
Справа № 203/2107/18
Провадження № 3/0203/1348/2018
ПОСТАНОВА
іменем України
06.07.2018 року Кіровський районний суд міста Дніпропетровська у складі:
головуючого – судді Єдаменко С.В.,
при секретарі – Борушок Б.В.,
за участю: прокурора Яковенко Ю.І.
особи, яка притягається до відповідальності – ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпро матеріали протоколу про корупційне адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, яка зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, депутата Центральної районної умісті Дніпро ради, працюючої на посаді начальника відділу персоніфікованого обліку Управління праці та соціального захисту населення Центральної районної у місті Дніпро ради, раніше до адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення не притягалась,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 1726 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, –
встановив:
ОСОБА_1, була обрана депутатом Кіровської районної ради міста Дніпропетровська (в подальшому перейменована на Центральну районну в місті Дніпро раду), будучи згідно п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закону), та відповідно до ст. 1 Закону суб’єктом відповідальності за правопорушення пов’язані з корупцією, в порушення ч. 2 ст. 52 Закону, без поважних причин, своєчасно не подала на сайт Національного агентства з питань запобігання корупції (далі по тексту НАЗК) повідомлення про суттєві зміни у майновому стані у зв’язку з придбанням нею майна вартість якого перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня відповідного року (77 200 грн – у 2017 році), а саме про придбання нею у власність 05 серпня 2017 року квартири АДРЕСА_1, вартість якої згідно договору купівлі-продажу становить 89 186 грн. 00 коп. Відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції» таке повідомлення мало бути подане не пізніше 15 серпня 2017 року, фактично подано ОСОБА_1 18 серпня 2017 року. Таким чином, ОСОБА_1 вчинила правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 1726 КУпАП.
У зв’язку з викладеним стосовно ОСОБА_1 було складено протокол № 642 та про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією від 15 червня 2018 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в адміністративному правопорушенні не визнала, вказала, що не заплановано придбала квартиру АДРЕСА_2. Для направлення відповідного повідомлення їй були необхідні відомості про заробітну плату, за одержанням яких вона звернулась до бухгалтерії. Після отримання необхідної інформації вона почала спроби направлення повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, але не мала доступу спочатку до мережі Інтернет, а потім до свого ноутбуку. Під час направлення повідомлення виявилось, що у неї помилки при спробі увійти до системи за допомогою ключа електронного цифрового підпису. Поки було усунуто всі технічні перешкоди у поданні повідомлення, десятиденний строк його подання минув. Крім того, ОСОБА_1 вважала, що вона мала подати повідомлення протягом десяти робочих, а не десяти календарних днів.
Вислухавши учасників судового розгляду, вивчивши надані матеріали, приходжу до наступного.
ОСОБА_1 була обрана депутатом Кіровської районної у місті Дніпропетровську ради на виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року, офіційно зареєстрована депутатом Кіровської районної у місті Дніпропетровську ради за постановою Кіровської районної у місті Дніпропетровську виборчої комісії у Дніпропетровській області № 59 (а.с. а.с. 23 – 24).
Про обрання ОСОБА_1 депутатом Кіровської районної у місті Дніпропетровську ради було оголошено на першому пленарному засіданні 1 сесії новообраної ради 7 скликання (а.с. а.с. 27 – 28).
В подальшому Кіровська районна у місті Дніпропетровську рада була перейменована у Центральну районну у місті Дніпрі раду.
Таким чином, ОСОБА_1 була обрана депутатом місцевої ради тобто є особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування, та відповідно до п. п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», на неї поширюється дія вказаного закону.
У відповідності до ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належить до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.
Згідно рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 року № 2 така система розпочинає свою роботу в два етапи: перший етап з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:
– щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
– декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону України «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище.
Суть корупційного правопорушення, відповідальність за яке передбачена за ч.2 ст.1726 КУпАП, полягає зокрема у неповідомленні або несвоєчасному повідомленні про суттєві зміни у майновому стані.
Згідно ч. 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Оскільки на 01 січня 2017 року прожитковий мінімум для працездатних осіб був встановлений в розмірі 1 544 грн. 00 коп., повідомлення, передбачене ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», мало направлятись у разі придбання майна на суму, що перевищує 77 200 грн. 00 коп.
05 серпня 2017 року ОСОБА_1 за договором купівлі-продажу квартири, посвідченим приватним нотаріусом Дніпровського міського нотаріального округу ОСОБА_2 (за реєстром № 3661), придбала квартиру АДРЕСА_1. Ціна придбання квартири – 89 186 грн. 00 коп. (а.с. а.с. 29 – 31).
Таким чином, ОСОБА_1 мала подати повідомлення про суттєву зміну у майновому стані до 15 серпня 2017 року.
Разом з тим, фактично повідомлення було подане нею лише 18 серпня 2017 року (а.с. а.с. 13 – 15).
Обставини, які б перешкоджали б ОСОБА_1 подати повідомлення про суттєву зміну у майновому стані у встановлений строк відсутні, у зв’язку з цим підтверджується факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 1726 ч.2 КУпАП, а саме в несвоєчасному повідомленні про суттєві зміни у майновому стані, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування особи.
Посилання на те, що ОСОБА_1 не могла подати декларацію через відсутність доступу до мережі Інтернет та власного ноутбуку, не можуть бути взяті до уваги, оскільки повідомлення може бути направлене з будь-якого засобу комп’ютерної техніки за наявності доступу до мережі Інтернет. Посилання на проблеми з відкриттям ключів електронного цифрового підпису також не можуть бути враховані, оскільки згідно наявних у справи роздруківок ключів ЕЦП ОСОБА_1, ключ був виданий 07 лютого 2017 року та чинний по 07 лютого 2019 року (а.с. 38). Наявне у справі листування щодо зміни ключів ЕЦП (а.с. а.с. 32 – 33) датоване 17 серпня 2017 року, тобто пізніше строку направлення повідомлення про суттєві зміні у майновому стані. Будь-які звернення ОСОБА_1 до служби технічної підтримки з приводу проблем при поданні та заповненні повідомлення немає. Щодо порядку обрахунку строку направлення повідомлення про суттєві зміни у майновому стані слід відзначити, що будь-яких вказівок у Закону України «Про запобігання корупції» на визначення строку виконання вимог Закону у робочих днях немає.
При визначені виду і розміру стягнення враховую характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, яка раніше не притягалась до відповідальності за корупційні правопорушення, ступінь її вини – повідомлення фактично подано з пропуском лише на 3 дні, стан здоров'я, майновий стан.
Обставини, що пом’якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 не встановлено.
З урахуванням викладеного, зважаючи на те, що ОСОБА_1 раніше до адміністративної відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, не притягалась, подала відповідне повідомлення до моменту складання протоколу про адміністративне правопорушення, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в доход держави в мінімальному розмірі, визначеному санкцією ч. 2 ст. 1726 КУпАП.
На підставі вищевикладеного та керуючись Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», ст.ст. 36, 1726, 247, 283-284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд –
постановив:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_4, зареєстровану за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, визнати винною у вчиненні корупційного адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 1726 Кодексу України про адміністративне правопорушення, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_4, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь держави судовий збір в сумі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп.
Платіжні реквізити для перерахування судового збору – Отримувач коштів : УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/21081100; код отримувача (код за ЄДРПОУ) : 38004897; банк отримувача : Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) : 899998; рахунок отримувача 31116106026007; Код класифікації доходів бюджету: 21081100.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до апеляційного суду через Кіровський районний суд м. Дніпропетровська особою стосовно якої вона винесена, захисником такої особи або прокурором, у випадках визначених КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя С.В. Єдаменко
Постанова набрала чинності «___» __ 20__ року.