Постанова № 7515113, 23.12.2009, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.12.2009
Номер справи
2а-17567/09/0570
Номер документу
7515113
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 грудня 2009 р.                                                                       справа № 2а-17567/09/0570

час прийняття постанови: 17-00

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Чучко В.М.

при секретарі                                                  Каморнікові Д.Ю.

за участю представників: позивача – Захараш Я.В. (довіреність від 17.12.2009р.), відповідача – Григоренко Є.В. (довіреність від 21.12.2009 року № 467), розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Інспекції державного архітектурно – будівельного контролю у Донецькій області до Управління капітального будівництва Макіївської Міської ради про стягнення штрафних санкцій у розмірі 9997,80 грн., -

В С Т А Н О В И В:

          Інспекція державного архітектурно – будівельного контролю у Донецькій області (надалі – Інспекція, позивач) звернулася до суду з позовом про стягнення з Управління капітального будівництва Макіївської міської ради (надалі – УКС, відповідач) у сумі 9997,80 грн. (дев’ять тисяч дев’ятсот дев’яносто сім гривень ,80 коп.) штрафних санкцій, за виконання будівельних робіт відповідного без дозволу на їх виконання, що є правопорушенням у сфері містобудування.

Позовні вимоги мотивовані тим, що в рамках здійснення архітектурно-будівельного контролю позивачем було складено протокол про правопорушення у сфері містобудування від 03.11.2008 за фактом здійснення відповідачем реконструкції інфекційного корпусу Комунальної медичної установи «Міське медичне територіальне педіатричне об'єднання» по вулиці Кірова,1 04 у Кіровському районі м. Макіївки Донецької області без дозволу на виконання будівельних робіт з реконструкції об’єкту.

У зв’язку із вчиненим порушенням та відповідно до ст. 1 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування», п.п. 2, 4 Положенням про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1995р. № 244, позивачем 13.11.2008 прийнято постанову № 250 про адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 9997,80 грн. У передбачені законом терміни відповідач суму штрафу до бюджету не сплатив, у зв’язку з чим відповідно до п. 11 вищевказаного Положення позивач просить стягнути з нього вказану суму за рішенням суду

Представник позивача у судовому засіданні підтримала позовні вимоги та просила їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача позовні вимоги визнав та пояснив, що сума штрафу не сплачена у зв’язку з складним фінансовим становищем підприємства.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив.

Управління капітального будівництва Макіївської міської ради , є юридичною особою, яке зареєстроване виконкомом Макіївської міської ради Донецької області 20.06.2002р, ідентифікаційний код 04011897.

У відповідності до п. 1 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 18.10.2006р. № 1434, державна архітектурно-будівельна інспекція є урядовим органом державного управління, що діє у складі Мінрегіонбуду і йому підпорядковується.

Згідно з п. 3 зазначеного Положення одним з основних завдань Держархбудінспекції є: виконання дозвільних, реєстраційних функцій та здійснення контролю і нагляду у сфері будівництва, містобудування та архітектури (далі - державний архітектурно-будівельний контроль).

Пунктом 5 цього Положення передбачене право Держархбудінспекції складати протоколи про правопорушення у сфері містобудування і накладати штрафи відповідно до законодавства;

Позивач - Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області згідно з п. 11-1 вищезазначеного Положення є територіальним органом Держархбудінспекції і здійснює повноваження щодо державного архітектурно-будівельного контролю на підставі Закону України «Про планування та забудову територій» та Положення про державний архітектурно-будівельний контроль, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.1993р. № 225, у тому числі щодо видачі замовникам (забудовникам) та реєстрацію в установленому порядку дозволів на виконання робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, впорядкування об'єктів містобудування, розширення та технічного переоснащення підприємств, розгляд справ про правопорушення у сфері містобудування і прийняття відповідних рішень.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач – Управління капітального будівництва Макіївської міської ради здійснює реконструкцію інфекційного корпусу Комунальної медичної установи «Міське медичне територіальне педіатричне об'єднання» по вулиці Кірова, 104 у Кіровському районі м. Макіївки Донецької області.

23.10.2009 позивачем була здійснена планова перевірка дотримання вимог містобудівного законодавства під час реконструкції інфекційного корпусу Комунальної медичної установи «Міське медичне територіальне педіатричне об'єднання» по вулиці Кірова,1 04 у Кіровському районі м. Макіївки виконувалися будівельні роботи без дозволу Інспекції держархбудконтролю у Донецькій області на їх виконання, що є порушенням ст. 29 Закону України «Про планування та забудову територій».

За ч.1 Закону України „Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування” підприємства, їх об'єднання, установи та організації (далі - підприємства) незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту (далі - будівельні роботи), виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення: проведення будівельних робіт без дозволу на їх виконання або без затвердженої проектної документації - у розмірі п'ятдесяти відсотків вартості цих робіт.

У відповідності до ст. 2 цього Закону, справи про правопорушення, передбачені цим Законом, розглядаються Державною архітектурно-будівельною інспекцією України, інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим, областях, районах, містах Києві та Севастополі, містах обласного значення (далі - інспекції державного архітектурно-будівельного контролю).

Постановою Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю № 250 від 13.11.2008 на відповідача був накладений штраф у розмірі 9997,80 грн. та встановлено строк для його перерахування до бюджету – до 27.11.2008. Відповідач постанову про накладення штрафу у встановленому порядку не оскаржував, що підтверджено у судовому засіданні його представником.

Статтею 3 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» штраф підлягає сплаті підприємством у п'ятнадцятиденний термін з дня його накладення; у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.

Аналогічні вимоги містяться у п.п. 10, 11 Положення про накладання штрафів за правопорушення у сфері містобудування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06 квітня 1995р. № 244.

Беручи до уваги до уваги те, що суму штрафу УКС у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи та поясненнями сторін; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

За приписами ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 року № ETS N 005 кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру.

У відповідності до приписів ст. 1 Протоколу 1 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 20.03.1952 р. № ETS N 009 кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

Нормами ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст. ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158 - 163 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов Інспекції державного архітектурно – будівельного контролю у Донецькій області до Управління капітального будівництва Макіївської Міської ради про стягнення штрафних санкцій у розмірі 9997,80 грн. – задовольнити повністю.

Стягнути з Управління капітального будівництва Макіївської міської ради (адреса: 861574, Донецька область, м. Макіївка, вул. Московська, 2/37; код ЄДРПОУ 0411897, п/р 35444007003442 в УДК м. Макіївки Донецької області, МФО 834016) на користь державного бюджету (п/р 31112106700002, ЄДРПОУ 23977045, код платежу 21081100, банк – ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016) суму штрафу у розмірі 9997 (дев’ять тисяч дев’ятсот дев’яносто сім) грн. 80 коп.

Вступну та резолютивну частини постанови проголошено 23.12.2009 року.

Повний текст постанови виготовлений 28.12.2009 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                           Чучко В.М.