Ухвала суду № 75111027, 02.07.2018, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.07.2018
Номер справи
813/655/18
Номер документу
75111027
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про зупинення провадження у справі

02 липня 2018 р. Справа № 813/655/18

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Карп'як О.О.,

секретар судового засідання Телиця О.В.,

за участю:

позивача- Ільчишина В.І.

представника відповідача- Козак О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові клопотання представника відповідача про зупинення провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Самбірської районної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування розпорядження, поновлення на роботі, стягнення заробітку за час вимушеного прогулу, -

в с т а н о в и в :

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Самбірської районної державної адміністрації у якій позивач просить:

- визнати протиправним та скасувати розпорядження Свмбірської районної державної адміністрації від 24.01.2018 року №12-Л «Про звільнення ОСОБА_1.»;

- поновити ОСОБА_1 на посаді завідувача юридичного сектору Самбірської районної державної адміністрації;

- стягнути з Самбірської районної державної адміністрації середній заробіток за час вимушеного прогулу, починаючи з 26 січня 2018 року і до моменту фактичного поновлення на публічній службі.

В судовому засіданні представник відповідача подав клопотання про зупинення провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі, що розглядається Конституційним Судом України за конституційним поданням сорока семи народних депутатів України від 20.01.2015 року щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень ч.3 і 6 ст.1; ч.1, 2, 3, 4 і 8 ст.3, п.2, ч.5 ст.5; п.2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про очищення влади» та конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень п.6 ч.1, п.2, 13 ч.2, ч.3, ст.3 Закону України «Про очищення влади».

Позивач, щодо клопотання про зупинення провадження у справі, заперечив.

Представник відповідача, клопотання про зупинення провадження у справі підтримав.

Суд вважає, що провадження у справі слід зупинити, виходячи з наступного.

Згідно з п.3 ч.1 ст.236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.

Згідно даних офіційного сайту Конституційного Суду України 20 листопада 2014 року Верховний Суд України звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням визнати такими, що не відповідають Конституції України, положення пункту 6 частини першої, пунктів 2, 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України «Про очищення влади».

Ухвалою від 12 лютого 2015 року Перша колегія суддів Конституційного Суду України відкрила конституційне провадження у справі за цим клопотанням.

20 січня 2015 року до Конституційного Суду України звернулися 47 народних депутатів України з клопотанням визнати неконституційними частини третю, шосту статті 1, частини першу, другу, третю, четверту, восьму статті 3, пункт 2 частини п`ятої статті 5, пункт 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону „Про очищення влади".

Ухвалою від 18 березня 2015 року Перша колегія суддів відкрила конституційне провадження у справі за цим клопотанням.

23 березня 2015 року до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини третьої статті 1, пунктів 7, 8, 9 частини першої, пункту 4 частини другої статті 3, пункту 2 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Закону „Про очищення влади".

Ухвалою від 1 квітня 2015 року Перша колегія суддів Конституційного Суду України об'єднала провадження за трьома конституційними поданнями в одне конституційне провадження.

Станом на момент постановлення цієї ухвали вищезазначені подання перебувають на розгляді Конституційного Суду України.

Оскільки, надаючи правову оцінку оскарженому наказу, який прийнято відповідно до Закону України «Про очищення влади», суд зобов'язаний врахувати висновки Конституційного Суду України за результатами вирішення вищевказаної об'єднаної справи, суд дійшов висновку про необхідність зупинити провадження в адміністративній справі № 813/655/18 до набрання законної сили судовим рішенням у справі, що розглядається Конституційним Судом України за конституційним поданням сорока семи народних депутатів України від 20.01.2015 року щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень ч.3 і 6 ст.1; ч.1, 2, 3, 4 і 8 ст.3, п.2, ч.5 ст.5; п.2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про очищення влади» та конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень п.6 ч.1, п.2, 13 ч.2, ч.3, ст.3 Закону України «Про очищення влади».

Керуючись ст.236, 241-245, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -

у х в а л и в :

Клопотання представника відповідача задовільнити.

Зупинити провадження у справі №813/655/18 до набрання законної сили судовим рішенням у справі, що розглядається Конституційним Судом України за конституційним поданням сорока семи народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень ч.3 і 6 ст.1; ч.1, 2, 3, 4 і 8 ст.3, п.2, ч.5 ст.5; п.2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про очищення влади» та конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень п.6 ч.1, п.2, 13 ч.2, ч.3, ст.3 Закону України «Про очищення влади».

Ухвала зупинення провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається через Львівський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Повний текст ухвали виготовлений і підписаний 05.07.2018 року.

Суддя Карп`як О.О.