Постанова № 75167359, 09.07.2018, Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
09.07.2018
Номер справи
243/6243/18
Номер документу
75167359
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Номер провадження 3/243/1999/2018

Номер справи 243/6243/18

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«09» липня 2018 року Суддя Слов’янського міськрайонного суду Донецької області Хаустова Т.А., розглянувши матеріал, який надійшов від Слов’янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області у відношенні:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, не працюючого, РНОКПП: НОМЕР_1, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 (Комунарів)АДРЕСА_1, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4,

про притягнення до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачені ст. 187 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В :

04 липня 2018 року о 20 годині 25 хвилин ОСОБА_1, який раніше 08 червня 2018 року притягувався до адміністративної відповідальності, був відсутній за місцем проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, чим порушив встановлені йому судом обмеження адміністративного нагляду, повторно протягом одного року, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Крім того, 05 липня 2018 року о 20 годині 15 хвилин ОСОБА_1, який раніше 08 червня 2018 року притягувався до адміністративної відповідальності, був відсутній за місцем проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, чим порушив встановлені йому судом обмеження адміністративного нагляду, повторно протягом одного року, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Крім того, 06 липня 2018 року о 20 годині 20 хвилин ОСОБА_1, який раніше 08 червня 2018 року притягувався до адміністративної відповідальності, був відсутній за місцем проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, чим порушив встановлені йому судом обмеження адміністративного нагляду, повторно протягом одного року, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Крім того, 07 липня 2018 року о 20 годині 30 хвилин ОСОБА_1, який раніше 08 червня 2018 року притягувався до адміністративної відповідальності, був відсутній за місцем проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, чим порушив встановлені йому судом обмеження адміністративного нагляду, повторно протягом одного року, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин справи.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

В судовому засіданні ОСОБА_1 роз’яснені права та обов’язки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності передбачені ст. 10, 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП.

Поняття справедливого судового розгляду передбачає можливість для особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, бути присутнім на засіданні. Ця можливість випливає із об'єкта і цілі ст. 6 ЄКПЛ, оскільки здійснення прав, гарантованих ст.6 Конвенції, передбачає можливість вказаної особи бути вислуханою, а також необхідність перевірити точність її тверджень і спів ставити їх з матеріалами судової справи.

Таким чином, доступ до суду є аспектом права на справедливий суд, порушення якого (права на доступ) неодноразово визнавалось ЄСПЛ, зокрема в справах «Кутіч проти Хорватії», заява № 487778\99 п.25. ЄСПЛ 2002-11, «Меньшакова проти України», заява № 377\02 від 08.04.2010 р.

Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбаченні цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

ОСОБА_1 свою провину у вчинені адміністративних правопорушень, передбачених ст. 187 ч. 2 КУпАП визнав повністю та пояснив, що 04 липня 2018 року о 20 годині 25 хвилин, 05 липня 2018 року о 20 годині 15 хвилин, 06 липня 2018 року о 20 годині 20 хвилин та 07 липня 2018 року о 20 годині 30 хвилин він був відсутній за місцем проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, чим порушив встановлені йому судом обмеження адміністративного нагляду.

Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Провина ОСОБА_1 доведена матеріалами справи а саме: Протоколом про адміністративне правопорушення серії ГП № 218224 від 09 липня 2018 року, з якого вбачається, що 04 липня 2018 року о 20 годині 25 хвилин ОСОБА_1, який раніше 08 червня 2018 року притягувався до адміністративної відповідальності, був відсутній за місцем проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, чим порушив встановлені йому судом обмеження адміністративного нагляду, повторно протягом одного року (т.4, а.с.4), Протоколом про адміністративне правопорушення серії ГП № 218225 від 09 липня 2018 року, з якого вбачається, що 05 липня 2018 року о 20 годині 15 хвилин ОСОБА_1, який раніше 08 червня 2018 року притягувався до адміністративної відповідальності, був відсутній за місцем проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, чим порушив встановлені йому судом обмеження адміністративного нагляду, повторно протягом одного року (т.3, а.с.4), Протоколом про адміністративне правопорушення серії ГП № 218226 від 09 липня 2018 року, з якого вбачається, що 06 липня 2018 року о 20 годині 20 хвилин ОСОБА_1, який раніше 08 червня 2018 року притягувався до адміністративної відповідальності, був відсутній за місцем проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, чим порушив встановлені йому судом обмеження адміністративного нагляду, повторно протягом одного року (т.2, а.с.4), Протоколом про адміністративне правопорушення серії ГП № 218227 від 09 липня 2018 року, з якого вбачається, що 07 липня 2018 року о 20 годині 30 хвилин ОСОБА_1, який раніше 08 червня 2018 року притягувався до адміністративної відповідальності, був відсутній за місцем проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, чим порушив встановлені йому судом обмеження адміністративного нагляду, повторно протягом одного року (т.1, а.с.4), та іншими матеріалами справи.

Враховуючи вищевикладене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ст. 187 ч. 2 КУпАП, а саме порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, вчинене повторно протягом року після накладення штрафу адміністративного стягнення.

Таким чином, провина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушень передбачених ст. 187 ч. 2 КУпАП, доведена у повному обсязі, обставиною, що пом’якшує відповідальність за адміністративне правопорушення є щире каяття. Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення в судовому засіданні не встановлено.

Судом також у відповідності до вимог статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення враховується ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує обставини, що пом’якшують відповідальність та обирає стягнення в межах санкції, встановленої в межах стягнення, передбаченого ст. 187 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За загальними правилами накладення стягнення за адміністративне правопорушення, встановленими ст. 33 КУпАП стягнення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України (ч. 1 ст. 33 КУпАП). При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі (ч. 2 ст. 33 КУпАП).

З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170,00 грн.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) Постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується, особою, на яку покладено таке стягнення в розмірі, передбаченому п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», а саме, 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст. ст. 33, 34, 35, 36, 40-1, 187, 245, 280, 283-284 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суддя, –

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1, винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 187 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення в межах санкції ст. 187 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме у виді штрафу у розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 170 гривень (сто сімдесят гривень) на р/р: 31116106700075, код платежу 21081100, одержувач УДК м. Слов’янськ, ЄДРПОУ 34686605, Банк ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016.

Стягнути з ОСОБА_1, судовий збір на користь держави у сумі 352,40 гривень на доходний рахунок 31211256026001 Казначейство України (ЕАП), код банку 899998, код ЄДРПОУ 37993783, одержувач ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106.

Постанова може бути оскаржена в судову палату по кримінальним справам Апеляційного суду Донецької області, шляхом подачі апеляційної скарги через Слов'янський міськрайонний суд протягом десяти днів, з дня її проголошення.

Строк пред'явлення виконавчого документа до виконання три місяці.

Суддя Слов’янського

міськрайонного суду ОСОБА_2