Постанова № 751024, 21.06.2007, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
21.06.2007
Номер справи
9/3722-а
Номер документу
751024
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"21" червня 2007 р. Справа №9/3722-А

за позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому м. Хмельницький

до Приватного підприємця ОСОБА_1 м. Хмельницький

про стягнення 1436,50 грн. штрафних санкцій

Суддя Секретар судового засідання

Представники сторін:

Від позивача - Кундиловська М.М. -за дов. від 20.06.07,

Від відповідача - не з'явився

Позивач у позовній заяві та представник у судовому засіданні просять стягнути з відповідача 1436,50грн. штрафних санкцій згідно рішення від НОМЕР_1 за порушення норм Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Відповідач для участі у судовому засіданні не з'явився, заперечень на позов не подав, представника для участі у судовому засіданні не направив.

Розглядом матеріалів справи встановлено наступне.

ІНФОРМАЦІЯ_1позивачем проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу у кіоску по АДРЕСА_1, що належить відповідачу, за наслідками якої складено акт НОМЕР_2.

Перевіркою встановлений факт реалізації товару на суму 38,85 грн. без проведення даної операції через РРО та не видання розрахункового документу; використання режиму попереднього програмування товарів в РРО по кількості; невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті на суму 431,45 грн. Зазначеним порушено п.1,2,11,13 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

На підставі акту перевірки прийнято рішення НОМЕР_1 про застосування штрафних санкцій в розмірі 2436,50 грн. відповідно до п.п. 1,6 ст.17 та ст.22 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

У зв'язку з несплатою штрафних санкцій в добровільному порядку позивачем подано позов.

Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, до уваги приймається наступне.

Згідно ст.10 Закону України „Про держану податкову службу в Україні” від 04.12.1990 р. із змінами і доповненнями передбачено, що до функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних держаних податкових інспекцій віднесено здійснення в межах своїх повноважень контролю за законністю валютних операцій, додержанням установленого порядку розрахунків із споживачами з використанням електронних контрольно-касових апаратів, товарно-касових книг, лімітів готівки в касах та її використанням для розрахунків за товари, роботи і послуги, а також за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій, патентів, інших спеціальних дозволів на здійснення деяких видів підприємницької діяльності.

Згідно статті 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 6.07.95р. із змінами і доповненнями контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Актом проведеної позивачем перевірки підтверджується факт допущення відповідачем порушення п.1,2,11,13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” .

Згідно ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” із змінами та доповненнями суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції, 11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

При цьому згідно статті 17 цього Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції. Зокрема, фінансові санкції застосовуються в розмірі у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки; п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;

Згідно ст.22 зазначеного Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Тому позивачем обґрунтовано застосовано фінансову санкцію за не проведення розрахункової операції через РРО в розмірі 194,25 грн. (38,85грн.х5), за невикористання режиму попереднього програмування цін, найменування та кількості товарів в розмірі 85 грн. (5 неопод. мінім. доходів громадян) та за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена розрахунковій книзі , в розмірі 2157,25 грн. (431,45грн. х5).

Відповідно до ст. 25 вищезазначеного закону суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами господарювання до Державного бюджету у десятиденний термін з дня прийняття рішення про застосування фінансових санкцій.

Відповідач в добровільному порядку сплатив 1000 грн. штрафних санкцій, тому на дату звернення з позовом до суду заборгованість відповідача по сплаті фінансових санкцій становить 1436,50 грн

Статтею 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” передбачено право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України. Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються в судовому порядку.

Будь-яких доказів, які б спростовували факти вказані в акті перевірки та доводи позивача, відповідачем всупереч ч. 1 ст. 71 КАС України суду не надано.

Натомість, позивачем надано всі необхідні докази, що підтверджують виявлені факти порушень позивачем, співрозмірність та обгрунтованість застосованих штрафних санкцій.

При цьому судом враховується, що рішення про застосування штрафних санкцій, згідно якого з відповідача стягуються штрафні санкції відповідачем в установленному порядку не оскаржене , не визнане нечинним та не скасоване.

Враховуючи вищенаведені обставини позов належить задовольнити.

Керуючись ст.ст.4, 14, 69-71, 86, 104, 158-163, 167, 254-255, п.п.6 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України , СУД

ПОСТАНОВИВ :

Позов Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому м. Хмельницький до приватного підприємця ОСОБА_1 м. Хмельницький про стягнення 1436,50 грн. штрафних санкцій задовольнити.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_2, код НОМЕР_3 на користь Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому м. Хмельницький /вул. Театральна, 12, код 21324474/ штрафні санкції в розмірі 1436,50грн. /одна тисяча чотириста тридцять шість гривень 50 коп./.

Згідно ст.ст. 185-186 КАС УКРАЇНИ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАС УКРАЇНИ Постанова, якщо інше не встановлено КАС УКРАЇНИ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя

Віддрук. 3 прим. :

1 - до справи,

2 - позивачу,

3 - відповідачу,