ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
Справа № 1940/1248/18
05 липня 2018 року
м.Тернопіль
Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Мандзій О.П., розглянувши скаргу та додані до неї матеріали Гусятинської селищної ради Гусятинського району Тернопільської області до старшого державного виконавця Дубчак М.З. відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області про визнання протиправним скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулась Гусятинська селищна рада Гусятинського району Тернопільської області із скаргою до старшого державного виконавця Дубчак М.З. відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, в якій просить визнати протиправною та скасувати постанову від 06.06.2018 року ВП №56071088 про стягнення виконавчого збору у розмірі 14892,00 грн.
У відповідності до п.3 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи, зокрема, відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Як передбачено ч.1 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. При цьому, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог (ч.2 ст.9 КАС України).
Позивачем всупереч наведеним нормам КАС України оформлено звернення до адміністративного суду у формі скарги на дії державного виконавця, тоді як КАС України чітко визначає, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою.
Відповідно до п.11 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Позивачами в позовній заяві не здійснено письмового підтвердження про те, що ними не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
У відповідності до ч.3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч.1 ст.3 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року №3674-VI, з урахуванням змін та доповнень, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до ч.1 ст.4 вищевказаного Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Також, пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах, зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою – 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" від 07.12.2017 року № 2246-VIII встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2018 року у розмірі 1762 гривні.
Таким чином, за подання до адміністративного суду позову майнового характеру, який подано юридичною особою, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше ніж 1762,00 грн. і не більше 616700,00 грн.
Як слідує з скарги та доданих до неї документів, позивачем заявлено вимогу майнового характеру – визнати протиправною та скасувати постанову від 06.06.2018 року ВП №56071088 про стягнення виконавчого збору у розмірі 14892,00 грн. Відтак, позивачу слід було сплатити судовий збір у розмірі 1762,00 грн. за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру.
За подання позову до Тернопільського окружного адміністративного суду судовий збір слід сплачувати за такими платіжними реквізитами: отримувач коштів УК у місті Тернополі, код отримувача 37977726, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, рахунок отримувача 34311206084008 , код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу *;101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр); Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Тернопільський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
У відповідності до норм ч.6 ст.161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
При цьому, згідно ч.2 ст. 287 КАС України позовна заява може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Позивач просить визнати протиправною та скасувати постанову від 06.06.2018 року ВП №56071088, однак позов на адресу суду надійшов лише 04.07.2018 року.
Разом з цим, просив поновити строк звернення до адміністративного суду з огляду на попереднє оскарження даного акта індивідуальної дії в господарському суді Тернопільської області, проте не надав доказів поважності причин його пропуску, зокрема відомості про день отримання ухвали господарського суду Тернопільської області від 19.06.2018 року у справі №921/825/16-г/13 про відмову у відкритті провадження у справі та день надіслання засобами поштового зв’язку даної скарги та доданих до неї матеріалів до Тернопільського окружного адміністративного суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Враховуючи відсутність належних доказів поважності причин пропуску строків звернення до суду, суд відмовляє у задоволенні їх поновлення з підстав вказаних у позовній заяві.
Згідно з ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч.2 ст.169 КАС України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За наведених обставин, суддя приходить до висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом: 1) подання до суду належним чином оформленої позовної заяви із дотриманням вимог КАС України; 2) здійснення письмового підтвердження про те, що не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; 3) сплати судового збору у розмірі 1762,00 грн. та подання суду доказів такої сплати; 4) подання доказів поважності причин пропуску строку звернення до адміністративного суду.
На підставі викладеного, керуючись ст.169, 248 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Скаргу Гусятинської селищної ради Гусятинського району Тернопільської області до старшого державного виконавця Дубчак М.З. відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області про визнання протиправним скасування рішення – залишити без руху.
Визнати неповажними підстави пропуску строку звернення до суду.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 13 липня 2018 року.
У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановлення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Оскарження ухвали окремо від рішення суду не допускається. Заперечення на ухвалу може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Мандзій О.П.
Копія вірна
Суддя Мандзій О.П.