
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 липня 2018 року ЛуцькСправа № 803/1045/18
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Ксензюка А.Я.,
при секретарі судового засідання Полетило П.С.,
за участю представників позивача Зайця О.О., Кортоус Т.В.,
представника відповідача Пилипчука Р.В.,
розглянувши в судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Західного офісу Держаудитслужби в особі Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області до Служби автомобільних доріг у Волинській області про надання дозволу на продовження терміну проведення планової виїзної ревізії,
ВСТАНОВИВ:
Західний офіс Держаудитслужби в особі Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області звернувся в суд із позовом про надання дозволу на продовження терміну проведення планової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Служби автомобільних доріг у Волинській області строком на 15 робочих днів з 25 червня 2018 року по 17 липня 2018 року.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що виникла необхідність у продовженні терміну ревізії Служби автомобільних доріг у Волинській області, відповідно до частини дванадцятої статті 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» строком на 15 робочих днів з 25 червня 2018 року по 17 липня 2018 року, оскільки в термін до 23 червня 2018 року завершити контрольний захід не надається можливим зважаючи на значний обсяг фінансових операцій та проведених ремонтно-будівельних робіт, необхідність проведення всіх ревізійних дій та перевірки питань, які виникли в ході досудового розслідування по кримінальному провадженню №42017030000000292 від 03 липня 2017 року, яке потребує значних витрат часу.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 15 червня 2018 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та на підставі частини четвертої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України ухвалено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи.
У встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження в адміністративній справі строк відповідач відзиву на позовну заяву не подав.
В судовому засіданні представники позивача, кожен зокрема, позовні вимоги підтримали в повному обсязі з підстав, викладених в позовній заяві та просили позов задовольнити повністю.
Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав повністю, не заперечив щодо продовження терміну проведення планової виїзної ревізії.
Заслухавши вступне слово учасників справи, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що з 28 березня 2018 року, на підставі наказу Західного офісу Держаудитслужби від 20 грудня 2017 року №388, на виконання пункту 2.9 плану проведення заходів державного фінансового контролю Держаудитслужби на І квартал 2018 року, пункту 2.1.4.2 плану проведення заходів державного фінансового контролю Західного офісу Держаудитслужби на І квартал 2018 року посадовими особами Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області проводиться ревізія фінансово-господарської діяльності Служби автомобільних доріг у Волинській області за період з 01 березня 2015 року по 28 лютого 2018 року.
У зв'язку з необхідністю проведення зустрічних звірок та виконання інших доручень Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області, планову ревізію фінансово-господарської діяльності Служби автомобільних доріг у Волинській області було зупинено на період з 06 квітня 2018 року по 23 квітня 2018 року, з 26 квітня 2018 року по 14 травня 2018 року, з 16 травня 2018 року по 20 травня 2018 року, з 23 травня 2018 року по 28 травня 2018 року та з 01 червня 2018 року по 11 червня 2018 року.
Очікуваний термін завершення ревізії, з урахуванням вимог частини десятої статті 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» не повинен перевищувати 30-ти робочих днів та абзацу першого пункту 22 Порядку проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 року №550, в межах 60-ти робочих днів - 23 червня 2018 року.
В обґрунтування необхідності продовження термінів проведення ревізії, позивач зазначає, що згідно з інформацією про фінансування Службою автомобільних доріг у Волинській області у період з 01 березня 2015 року по 28 лютого 2018 року виділено коштів у загальній сумі 1 608, 8 млн. грн на поточні та капітальні видатки.
На даний час посадовими особами Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області проводиться 5 зустрічних звірок по розрахунках з Службою автомобільних доріг у Волинській області. Також проводяться контрольні обміри фактичних обсягів виконаних робіт з поточного середнього ремонту на окремих автомобільних дорогах Волинської області.
В ході даного контрольного заходу необхідно також перевірити питання законності та відповідності Закону України «Про закупівлі» укладення протягом 2017-2018 років 8 договорів на суму 658, 0 тис. грн, повноту проведення розрахунків за порубку дерев згідно лісорубних квитків, провести 5 зустрічних звірок, забезпечити виконання доручення слідчого управління Головного управління Національної поліції у Волинській області по кримінальному провадженню №42017030000000292 від 03 липня 2017 року.
На підставі викладеного, наявний значний обсяг заходів, що плануються в рамках ревізії, відтак, для забезпечення якісного дослідження питань правомірності використання відповідачем бюджетних коштів є потреба для продовження планової ревізії фінансово-господарської діяльності Служби автомобільних доріг у Волинській області на 15 робочих днів з 25 червня 20018 року.
Правові та організаційні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні врегульовані Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26 січня 1993 року №2939-ХІІ (далі - Закон №2939-ХІІ, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до частини першої - четвертої статті 11 Закону №2939-ХІІ плановою виїзною ревізією вважається ревізія у підконтрольних установах, яка передбачена у плані роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за місцезнаходженням такої юридичної особи чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна ревізія.
Планова виїзна ревізія проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності підконтрольних установ за письмовим рішенням керівника відповідного органу державного фінансового контролю не частіше одного разу на календарний рік.
Право на проведення планової виїзної ревізії підконтрольних установ надається лише у тому разі, коли їм не пізніше ніж за десять днів до дня проведення зазначеної ревізії надіслано письмове повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення її проведення.
Проведення планових виїзних ревізій здійснюється органами державного фінансового контролю одночасно з іншими органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою податків та зборів. Порядок координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою податків та зборів, визначається Кабінетом Міністрів України.
Згідно із приписами частини десятої, дванадцятої статті 11 Закону №2939-ХІІ тривалість планової виїзної ревізії не повинна перевищувати 30 робочих днів.
Подовження термінів проведення планової або позапланової виїзної ревізії можливе лише за рішенням суду на термін, що не перевищує 15 робочих днів для планової виїзної ревізії та 5 робочих днів для позапланової виїзної ревізії.
Процедура проведення інспектування в міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували в період, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у період, який перевіряється) державне чи комунальне майно, а на підставі рішення суду - в інших суб'єктів господарювання визначається Порядком проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України 20.04.2006 р. за №550 (далі - Порядок № 550, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до пункту 9 Порядку №550 склад, кількість посадових осіб органу державного фінансового контролю та строки проведення ревізії визначаються органом державного фінансового контролю з урахуванням обсягу передбачених програмою ревізії питань та в межах визначеної її тривалості (30 робочих днів для планової та 15 - для позапланової).
Строк проведення ревізії в межах визначеної Законом тривалості продовжується за рішенням керівника органу державного фінансового контролю, а понад визначену Законом тривалість - за рішенням суду на строк, що не перевищує 15 робочих днів для планової виїзної ревізії та 5 - для позапланової виїзної ревізії.
Пунктом 22 Порядку №550 передбачено, що планова виїзна ревізія може бути зупинена у разі необхідності проведення зустрічних звірок, без завершення яких неможливе якісне проведення ревізії, термінового виконання інших завдань відповідно до повноважень, передбачених Законом, а також у разі обґрунтованого звернення об'єкта контролю за погодженням з керівником органу державного фінансового контролю. При цьому ревізія повинна бути закінчена протягом 60 робочих днів.
Таким чином, за наявності об'єктивних підстав неможливості проведення у встановлений законодавством строк планової ревізії, які доводять необхідність продовження строку планової ревізії, такий строк може бути продовжено на підставі рішення суду.
Зважаючи на повідомлені позивачем обставини, а саме значні обсяги фінансових операцій та проведених ремонтно-будівельних робіт, необхідність проведення зустрічних звірок та неможливості забезпечити належне проведення ревізії в 30-дениий строк, суд дійшов висновку про наявність законних підстав для продовження строку проведення ревізії на 15 робочих днів з 25 червня 2018 року.
Водночас, суд зазначає, що відповідач не заперечує проти продовження строку проведення ревізії на 15 робочих днів з 25 червня 2018 року, про що повідомив суд у судовому засіданні.
У відповідності до частини четвертої статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України у разі визнання позову відповідачем повністю або частково суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову повністю або у відповідній частині вимог.
Враховуючи те, що судом встановлено наявність законних підстав для продовження строку проведення ревізії, а також визнання в повній мірі позову відповідачем, суд вважає що адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.
У відповідності до частини другої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
В матеріалах справи відсутнє будь-яке документальне підтвердження судових витрат зі сторони позивача, пов'язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, а відтак, суд не вирішує питання про їх стягнення.
Керуючись статтями 243, 245, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про основні засади здійснення держаного фінансового контролю в Україні», суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Продовжити термін проведення планової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Служби автомобільних доріг у Волинській області (43000, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Рівненська, будинок 52Б, код ЄДРПОУ 25908960) терміном на 15 (п'ятнадцять) робочих днів, з 25 червня 2018 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя А.Я. Ксензюк
Повне судове рішення складено 09 липня 2018 року.