
гСправа № 358/771/18 Провадження № 3/358/142/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 липня 2018 року м. Богуслав
Суддя Богуславського районного суду Київської області Тітов М.Б., розглянувши матеріали, які надійшли від заступника начальника Департаменту захисту економіки Управляння захисту економіки в Київській області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, який проживає ІНФОРМАЦІЯ_3, громадянина України,українця, працюючого викладачем фізичної культури Богуславського ГК, депутата Богуславської районної ради Київської області, ідентифікаційний номер платника податку НОМЕР_1, паспорт серії СК № 714556, виданий 24.12.1997 року Богуславським РВ ГУ МВС України в Київській області,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, будучи депутатом Богуславської міської ради сьомого скликання, являючись суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією відповідно до п. п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 року, на якого поширюється його дія та примітки до ст. 172-6 КУпАП, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 5-1 Прикінцевих положень даного Закону, пункту 1 Рішення НАЗК від 10.06.2016 року № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», будучи обізнаним щодо вимог Закону, усвідомлюючи обов’язок подання щорічної декларації за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно, а саме 16 серпня 2017 року та без поважних на те причин, подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи за 2016 рік, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2016 рік за формою, що визначається Національним агентством, при встановленому обмеженні терміну подання декларації до 01.05.2017 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Будучи допитаним під час судового розгляду справи, правопорушник ОСОБА_1 свою вину у вчиненні корупційного правопорушення визнав та щиро покаявся.
Прокурор Володько Р.І. під час розгляду справи просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченогост.172-6 ч.1 КУпАП України, зазначивши, що в матеріалах адміністративної справи міститься достатньо доказів на підтвердження його вини.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та думку прокурора, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, виходячи з наступного.
Як було встановлено судом, відповідно до рішення Богуславської міської ради Київської області від 17 листопада 2015 року №02-01-VII «Про визнання повноважень депутатів Богуславської міської ради сьомого скликання», за ОСОБА_1, визнано повноваження депутатом зазначеної ради.
Підпунктом «б» п.1 ч.1ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" визначено, що суб’єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови. Отже, ОСОБА_1 відноситься до суб’єктів, на яких поширюється дія цього Закону.
Згідно із статтею 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ч.1ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі - Декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно з підпунктом 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) Інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016 року, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 року за № 958/29089, щорічна декларація суб'єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Пунктом 5 ч.1ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що Національне агентство, з метою виконання покладених на нього повноважень, має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
23 березня 2017 року Верховною Радою України прийнято Закон №1975-VIII«Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб». Закон № 1975-VIII набрав чинності 30 березня 2017 року.
Відповідно до цього Закону строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше, продовжено до 1 травня 2017 року. Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічну, за 2016 рік) до 00:00 год. 01 травня 2017 pоку.
Як вбачається із матеріалів справи, ОСОБА_1 був ознайомлений з вимогами чинного законодавства щодо заповнення електронної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, терміном її подання, а також роз’яснено наслідки та відповідальність за несвоєчасне або неподання декларації.
Так, згідно протоколу пленарного засідання дев’ятнадцятої позачергової сесії Богуславської міської ради від 16 березня 2017 року, вбачається, що секретарем ради ОСОБА_2 роз’яснено депутатам про вимоги законодавства щодо необхідності вчасної подачі декларацій про доходи та майновий стан до 01 квітня 2017 року. Як, вбачається із копії списку депутатів Богуславської міської ради сьомого скликання зареєстрованих для участі в пленарному засіданні 16.03.2017 року, ОСОБА_1 був присутнім на пленарному засіданні дев’ятнадцятої позачергової сесії Богуславської міської ради та ознайомлений під підпис з вимогами законодавства щодо необхідності вчасної подачі декларацій про доходи та майновий стан.
Проте, всупереч чинного законодавства та в порушення строку встановленого для подання електронної декларації на сайт НАЗК, ОСОБА_1, тільки 16 серпня 2017 року подав вказану декларацію. Вказане підтверджується роздруківкою з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При цьому, судом не встановлено поважних причин, які б перешкоджали ОСОБА_1 своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.
Частина 1 ст.172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Окрім особистого визнання вини ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні, його вина також підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 315 від 22.05.2018 року, в якому зазначено детально всі обставини вчинення правопорушення, копією щорічної Декларації за 2016 рік, яка подана до ЄДРД 16.08.2017 року, копією запиту до Богуславської міської ради Київської області та відповіддю на запит, копією рішення Богуславської міської ради від 17.11.2015 року про визнання повноважень депутатів Богуславської міської ради Київської області, протоколом пленарного засідання дев’ятнадцятої позачергової сесії від 16.03.2017 року, копією списку депутатів зареєстрованих для участі в пленарному засіданні.
Таким чином, враховуючи всі обставини справи, а також наявні у справі докази, в тому числі визнання вини ОСОБА_1, суд вважає, що вина останнього у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченогост.172-6ч.1КУпАП, підтверджується в повному обсязі.
Обставиною, що пом’якшує відповідальність, є щире каяття у вчиненому правопорушенні, обтяжуючих обставин не встановлено.
Приймаючи до уваги наведене, з врахуванням обставин справи, особи правопорушника, враховуючи характер вчиненого правопорушення, ступінь його вини, його щире каяття, суд вважає, за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді мінімального штрафу в розмірі п’ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що передбачено санкцією ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, оскільки саме такий вид адміністративного стягнення буде достатнім для його виправлення.
У відповідності до вимог ст. 40-1 КУпАП, та враховуючи положення п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з правопорушника ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 копійок.
На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст. 40-1, 172-6 ч. 1, 252, 280, 283, 284, 294, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 (п’ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови – не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, встановлений ст. 307 КУпАП, стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер платника податку НОМЕР_1, штраф у подвійному розмірі в сумі 1700 гривень, відповідно до ст. 308 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер платника податку НОМЕР_1, паспорт серії СК № 714556, виданий 24.12.1997 року Богуславським РВ ГУ МВС України в Київській області на користь держави Україна судовий збір в розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 копійок: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО): 899998, Рахунок отримувача: 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена порушником, його представником чи захисником, потерпілим або його представником, протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Київської області через Богуславський районний суд Київської області.
Строк пред’явлення до виконання постанови 3 місяці.
Суддя ОСОБА_3