золотий Жайвір» до плану-графіку проведення документальних планових виїзних перевірок суб'єктів господарювання на 3-й квартал 2017 року (а.с.12).
Посадовими особами Головного управління ДФС у Тернопільській області на виконання вимог наказу Головного управління ДФС у Тернопільській області від 12.07.2017 №1238 та на підставі направлень на перевірку від 28.07.2017 №2194, №2195, №2196 та №2197 (а.с.14-17). 31.07.2017 здійснено виїзд за місцем здійснення господарської діяльності фермерського господарства «Золотий Жайвір» в с. Городниця, Підволочиського району, Тернопільської області з метою приступити до проведення документальної перевірки.
За наслідками виїзду встановлено відсутність посадових осіб фермерського господарства «Золотий Жайвір» за юридичною адресою, про що працівниками контролюючого органу складено акт неможливості проведення планової виїзної перевірки фермерського господарства «Золотий Жайвір» у зв'язку з відсутністю посадових осіб за юридичною адресою від 31.07.2017 №5053/19-00-14-01/35578504 (а.с.18) та передано оперативному підрозділу Головного управління ДФС у Тернопільській області запит на розшук відповідних осіб (а.с.19).
У зв'язку із усуненням причин, що слугували підставою несвоєчасного проведення перевірки. Головним управлінням ДФС у Тернопільській області видано наказ від 09.08.2017 №1466 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки» (а.с. 22) та 10.08.2017 працівники Головного управління ДФС у Тернопільській області на підставі направлень на перевірку від 09.08.2017 №2316, №2317, №2318, та №2319 (а.с. 23-26) здійснили виїзд на адресу фермерського господарства «Золотий Жайвір» (с. Городниця, Підволочиський район, Тернопільська область) з метою вручення вказаного наказу №1466 від 09.08.2017, проте посадових осіб контролюючого органу не було допущено до проведення перевірки, про що складено акт відмови від допуску до проведення документальної виїзної перевірки фермерського господарства «Золотий Жайвір» (код ЄДРПОУ 35578504) від 10.08.2017 №5219/19-00-14-01/35578504 (а.с. 27) та акт відмови від отримання наказу та ознайомлення з направленнями на перевірку фермерського господарства «Золотий Жайвір» (код ЄДРПОУ 35578504) від 10.08.2017 №5220/19-00-14- 01/35578504 (а.с. 28).
16.08.2017 Головним управлінням ДФС у Тернопільській області прийнято рішення про застосування умовного адміністративного арешту майна фермерського господарства «Золотий Жайвір», обґрунтованість якого підтверджена постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 19.08.2017 у справі за №819/1357/17.
Крім того, постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 03.04.2018 у справі №876/1100/18 скасовано рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 21.12.2017 у справі №819/1775/17, яким позов фермерського господарства «Золотий Жайвір» до Головного управління ДФС у Тернопільській області про скасування наказу задоволено і наказ заступника начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області ОСОБА_1 №1466 від 09.08.2017 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки» визнано протиправним та скасовано, та ухвалено нове рішення. В задоволенні позову фермерського господарства "Золотий Жайвір» до Головного управління ДФС у Тернопільській області про визнання протиправним та скасування наказу - відмовлено повністю.
З метою проведення документальної планової перевірки передбаченої в плані-графіку на 3-й квартал 2017 року, Головне управління ДФС у Тернопільській області листом від 11.09.2017 за №5579/10/19-00-14-01-13/12928 звернулося до фермерського господарства «Золотий Жайвір» щодо інформування контролюючого органу про дату допуску посадових осіб контролюючого органу для проведення документальної планової перевірки (а.с. 29- 30). Листом від 29.09.2017 фермерське господарство «Золотий Жайвір» повідомило, що за наявності законних підстав для цього та у випадку пред'явлення належним чином оформлених документів, якими буде передбачено право на проведення такої перевірки, посадовими особами фермерського господарства «Золотий Жайвір» буде допущено уповноважених посадових осіб контролюючого органу для проведення документальної перевірки.
27.10.2017 Головним управлінням ДФС у Тернопільській області видано наказ №2150 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки», яким визначено провести з 31.10.2017 документальну планову виїзну перевірку фермерського господарства «Золотий Жайвір» (код ЄДРПОУ 35578504) за період з 01.04.2014 по 31.03.2017 тривалістю 10 робочих днів (а.с. 32). Підставами для прийняття наказу зазначено план-графік проведення документальних планових виїзних перевірок суб'єктів господарювання на третій квартал 2017 року та службова записка начальника управління аудиту ГУ ДФС у Тернопільській області від 27.10.2017 № 189/19-00-14-01-15. Проте, при здійсненні виїзду на підставі направлень на перевірку від 31.10.2017 №3722, №3723, №3724, №3725 (а.с. 33-36) за місцем здійснення господарської діяльності фермерського господарства «Золотий Жайвір» в с. Городниця, Підволочиського району, Тернопільської області для вручення даного наказу, посадовими особами контролюючого органу, встановлено відсутність посадових осіб фермерського господарства «Золотий Жайвір» за юридичною адресою, про що складено акт не встановлення місцезнаходження платника податків від 31.10.2017 №6842/19-00-14-01/35578504 (а.с. 37).
З метою проведення документальної планової перевірки передбаченої в плані-графіку на 3-й квартал 2017 року, Головним управлінням ДФС у Тернопільській області видано наказ від 15.11.2017 №2273 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки», яким визначено провести з 04.12.2017 документальну планову виїзну перевірку фермерського господарства «Золотий Жайвір» (код ЄДРПОУ 35578504) за період з 01.04.2014 по 31.03.2017 тривалістю 10 робочих днів (а.с. 39). 21.11.2017 Головним управлінням ДФС у Тернопільській області надіслано платнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення повідомлення №324 про початок перевірки з 04.12.2017 та копію наказу від 15.11.2017 №2273 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки».
З метою приступити до проведення документальної виїзної перевірки посадовими особами контролюючого органу 04.12.2017 на підставі направлень на перевірку від 17.11.2017 №3866, №3867, №3868, №3869 (а.с. 40-43) здійснено виїзд за місцем здійснення господарської діяльності фермерського господарства «Золотий Жайвір» в с. Городниця, Підволочиського району, Тернопільської області, за наслідками якого встановлено відсутність посадових осіб фермерського господарства «Золотий Жайвір» за юридичною адресою, про що складено акт від 04.12.2017 за №7423/19-00-14- 01/35578504 (а.с. 44).
04.01.2018 Головним управлінням ДФС у Тернопільській області видано наказ №17 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки», яким визначено провести з 15.01.2018 документальну планову виїзну перевірку фермерського господарства «Золотий Жайвір» (код ЄДРПОУ 35578504) за період з 01.04.2014 по 31.03.2017 тривалістю 10 робочих днів (а.с. 47). 04.01.2018 Головним управлінням ДФС у Тернопільській області надіслано платнику рекомендованим листом (з повідомленням про вручення) повідомлення №3357 про початок перевірки з 15.01.2018 та копію наказу від 04.01.2018 №17 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки».
15.01.2018 посадовими особами ГУ ДФС у Тернопільській області здійснено виїзд на адресу фермерського господарства «Золотий жайвір» в с. Городниця, Підволочиського району, Тернопільської області з метою проведення планової перевірки. Однак, встановлено відсутність посадових осіб фермерського господарства «Золотий жайвір» за юридичною адресою, про що складено акт від 15.01.2018 за №187/19-00-14-01/35578504 та передано оперативному підрозділу ГУ ДФС у Тернопільській області запит на розшук посадових осіб відповідача (а.с.49).
Відповідно до листа в.о. начальника ОУ ГУ ДФС у Тернопільській області підполковника податкової міліції ОСОБА_2 від 21.02.2018 № 17/19-00-21-03 за результатами проведених оперативним управлінням заходів встановлено, що ОСОБА_3, який є керівником та головним бухгалтером фермерського господарства «Золотий жайвір», 21.02.2018 буде знаходитися в Підволочиському відділі поліції ГУ НПУ у Тернопільській області.
Враховуючи наведене, посадовими особами Головного управління ДФС у Тернопільській області 21.02.2018 о 16.00 год. здійснено виїзд в смт. Підволочиськ з метою ознайомлення посадових осіб фермерського господарства «Золотий жайвір» з наказом №422 від 21.02.2018 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки», яким визначено провести документальну планову виїзну перевірку фермерського господарства «Золотий Жайвір» (код ЄДРПОУ 35578504) за період з 01.02.2015 по 31.03.2017 тривалістю 10 робочих днів, починаючи з 21.02.2018 (а.с. 51). Проте голова фермерського господарства «Золотий жайвір» ОСОБА_3 відмовився від отримання наказу №422 від 21.02.2018 та від проведення перевірки, визначеної у даному наказі. Посадовими особами Головного управління ДФС у Тернопільській області складено акт відмови від отримання наказу та ознайомлення з направленнями на перевірку фермерського господарства «Золотий жайвір» від 21.02.2018 №1024/19-00-14-1/35578504 (а.с. 52) та акт відмови від допуску до проведення документальної планової виїзної перевірки фермерського господарства «Золотий жайвір» від 21.02.2018 №1050/19-00-14-01/35578504 (а.с. 53).
Визначення адміністративного арешту майна як виняткового способу забезпечення виконання обов'язків платника податків, наведене в пункті 94.1 статті 94 Податкового кодексу України, за своїм змістом однаково охоплює як арешт коштів, так і арешт іншого майна.
Відповідно до пункту 94.1 статті 94 Податкового кодексу України адміністративний арешт майна платника податків є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом.
Арешт коштів на рахунку платника податків відповідно до абзацу другого підпункту 94.6.2 пункту 94.6 статті 94 Податкового кодексу України здійснюється виключно на підставі рішення суду шляхом контролюючого органу до суду. При цьому жодного рішення податковий орган в такому разі не приймає.
Підпунктом 94.2.3 пункту 94.2 статті 94 Податкового кодексу України передбачено, що арешт майна може бути застосовано, якщо з'ясовується одна з таких обставин, зокрема, платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу.
Отже, зазначена норма передбачає дві обставини, за наявності яких може бути застосований арешт майна платника податків: 1) платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення; 2) платник податків відмовляється від допуску посадових осіб контролюючого органу.
В силу пункту 77.1. статті 77 Податкового кодексу України документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.
Відповідно до пунктів 77.4, 77.6 статті 77 Податкового кодексу України про проведення документальної планової перевірки керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом.
Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.
Процедура допуску посадових осіб до проведення перевірки регламентована статтею 81 Податкового кодексу України і однаково застосовується як для документальних, так і для фактичних перевірок.
Згідно пункту 81.1. статті 81 Податкового кодексу України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів: направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу; копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу; службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Непред'явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.
Відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені в абзаці п'ятому цього пункту, не дозволяється.
Пунктом 81.2. статті 81 Податкового кодексу України встановлено, що у разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) у допуску посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення перевірки посадовими (службовими) особами контролюючого органу за місцем проведення перевірки, невідкладно складається у двох примірниках акт, що засвідчує факт відмови, із зазначенням заявлених причин відмови, один примірник якого вручається під підпис, відразу після його складання, платнику податків та/або уповноваженій особі платника податків.
Посадова (службова) особа платника податків (його представник або особа, яка фактично проводить розрахункові операції) має право надати свої письмові пояснення до складеного контролюючим органом акта.
З аналізу вказаних норм та обставин справи, суд апеляційний інстанції дійшов висновку, що податковий орган мав право на проведення документальної планової виїзної перевірки Фермерського господарства «Золотий Жайвір».
У зв'язку з чим апеляційний суд погоджується з висновком суду першої інстанції щодо наявності підстав для задоволення адміністративного позову Головного управління ДФС у Тернопільській області до Фермерського господарства «Золотий Жайвір» про зупинення видаткових операцій.
Апелянтом не було надано доказів на підтвердження вимог апеляційної скарги.
З огляду на викладене, суд апеляційної інстанції вважає, що постанова суду першої інстанції ґрунтується на повно, об'єктивно і всебічно з'ясованих обставинах, а доводи апелянта на правомірність прийнятої постанови не впливають та висновків суду не спростовують.
Згідно ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ч.3 ст.243, ст.ст. 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу Фермерського господарства «Золотий Жайвір» залишити без задоволення, а рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 4 травня 2018 року у справі №819/355/18 за позовом Головного управління ДФС у Тернопільській області до Фермерського господарства «Золотий Жайвір» про зупинення видаткових операцій - без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя Я. С. Попко судді Т. В. Онишкевич Р. Б. Хобор Повне судове рішення складено 06.07.2018р.