Постанова № 75172536, 03.07.2018, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.07.2018
Номер справи
741/1765/17
Номер документу
75172536
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 741/1765/17 Головуючий у 1 інстанції - Бородавкіна С.В. Суддя-доповідач - Василенко Я.М.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 липня 2018 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого Василенка Я.М.,

суддів Кузьменка В.В., Бабенка К.А.,

при секретарі Баглай О.Є.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 18.04.2018 у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду першої інстанції з позовом, в якому просив:

- визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області щодо непроведення позивачу перерахунку пенсії з 01.01.2016, як пенсіонеру органів внутрішніх справ, відповідно до Закону України від 23.12.2015 № 900 «Про внесення змін до деяких Законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11.11.2015 № 988 - протиправною;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області провести позивачу з 01.01.2016 перерахунок та виплату пенсії у розмірі 88 % відповідних сум грошового забезпечення, як пенсіонеру органів внутрішніх справ, відповідно до Закону України від 23.12.2015 № 900 «Про внесення змін до деяких Законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статей 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11.11.2015 № 988, згідно з наданою довідкою про грошове забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням грошового забезпечення поліцейських, та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії з 01.01.2016.

Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 18.04.2018 позов задоволено частково: визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (вул. П'ятницька, 83а, м. Чернігів, 14005, код ЄДРПОУ 21390940) щодо непроведення ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1, 17100) перерахунку пенсії з 01.01.2016 відповідно до Закону України від 23.12.2015 № 900 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції»; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (вул. П'ятницька, 83а, м. Чернігів, 14005, код ЄДРПОУ 21390940) провести ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1, 17100) перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України від 23.12.2015 № 900 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», довідки Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області від 24.06.2017 № 101/00438, № 2503001752, починаючи з 01.01.2016; в задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням позивач подав апеляційну скаргу, в якій він просить оскаржуване рішення змінити, виклавши третій абзац його резолютивної частини в наступній редакції: «Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (вул. П'ятницька, 83а, м. Чернігів, 14005, код ЄДРПОУ 21390940) провести ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1, 17100) перерахунок та виплату пенсії у розмірі 88 % відповідних сум грошового забезпечення відповідно до Закону України від 23.12.2015 № 900 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», довідки Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області від 24.06.2017 № 101/00438, № 2503001752, починаючи з 01.01.2016.

В судове засідання сторони не з'явились, про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, у зв'язку із чим, колегія суддів, на підставі ч. 13 ст. 10, ч. 4 ст. 229, ч. 2 ст. 313 КАС України розглядає справу за їх відсутності без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ та з 03.10.2008 отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що підтверджується копією пенсійного посвідчення серії ААД 978945 від 04.11.2008 (а.с. 10).

24.06.2017 заступником голови Ліквідаційної комісії УМВС України в Чернігівській області позивачу видано довідку «Про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії» № 101/00438, № 2503001752 (а.с. 13).

У зв'язку з підвищенням розміру грошового забезпечення поліцейським, позивач звернувся із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про перерахунок пенсії.

Листом від 14.11.2018 за № 2885/03/Я-12 Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області відмовило у здійсненні такого перерахунку, посилаючись на відсутність виділених додаткових коштів з Державного бюджету України та повідомило, що перерахунок та виплата перерахованої пенсії із грошового забезпечення, встановленого законодавством для поліцейських, буде проведено після виділення таких коштів (а.с. 11-12).

Вважаючи вищевказану бездіяльність протиправною, позивач звернувся з даним позовом до суду за захистом порушених прав та інтересів.

Суд першої інстанції мотивував своє рішення тим, що збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015. При цьому, оскільки перерахунок пенсії позивача не проведено з вини відповідача, який є державним органом, то його право на такий перерахунок з 01.01.2016 є абсолютним та не може бути обмеженим будь-яким строком в силу вимог частини третьої статті 51 Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку із чим необхідно зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області перерахувати пенсію провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України від 23.12.2015 № 900 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», довідки Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області від 24.06.2017 № 101/00438, № 2503001752, починаючи з 01.01.2016. Відмовляючи у задоволенні позовних вимог про зобов'язання проводити виплату перерахованої пенсії у розмірі 88 % відповідних сум грошового забезпечення, суд першої інстанції виходив з того, що позивачем не надано жодного доказу на підтвердження призначення йому пенсії саме у вказаному розмірі.

Апелянт у своїй скарзі зазначає, що оскільки пенсію позивачу призначено у жовтні 2008 року на підставі ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у розмірі 88 % грошового забезпечення, то саме відсотковий розмір, з якого призначено пенсію, необхідно враховувати при перерахунку вищевказаної пенсії..

Колегія суддів вважає доводи апелянта частково обґрунтованими та частково не погоджується з висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.

Статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII визначено, що всі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ та членів їхніх сімей» від 23.12.2015 № 900-VIII статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» доповнено новою частиною, згідно з якою перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій в розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, а ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» змінено та передбачено, що якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Разом з тим, пунктом 1, 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб № 45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Так, Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» № 988, а МВС України наказ «Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання» № 260, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29.04.2016 за № 669/28799, якими встановлено розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадові оклади і спеціальні звання, які перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Аналіз наведених норм права свідчить про те, що у разі зміни хоча б одного з видів грошового забезпечення та премії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсію за Законом, призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку. Порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром внутрішніх справ України.

Слід зазначити, що до прийняття Закону України «Про Національну поліцію» уповноваженими органами для подання документів для перерахунку пенсії колишніх працівників органів внутрішніх справ були головні управління Міністерства внутрішніх справ України в областях та, які відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 № 730 «Про утворення територіальних органів Національної поліції України та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ», було ліквідовано.

Пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» № 988 Міністерство внутрішніх справ за погодженням з Міністерством соціальної політики та Міністерством фінансів зобов'язано затвердити у двотижневий строк порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання.

Між тим, лише 06.04.2016 наказом МВС України № 260, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.04.2016 № 669/28799 затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС зі специфічними умовами навчання. Вказаний наказ набрав чинності з дня його офіційного опублікування та застосовується з дня набрання чинності Законом України «Про Національну поліцію».

Наказ МВС України було опубліковано в газеті «Офіційний Вісник України» № 39 від 27.05.2016, тобто він набрав чинності з 27.05.2016.

До 27.05.2016 порядок виплати грошового забезпечення було передбачено Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, яка була затверджена наказом МВС 31.12.2007 № 499, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03.2008 за № 205/14896.

Відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Отже, перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України та залежить від зміни її фактичного розміру.

Виходячи із наведеного колегія суддів приходить до висновку, що прийняття Закону України «Про Національну поліцію», яким не визначено право на соціальні гарантії колишніх працівників органів внутрішніх справ (міліції), призвело до прийняття неоднозначних рішень при винесенні постанов з одних і тих же питань в різний період щодо призначення та перерахунку пенсій чим порушено принцип рівності громадян перед законом, що дало підстави відповідачу дійти до помилкового висновку щодо відсутності у позивача законодавчих підстав для перерахунку пенсії.

Слід зазначити, що перерахунок пенсії колишнім працівникам МВС проводиться після надходження до Пенсійного фонду України відповідного повідомлення та визначення уповноваженого органу, який має надавати довідки для перерахунку пенсії особам, звільненим зі служби в органах внутрішніх справ на підставі повідомлення відповідного міністерства, в даному випадку Міністерства внутрішніх справ України, оскільки відповідно до статті 16 Закону України № 580-VIII Міністр забезпечує ведення та використання баз (банків) даних, визначає порядок обміну інформацією між Міністерством внутрішніх справ України, поліцією та іншими центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України; приймає рішення про розподіл бюджетних коштів, головним розпорядником яких є Міністерство внутрішніх справ України; виконує інші обов'язки відповідно до цього та інших законів України тощо.

Відповідно до абзацу 2 розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Виходячи з системного аналізу норм чинного законодавства, колегія суддів приходить до висновку про наявність законодавчо визначених підстав для здійснення перерахунку раніше призначеної позивачу пенсії, що вірно було встановлено судом першої інстанції.

Доводи відповідача на відсутність виділених з Державного бюджету коштів як на причину невиконання покладеного на нього обов'язку по проведенню перерахунку та виплати пенсії колегія суддів не бере до уваги, з огляду на наступне.

Так, у відповідності до п. 1 Закону України «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів № 2,4,7 та 11 до Конвенції, Україна повністю визнає на своїй території дію статті 46 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року щодо визнання обов'язковою і без укладення спеціальної угоди юрисдикцію Європейського суду з прав людини в усіх питаннях, що стосуються тлумачення і застосування Конвенції.

Згідно зі ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Відповідно до правової позиції Європейського суду з прав людини, викладеної у рішенні «Кечко проти України» від 08 листопада 2005 року, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними. Також у вказаному рішенні зазначено, що органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.

Таким чином, невиконання вимог ст.ст. 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з посиланням на відсутність фінансування витрат на виплату пенсії є необґрунтованими.

Колегія суддів звертає увагу на приписи ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII, якими передбачено, що перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Перерахунок пенсій колишнім працівникам міліції здійснюється відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок № 45).

За приписами п. 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.

Колегія суддів звертає увагу, що Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області отримало довідку від 24.06.2017 № 101/00438, № 2503001752 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача. Однак, перерахунок пенсії позивачу не здійснило.

З урахуванням того, що право позивача на перерахунок його пенсії встановлено чинним законодавством України, дотримано всі вимоги, передбачені Порядком № 45 для перерахунку пенсії, позивач має законні підстави на перерахунок його пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 24.06.2017№ 101/00438, № 2503001752, тому бездіяльність відповідача щодо здійснення такого перерахунку є протиправною.

Разом з тим, колегія суддів звертає увагу, що право на перерахунок пенсії виникло на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», а не постанови Кабінету Міністрів України № 103, а тому право на перерахунок пенсії з 01.01.2016 є абсолютним та не може відстрочуватися в часі, а наведені у постанові правила щодо відстрочення виплат не мають правового значення в силу вищенаведених вище вимог Закону.

Щодо позовних вимог в частині зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області проводити позивачу перерахунок та виплату пенсії у розмірі 88 %, визначеного Ліквідаційною комісією УМВС України в Чернігівській області розміру грошового забезпечення у довідці № 101/00438, № 2503001752 від 24.06.2017 про розмір грошового забезпечення, колегія суддів зазначає наступне.

Спірні правовідносини пов'язані з відновленням порушеного відповідачем права пенсіонера на пенсію в більшому розмірі, ніж призначена.

Отже, оскільки пенсію позивачу призначено у жовтні 2008 року на підставі ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у розмірі 88 % грошового забезпечення, що підтверджується протоколом за пенсійною справою позивача від 22.02.2018 № 25030011752 (МВС) та не заперечується відповідачем, то саме відсотковий розмір з якого призначено пенсію необхідно враховувати при перерахунку вищевказаної пенсії, у зв'язку із чим позовні вимоги в цій частині також підлягають задоволенню.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що судом першої інстанції прийняте рішення з частковим порушенням норм матеріального та процесуального права.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Апелянт надав до суду докази, що спростовують правомірність рішення суду першої інстанції в частині відмови в задоволенні позовних вимог про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області проводити позивачу перерахунок та виплату пенсії у розмірі 88 % грошового забезпечення, визначеного Ліквідаційною комісією УМВС України в Чернігівській області розміру у довідці № 101/00438, № 2503001752 від 24.06.2017 про розмір грошового забезпечення.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 315, п. 4 ч. 1 ст. 317 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції вирішив його частково скасувати та прийняти у цій частині нове рішення, оскільки судом першої інстанції неправильно застосовано норми матеріального права та порушено норми процесуального права.

Керуючись ст.ст. 229, 242, 243, 244, 250, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.

Рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 18.04.2018 скасувати в частині відмови в задоволенні позовних вимог про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (вул. П'ятницька, 83а, м. Чернігів, 14005, код ЄДРПОУ 21390940) провести ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1, 17100) перерахунок та виплату пенсії у розмірі 88 % відповідних сум грошового забезпечення відповідно до Закону України від 23.12.2015 № 900 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», довідки Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області від 24.06.2017 № 101/00438, № 2503001752, починаючи з 01.01.2016 та прийняти нове рішення, яким дані позовні вимоги задовольнити.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (вул. П'ятницька, 83а, м. Чернігів, 14005, код ЄДРПОУ 21390940) провести ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1, 17100) перерахунок та виплату пенсії у розмірі 88 % відповідних сум грошового забезпечення відповідно до Закону України від 23.12.2015 № 900 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», довідки Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області від 24.06.2017 № 101/00438, № 2503001752, починаючи з 01.01.2016.

В іншій частині рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 18.04.2018 - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду в порядку та строки, встановлені ст.ст. 328-331 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий: Василенко Я.М.

Судді: Кузьменко В.В.

Бабенко К.А.

Повний текст постанови виготовлений 09.07.2018.