
Справа № 234/8878/18
Провадження № 3/234/1971/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 липня 2018 року м. Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Пікалова Н.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Костянтинівського відділення поліції Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який не працює, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.130 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
31.05.2018 о 10-00 годині водій ОСОБА_1 в м. Краматорську на перехресті вулиць Салтикова-Щедріна – Еліваторна керував автомобілем ВАЗ 21011 номерний знак е3910ДЦ з явними ознаками наркотичного сп’яніння (дуже звужені зіниці ока, які не реагують на світло, сухість в порожнині рота). У зв’язку з відсутністю спеціальних технічних приладів на стан наркотичного сп’яніння на місці, громадянину ОСОБА_1 було запропоновано пройти огляд на стан наркотичного сп’яніння у медичному закладі м. Краматорську, на що він категорично відмовився в присутності двох свідків. Водій від керування усунений.
Відповідно до довідки Костянтинівського відділення поліції Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області від 12.06.2018 року за обліками Національної автоматизовано-інформаційної системи МВС України гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, правопорушення передбачене за ст. 130 КУпАП протягом року не має. Посвідчення водія у базі Національної поліції не значиться.
Таким чином, ОСОБА_1 порушив п. 2.5 ПДР України, що є правопрушенням, передбаченим ч. 1 ст. 130 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, під підпис в протоколі про адміністративне правопорушення, повісткою. Клопотання про відкладення розгляду справи від нього не надходило. Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 письмово зазначив, що він курив коноплю, що є наркотичним засобом, після чого керував автомобілем, з протоколом згоден.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Вина порушника у скоєнні вказаного адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями свідків та іншими матеріалами справи.
Відповідно до п.2.3 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції- огляду на стан сп’яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп’яніння згідно з ознаками такого стану. Ознаками наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є: наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп’яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість.
Порушення п.2.5 ПДР України полягає у відмові водія на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, дії наркотичних чи токсичних речовин.
При визначенні міри відповідальності правопорушника береться до уваги, що основна мета адміністративного стягнення - виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
За змістом ст. 9 КУпАП єдиною підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність у її діях (бездіяльності) складу адміністративного правопорушення, яким визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, оскільки керування транспортним засобом у стані наркотичного сп’яніння могло призвести до негативних наслідків, як для самого правопорушника, так і для отточуючих його громадян, тому суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративний штраф без позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів. Згідно довідки Костянтинівського відділення поліції Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області від 12.06.2018 року посвідчення водія у гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, у базі Національної поліції не значиться.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Таким чином, відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судовий збір в сумі 352,40 грн.
Керуючись ст.ст. 130 ч. 1, 40-1 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та піддати адміністративному стягнення в вигляді адміністративному штрафу в доход держави у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в сумі 10200 (десять тисяч двісті) гривень без позбавлення права керування транспортними засобами.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 352,40 грн. (триста п’ятдесят дві грн. 40 коп.) в доход держави: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО): 899998, Рахунок отримувача: 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
На постанову може бути подана апеляційна скарга особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Донецької області через Краматорський міський суд.
Суддя : Н.М. Пікалова