Постанова № 7516696, 08.12.2009, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.12.2009
Номер справи
2а-2667-09
Номер документу
7516696
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

категорія статобліку 6.6.4

справа № 2-а-2667/09/0470

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 грудня 2009 року м. Дніпропетровськ

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Павловського Д.П.

при секретарі Шевченко Ю.В.

за участю представників позивача Гирби В.Г.

прокуратури Калін Ю.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Індустріального району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська звернувся з позовом про стягнення з громадянина ОСОБА_3 заборгованості по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів, -

в с т а н о в и в :

Прокурор Індустріального району м. Дніпропетровська звернувся до суду в інтересах держави в особі Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська м. Дніпропетровська з адміністративним позовом про примусове стягнення заборгованості перед бюджетом на суму 6400 грн. по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів громадянина ОСОБА_3.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідачем самостійно не сплачено податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів, станом на 19.12.2008р., тому існує заборгованість перед бюджетом у розмірі 6400 грн.

Представниками прокуратури та ДПІ позовні вимоги підтримано у повному обсязі.

Відповідач належним чином був повідомлений про дату та час судових засідань, докази направлення ухвал суду та повісток знаходяться в матеріалах справи.

На адресу суду повернулися конверти із відмітками «адресат давно вибвл», які були надіслані за адресою відповідача, вказаною у позовній заяві.

Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст.128 КАС України.

Проаналізувавши матеріали справи та пояснення представника прокуратури Індустріального району м. Дніпропетровська та Лівобережної МДПІ м. Дніпропетровська суд приходить до наступних висновків.

ОСОБА_3 є платником податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів. Проте с плата відповідачем заборгованості по вказаному виду податку ігнорується.

Як вбачається з матеріалів позову та доданих до нього документів станом на 19.12.2008р. ОСОБА_3, будучи власником зареєстрованого автомобіля «Шевролє Капріс» державний номер НОМЕР_1, 1994 року випуску, обєм двигуна 4000 куб.см. має заборгованість по сплаті податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів за період з 2005 року по 2008 рік в сумі 6400 грн.

Спірні відносини регулюються Законом України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів» (надалі - Закон), яким встановлюється податок з власників деяких наземних і водних транспортних засобів, самохідних машин і механізмів як джерело фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних шляхів загального користування та проведення природоохоронних заходів на водоймищах.

Стаття 1 Закону передбачає, що платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є громадяни України (фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до ст.2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Відповідно до ч.3 ст.3 Закону податок з визначених цим Законом власників наземних транспортних засобів сплачується юридичними та фізичними особами за місцем реєстрації таких транспортних засобів на спеціальні рахунки територіальних дорожніх фондів республіканського бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів та бюджетів міст Києва та Севастополя.

Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів, згідно ч.4 ст.3 Закону є джерелом на фінансування витрат, пов'язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних доріг загального користування, а також сільських доріг, а 15 відсотків - до бюджетів місцевого самоврядування на ремонт і утримання вулиць у населених пунктах, що належать до комунальної власності і суміщаються з автомобільними дорогами загального користування державного значення.

Пунктом 1 ч.1 ст.5 Закону передбачено, що податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами - перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.

Згідно ч.4, 5 ст.6 Закону якщо право користування транспортним засобом передано фізичною особою за дорученням іншій особі, податок з власників транспортних засобів сплачується його власником або від його імені особою, якій це право передано, якщо це передбачено в дорученні на право користування транспортним засобом, за місцем реєстрації цього транспортного засобу. Сума податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що сплачується фізичними особами, обчислюється за ставками, визначеними у статті 3 цього Закону.

Відповідно до ч.6 ст.6 Закону у разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більш як за три попередні роки.

За змістом п.10 ч.1 ст.14 Закону України «Про систему оподаткування» податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів належить до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів), які встановлюються Верховною Радою України і справляються на всій території України.

Частиною 1 ст.67 Конституції України встановлено конституційний обовязок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Але, станом на 19.12.2008р. ОСОБА_3 податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у сумі 6400 грн. до бюджету не сплачено.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

На підставі викладеного, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, а саме заборгованість ОСОБА_3 перед бюджетом по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин в розмірі 6400 грн. підлягає стягненню. Враховуючи те, що даний адміністративний спір, у якому відповідачем є фізична особа, вирішено на користь субєкта владних повноважень, судові витрати з урахуванням ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

п о с т а н о в и в :

Позов Прокурора Індустріального району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська задовольнити.

Стягнути з громадянина ОСОБА_3 заборгованість по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин в розмірі 6400 грн. на користь держави (р/р 33216808700006, код платежу 12020200, МФО 805012, ОКПО 24232376, банк одержувач ГУДКУ у Дніпропетровській області, отримувач Управління державного казначейства в Індустріальному районі).

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом п'яти днів з дня її проголошення та подальшої подачі апеляційної скарги протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Д.П. Павловський