
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 813/1520/18
УХВАЛА
про закриття підготовчого провадження
та призначення справи до судового розгляду
03 липня 2018 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Москаль Р.М. провів підготовку до судового розгляду адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій, громадської комісії із захисту інтересів учасників антитерористичної операції при Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій про визнання протиправним та скасування рішення, зобов’язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 19.04.2018 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій, з вимогами:
- визнати протиправним та скасувати рішення громадської комісії із захисту інтересів учасників антитерористичної операції при Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій (протокол № 125/2017) від 24.05.2017 по не включення ОСОБА_1 у списки на виплату одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань;
- зобов’язати громадську комісію із захисту інтересів учасників антитерористичної операції при Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій включити ОСОБА_1 у списки на виплату одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань.
Оскільки позивач просить суд скасувати рішення громадської комісії із захисту інтересів учасників антитерористичної операції при Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій та зобов’язати громадську комісію включити ОСОБА_1 у списки на виплату одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, суд поставив на обговорення питання про належність відповідача за цим позовом. Позивач вважає Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій належним відповідачем та не погодився на заміну його на громадську комісію із захисту інтересів учасників антитерористичної операції при Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій. Ухвалою від 14.06.2018 суд залучив до участі у справі громадську комісію із захисту інтересів учасників антитерористичної операції при Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій як співвідповідача.
На стадії підготовчого провадження суддя провів засідання, заслухав пояснення позивача, представників сторін та отримав від учасників справи заяви по суті спору і з’ясував таке:
Позивач, ОСОБА_1 є офіцером Збройних Сил України, що підтверджується посвідченням серія УК № 218455 (а.с. 19).
В період з 14.06.2014 по 21.07.2014, з 07.11.2015 по 26.11.2015 ОСОБА_1 брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, що підтверджується довідками відповідно № 542 від 03.04.2015, № 4880 від 09.12.2015 Військової частини Польова пошта В3720 (а.с. 40, 41) та посвідченням учасника бойових дій серія АА № 448459 (а.с. 16).
Львівська міська рада ухвалою № 4520 від 23.04.2015 з метою належного забезпечення житлових умов учасників АТО та членів їх сімей, створення їм сприятливого суспільного середовища, відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» затвердила Програму про захист інтересів учасників антитерористичної операції (далі - Програма). Згідно з пунктом 1.3 Програма регулює питання забезпечення житлом, земельними ділянками та надання матеріальної допомоги особам, зазначеним у пункті 1.2 цієї Програми (учасникам антитерористичної операції).
25.01.2017 ОСОБА_1 подав до Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій заяву (вх. № 1-1005) про надання йому як учаснику бойових дій на сході України одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань згідно Програми «Про захист інтересів учасників антитерористичної операції» (а.с. 34).
Громадська комісія із захисту інтересів учасників антитерористичної операції при Львівському центрі надання послуг учасникам бойових (далі – громадська комісія) на своєму засіданні 24.05.2017 вирішила не включати ОСОБА_1 у списки на отримання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань. Свій висновок комісія обґрунтувала тим, що заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам пункту 1.7.2 Програми, оскільки ОСОБА_1 має у власності земельну ділянку під будівництво та обслуговування житлового будинку. Засідання громадської комісії оформлене у вигляді протоколу за № 12/2017 (а.с. 54).
Позивач з таким рішенням громадської комісії не погоджуються, вважає, що має право на отримання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань згідно з Програмою. При цьому позивач пояснив, що згідно з рішенням Вовківської сільської ради Пустомитівського району Львівської області від 30.03.2015 №579 отримав дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0.1236 га у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, речове право на цю земельну ділянку зареєстрував 18.08.2016. Позивач зазначає, що набуття у власність цієї земельної ділянку відбулося не в межах Програми, а в порядку, передбаченому статтями 116, 121 Земельного кодексу України, оскільки позивач як громадянин України на підставі Конституції України має право на набуття та реалізацію свого права на землю.
Відповідач, Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій, позов не визнає. Представник відповідача надав відзив на адміністративний позов (а.с.28-33). Зокрема зазначив, що листом від 14.04.2017 № 19-13-0.2-6453/2-17 ГУ Держгеокадастру у Львівській області підтвердило наявність у власності ОСОБА_1 земельної ділянки площею 0,1236 для обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на території Вовківської сільської ради Пустомитівського району Львівської області. У зв’язку з цим вважає рішенні громадської комісії про невключення ОСОБА_1 до списків на отримання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань відповідно до вимог пункту 1.7.2 Програми правомірним та обґрунтованим. При цьому представник відповідача зазначив, що позивач помилково трактує норми чинного законодавства щодо права безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами. Представник відповідача пояснив, що право на безоплатне виділення земельних ділянок у власність згідно з статтею 116 ЗК України мають усі громадяни України. При цьому учасники бойових дій, відповідно до статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» мають першочергове право на виділення таких земельних ділянок. Вказує, що ця пільга полягає у тому, що у випадку претендування на одну і ту ж земельну ділянку декількох осіб, перевага буде надана саме учаснику АТО.
Представник позивача подав відповідь на відзив від 12.06.2018 (а.с. 75-76), в якому висловив свої міркування щодо позиції відповідача стосовно позовних вимог. Представник позивача зазначив, що на момент прийняття рішення Вовківською сільською радою Пустомитівського району Львівської області № 579 від 30.03.2015 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд у с. Вовків не існувало Програми. Представник позивача вкотре наголосив, що ОСОБА_1 реалізував гарантоване Конституцією України право на землю, що не стосується участі позивача в бойових діях на сході України і не може обмежувати його в праві бути включеним в список на виплату одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань.
Представник Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій подав заперечення на відповідь на відзив від 20.06.2018 (а.с.105-106).
Відповідач, громадська комісія із захисту інтересів учасників антитерористичної операції при Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій подала заперечення на позов ОСОБА_1 (а.с. 95-96). Зазначила, що відповідно до рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 11.11.2016 №1049 «Про затвердження Положення про громадську комісію із захисту інтересів учасників антитерористичної операції при Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій» громадська комісія утворена з метою забезпечення реалізації Програми про захист інтересів учасників антитерористичної операції, затвердженої ухвалою міської ради від 23.04.2015 № 4520. Відповідач вказав, що громадська комісія розглядає питання про забезпечення житлом, земельними ділянками та матеріальною допомогою для вирішення соціально- побутових питань відповідно до цієї Програми. Рішення комісії оформлюється протоколом, який підписує голова комісії, його заступник та секретар. Рекомендації комісії є підставою для прийняття виконавчим комітетом міської ради рішення про виплату матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань. Оскільки ОСОБА_1 вже використав своє право на безоплатну приватизацію землі з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, то відповідно до вимог пункту 1.7.2 Програми він не може претендувати на отримання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань. Тому оскаржуване рішення комісії є правомірним та обґрунтованим.
Відповідно до пункту 4.13 Положення про громадську комісію із захисту інтересів учасників антитерористичної операції при Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій, затвердженого рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 11.11.2006 № 1049, в редакції чинній, на час виникнення спірних правовідносин, рекомендації комісії є підставою для прийняття рішення про надання житла, або виплати матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, або включення до списків на отримання земельної ділянки за межами м. Львова.
Як визначено пунктом 4.6 Програми про захист інтересів учасників антитерористичної операції, затвердженої ухвалою міської ради від 23.04.2015 № 4520, із змінами, внесеними ухвалою Львівської міської ради від 06.04.2017 № 1805, рішення про виплату одноразової матеріальної допомоги приймається виконавчим комітетом Львівської міської ради на основі поданих Центром рекомендаційних списків, які сформовані станом на день засідання Комісії.
Відповідно до приписів частини другої статті 49 КАС України якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
З огляду на все вищевикладене суд дійшов висновку, що до участі у справі слід залучити виконавчий комітет Львівської міської ради в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів, оскільки судове рішення у цій справі може вплинути на його права і обов'язки.
Сторони примирення не досягли.
Суд на стадії підготовчого провадження на підставі частини четвертої статті 173 КАС України продовжив строк підготовчого провадження на тридцять днів.
Суд вважає, що підготовка справи до розгляду закінчена, а тому її слід призначити до розгляду в судовому засіданні.
Керуючись ст.ст. 49, 173, 180, 183, 248, 256, 295 КАС України, суддя –
У Х В А Л И В:
залучити виконавчий комітет Львівської міської ради (79008, м. Львів, пл. Ринок, буд. 1) до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача. Запропонувати третій особі у п’ятиденний строк з дня одержання цієї ухвали подати пояснення щодо позову. Вимоги до змісту та форми пояснення викладено в частині другій-четвертій статті 162 КАС України.
Підготовче провадження у справі закрити та призначити її до судового розгляду по суті, який відбудеться 26 липня 2018 року о 15:00 год. в приміщенні Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, буд. 2, перший поверх, зал засідань №13).
Судовий розгляд справи буде здійснювати суд у складі судді Москаля Ростислава Миколайовича одноособово.
Надіслати копію цієї ухвали учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Москаль Р.М.