
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 802/2584/17-а
Головуючий у 1-й інстанції: Вільчинський Олександр Ванадійович
Суддя-доповідач: ОСОБА_1
02 липня 2018 року
м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Сушка О.О.
суддів: Залімського І. Г. Смілянця Е. С.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради на рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 03 березня 2018 року (м. Вінниця) у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В :
позивач звернулась до суду з адміністративним позовом, в якому просила визнати протиправним та скасувати рішення міської ради з питань призначення та надання населенню житлових субсидій, соціальних допомог, пільг та розгляду інших соціальних питань, яке оформлене протоколом № 47 від 21.11.2017 щодо відмови позивачу в призначенні з 26.10.2017 допомоги як внутрішньо переміщеній особі відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 505 від 01.10.2014; зобов'язати Департамент соціальної політики Вінницької міської ради призначити позивачу допомогу як внутрішньо переміщеній особі з 26.10.2017 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 505 від 01.10.2014.
Відповідно до постанови Вінницького окружного адміністративного суду від 03 березня 2018 року позов задоволено повністю.
Не погоджуючись з вказаним рішенням відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати вказане рішення та ухвалити нове, яким відмовити в задоволенні позову.
На обґрунтування своєї скарги відповідач зазначає, що станом на дату звернення позивача із заявою про призначення допомоги як внутрішньо переміщеній особи з міста Петровське Луганської області, останнє не відносилося до Переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 р. №1085-року.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм чинного законодавства, колегія суддів апеляційної інстанції дійшла висновку, що апеляційну скаргу необхідно задоволити, виходячи з наступного.
Судом першої інстанції та під час апеляційного провадження встановлено, що позивач є вимушеною переселенкою з тимчасово непідконтрольної території Луганської області та на даний момент проживає в м. Вінниці, що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 28.04.2016 № 509623326.
У грудні 2017 року позивач отримала повідомлення управління соціального захисту населення (Правобережне) Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради від 27.11.2017 № 08-00-019-51278 про відмову в призначенні щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Відповідно до зазначеного повідомлення рішенням міської комісії з питань призначення та надання населенню житлових субсидій, соціальних допомог, пільг та розгляду інших соціальних питань, яке оформлене протоколом № 47 від 21.11.2017 позивачу відмовлено в призначенні з 26.10.2017 допомоги як внутрішньо переміщеній особі згідно з п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 505 від 01.10.2014.
При цьому, у повідомленні від 27.11.2017 № 08-00-019-51278 зазначено, що місто Петровське не відноситься до переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, які затверджені Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1085 від 07.11.2014.
Суд першої інстанції при ухваленні оскарженого рішення виходив з того, що на час розгляду справи місто Петровське відноситься до переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, а відтак наявності підстав для задоволення адміністративного позову.
Колегія суддів не погоджується з висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.
Так, Порядком надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. №505 визначено процедуру та підстави надання такої щомісячної адресної допомоги.
Відповідно до абзаців 1,2 п. 2 Порядку №505 грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення.&? ;.
Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 р. № 1085.
Згідно п.у 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.11.2014р. №1085-р саме Міністерству внутрішніх справ, Службі безпеки України за поданням Антитерористичного центру при Службі безпеки надано право щомісяця вносити в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо внесення змін до переліків, затверджених цим розпорядженням.
В силу ч. 4 ст. 4 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджуються Кабінетом Міністрів України, який забезпечує своєчасну їх актуалізацію.
Судом встановлено, що 26.10.2017 р. позивачем подано заяву про призначення щомісячної адресної допомоги, яка передбачена Порядком №505. В заяві місце реєстрації зазначене: АДРЕСА_1, що підтверджується копією паспорту позивача.
Суд звертає увагу на те, що станом на дату подання зазначеної заяви, місто Петровське Луганської області не відноситься до Переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 р. №1085-р.
Відтак, в розпорядженні Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 р. № 1085-р (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин - 28.09.2017 р.) не вказано місто Петровське як населений пункт на території якого органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.
Суд зазначає, що Департамент соціальної політики Вінницької міської ради не наділений повноваженнями щодо визначення населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення.
Помилковим є посилання суду першої інстанції на лист Луганської обласної державної адміністрації від 06.12.2017 р. №6/13-6864, оскільки даний лист не є нормативно-правовим актом та носить лише роз`яснювальний характер.
Враховуючи викладені обставини справи, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про те, що судом першої інстанції ухвалено рішення з порушенням норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи і є підставою для скасування рішення суду першої інстанції з ухваленням нового рішення про відмову у задоволенні позову.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
апеляційну скаргу Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради задовольнити повністю.
Рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 03 березня 2018 року скасувати.
Ухвалити нове рішення, яким в задоволенні адміністративного позову відмовити.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.
Постанова суду складена 02 липня 2018 року.
Головуючий ОСОБА_1 Судді ОСОБА_3 ОСОБА_4