Постанова № 75161032, 02.07.2018, Дніпровський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
02.07.2018
Номер справи
755/8617/18
Номер документу
75161032
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

№ 755/8617/18

№ 3/755/4517/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 липня 2018 року суддя Дніпровського районного суду м. Києва Метелешко О.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Дніпровського РВДВС м. Києва Головного територіального управління юстиції у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1

за ст. 183-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

07 червня 2018 року в провадження Дніпровського районного суду м. Києва з Дніпровського районного відділу державної виконавчої служби м. Києва Головного територіального управління юстиції у м. Києві надійшла справа про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за статтею 183-1 КУпАП.

У протоколі про адміністративне правопорушення № 22048556 від 07 травня 2018 року, складеного заступником начальника Дніпровського районного відділу державної виконавчої служби м. Києва Головного територіального управління юстиції у м. Києві ОСОБА_2, зазначено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, не сплачує аліменти на користь ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, на утримання сина - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5, у твердій грошовій сумі в розмірі по 200 гривень щомісячно, починаючи з 30.10.2009 року, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої згідно довідки-розрахунку за період з 20.10.2009 року по 01.02.2018 року становить 19 600,00 гривень. Сукупний розмір зазначеної суми перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документу до примусового виконання. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 183-1 КУпАП.

У судове засідання, особа, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1, з'явився.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що провадження у справі відносно ОСОБА_1 необхідно закрити за відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183-1 КУпАП з наступних підстав.

Відповідно до вимог статті 245 КУпАП, одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно із статтею 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

З наданих суду матеріалів справи, а саме: протоколу про адміністративне правопорушення № 22048556 від 07 травня 2018 року, вбачається, що несплата аліментів ОСОБА_1, у результаті якої утворилася заборгованість, що перевищує сукупний розмір платежів за шість місяців, мала місце, згідно з довідкою-розрахунком заборгованості по аліментам з 20.10.2009 року по 01.02.2018 року.

Однак, адміністративна відповідальність за несплату аліментів встановлена Законом України № 2234-VIII від 07.12.2017 року та статтею 183-1 КУпАП, якою передбачено адміністративну відповідальність за несплату аліментів, набрала чинність 06 лютого 2018 року.

Відповідно до статті 58 Конституції України ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.

Згідно із вимогами статті 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.

У даному випадку положення статті 183-1 КУпАП передбачає відповідальність за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання, і ця стаття кодексу набрала чинності 06 лютого 2018 року, а тому діяння, яке мало місце, згідно з довідкою-розрахунком заборгованості по аліментам з 20.10.2009 року по 01.02.2018 року, не може бути кваліфіковано за статтею 183-1 КУпАП (на той період Закон не встановлював такої відповідальності), а ОСОБА_1 не може бути притягнутий до відповідальності за цією статтею Кодексу, оскільки склад правопорушення, передбачений даною статтею КУпАП, станом на день складення протоколу та розгляду його в суді відсутній.

Відповідно до пункту 1 ст. 247 КУпАП передбачено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо в діях особи відсутній склад адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись статтями 183-1, п. 1 ст. 247, ст.ст. 221, 283, 284 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 183-1 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення через Дніпровський районний суд м. Києва.

Суддя: