Постанова № 75081648, 03.07.2018, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.07.2018
Номер справи
817/45/18
Номер документу
75081648
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Справа № 817/45/18

ПОСТАНОВА

іменем України

"03" липня 2018 р. м. Житомир

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Шидловського В.Б.

суддів: Мацького Є.М.

Шевчук С.М.,

розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Рівненського обласного військового комісаріату на рішення Рівненського окружного адміністративного суду від "02" березня 2018 р. у справі за позовом ОСОБА_2 до Військової частини А0796, Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області, Рівненського обласного військового комісаріату про зобов'язання вчинення певних дій , -

суддя в 1-й інстанції - Друзенко Н.В.,

час ухвалення рішення - 12:59:02 год

місце ухвалення рішення - м.Рівне,

дата складання повного тексту рішення - 16.03.2018

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернувся до відповідачів із позовом, у якому просив:

- зобов'язати В/ч А0796 скласти, оформити та подати до Рівненського обласного військового комісаріату довідку про розмір грошового забезпечення позовача для перерахунку пенсії із врахуванням у довідці виплаченої грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги, індексації грошового забезпечення за останні 24 місяці, які передують даті звільнення та одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби;

- зобов'язати Рівненський обласний військовий комісаріат подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області надану в/ч А0796 довідку про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії із врахуванням у довідці виплаченої грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги, індексації грошового забезпечення за останні 24 місяці, які передують даті звільнення та одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області на підставі довідки із врахуванням виплаченої ОСОБА_2 грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги, індексації грошового забезпечення за останні 24 місяці, які передують даті звільнення та одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби, здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_2 пенсії за вислугу років, починаючи з червня 2017 року, із врахуванням при обчисленні і перерахунку розміру цієї пенсії за вислугу років грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги, індексації грошового забезпечення за останні 24 місяці, які передують даті звільнення та одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби.

На обгрунтування позовних вимог зазначав, що позивача було звільнено з посади заступника начальника відділу планування командного центру штабу ОК "Північ" (на сьогодні ОК "Захід") з військової служби в запас за пунктом "б" частини 6 ст.26 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" (за станом здоров'я) наказом Начальника генерального штабу Збройних Сил України № 119 від 23.03.2015. Наказом командуючого ОК "Захід" № 18 від 20.04.2015 ОСОБА_2 було виключено зі списків особового складу військової частини А 0796 та направлено на військовий облік до Рівненського ОМВК Рівненської області. Із квітня 2015 року позивачу було призначено пенсію за вислугу років відповідно до вимог статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" № 2262-ХІІ від 09.04.1992. Всупереч вимогам чинного законодавства військовою частиною А 0796 не були включені до довідки № 501/20/4/1 від 23 квітня 2015 року, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога, індексація грошового забезпечення, які отримувалися ОСОБА_2 у період служби та одноразова грошова допомога при звільненні з військової служби, а Головним управлінням Пенсійного фонду України в Рівненській області, неправомірно здійснено розрахунок пенсії, яка підлягала до виплати, без врахування вищевказаних виплат.

Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 02.03.2018 року адміністративний позов ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (33028 м.Рівне, вул.Короленка,7 ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 21084076), Рівненського обласного військового комісаріату (33023 м.Рівне, вул.Грабник, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 08060817), Військової частини А 0796 (33000 м.Рівне, вул.Дубенська, 2, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 07852893) задоволено частково.

Зобов'язано Військову частину А 0796 скласти, оформити та подати до Рівненського обласного військового комісаріату довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 для перерахунку пенсії із врахуванням в довідці виплаченої йому грошової допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Зобов'язано Рівненський обласний військовий комісаріат подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області надану Військовою частиною А 0796 довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 для перерахунку пенсії із врахуванням в довідці виплаченої йому грошової допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області на підставі довідки із врахуванням виплаченої ОСОБА_2 грошової допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_2 пенсії за вислугу років, починаючи з червня 2017 року, із врахуванням при обчисленні і перерахунку розміру цієї пенсії за вислугу років грошової допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

В частині аналогічних позовних вимог ОСОБА_2 стосовно врахування індексації грошового забезпечення за останні 24 місяці, які передують даті звільнення та одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби, - відмовлено.

Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням, Рівненський обласний військовий комісаріат звернувся до суду із апеляційною скаргою. Доводи апеляційної скарги мотивовані тим, що позивач не є уповноваженим органом відповідно до Порядку № 45, на якого покладено функції щодо визначення сум, з яких обраховується пенсія. Також зазначає, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога та індексація грошового забезпечення мають разовий характер і не включені до переліку щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та не можуть бути складовими грошового забезпечення в розумінні положень ч.3 ст.43 Закону № 2262-ХІІ. Також, посилання позивача на те, що з вихідної допомоги та індексації було сплачено ЄСВ на загальнообов'язкове державне соціальне страхування є безпідставним, адже позивач не надав жодних підтверджуючих документів.

Колегія суддів, заслухавши доповідь головуючого судді по справі, перевіривши правильність висновків суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, виходить із наступних міркувань.

ОСОБА_2 23.03.2015 звільнений з посади заступника начальника відділу планування командного центру штабу ОК "Північ" (на сьогодні ОК "Захід") з військової служби в запас за пунктом "б" частини 6 статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" (за станом здоров'я). Наказом командуючого ОК "Захід" від 20.04.2015 року № 18 ОСОБА_2 було виключено зі списків особового складу військової частини А 0796 та направлено на військовий облік до Рівненського ОМВК Рівненської області (а.с.15).

Із 21 квітня 2015 року позивачу призначено пенсію за вислугу років відповідно до вимог статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" № 2262-ХІІ від 09.04.1992 (а.с.14). Із повідомлення про призначення пенсії вбачається, що при обчисленні пенсії позивачу були враховані суми, а саме: посадовий оклад, оклад за військове звання процентна надбавка за вислугу років у розмірі 40%, середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці (а.с.13).

Позивач зазначив, а відповідачі не заперечили, що фактично за останні 24 календарні місяці служби позивач отримував матеріальну допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу, індексацію грошового забезпечення. Крім того, при звільненні ОСОБА_2 була виплачена одноразова матеріальна допомога при звільненні. Наведене підтверджується і копіями облікових карток військовослужбовця та витягом з особового рахунку військовослужбовця (а.с.9-12).

Оскільки вказані суми виплат не були включені в довідку для обчислення і перерахунку пенсії № 501/20/4/1 від 23 квітня 2015 року (а.с.16), позивач вважає розмір своєї пенсії заниженим, у зв'язку з чим і звернувся до суду з даним позовом.

Суд першої інстанції, задовольняючи позов частково, прийшов до висновку, що індексація та одноразова грошова допомога при звільненні не входить до додаткового грошового забезпечення, яка повинна враховуватися при нарахуванні пенсії, оскільки відноситься до разових платежів і має характер окремих гарантій держави щодо соціального захисту громадян, зокрема військовослужбовців.

Колегія суддів, оцінюючи правильність висновків суду першої інстанції виходить із наступних міркувань.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 3 ст.46 Конституції України проголошено, що пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію визначаються Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-XII (зі змінами та доповненнями, далі - Закон України № 2262-XII).

У преамбулі Закону України № 2262-XII закріплено, що держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до ч.3 ст.43 Закону України № 2262-XII пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей" (далі - Постанова № 393) пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" № 2011-ХІІ (далі - Закон України № 2011-ХІІ).

Військовослужбовцям у зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

Частиною 1 та 2 ст.9 Закону України № 2011-ХІІ встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" від 07.11.2007 № 1294 (далі - Постанова КМУ № 1294) упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців. (пункт 3 Постанови КМУ № 1294).

Згідно з схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (щомісячних та одноразових, додаток № 25 до Постанови КМУ № 1294) до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов'язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби; матеріальна допомога на початкове обзаведення (вид матеріального забезпечення військовослужбовців, передбачений статтею 9-1 Закону № 2011-ХІІ), а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.

Законом України № 2011-ХІІ також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (частина 1 ст.10-1 цього Закону).

Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені Постановою № 1294 та Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 11.06.2008 № 260 (далі - Інструкція № 260). Так, розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (п.п.3 п.5 Постанови КМУ № 1294, п.п.30.4 п.30 розділу ХХХ Інструкції № 260).

Наведеними нормативними актами також регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань установлюється за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України (п.п.3 п.5 Постанови КМУ № 1294, п.п.33.1, 33.3 п.33 розділу ХХХІІІ Інструкції № 260).

Наведеними нормативними актами також регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань особам рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту установлюється за рішенням начальника органу управління (підрозділу) у розмірі, що не перевищує місячного грошового забезпечення (пункт 19.1 розділу ХІХ Інструкції № 260).

Отже, допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до ч.2 ст.9 Закону України № 2011-ХІІ відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців.

Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.

Вказана правова позиція також викладена у постанові Верховного Суду від 20.02.2018 справа № 344/10887/17 (адміністративне провадження № К/9901/5497/17)

Як встановлено зі змісту довідки від 23.04.2015 № 501/20/4/1 про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії за підписом командира військової частини А0796 ТВО начальника штабу В\ч А0796 О.М.Кириленко та начальника розрахунково-касового відділу - підполковника Р.О.Прищепи, позивачу включено такі щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премія: надбавка за виконання особливо важливих завдань, надбавка за роботу яка передбачає доступ до державної таємниці та премія (а.с. 16).

Здійснивши системний аналіз норм чинного законодавства та наявних у матеріалах справи доказів, суд дійшов висновку, що відповідач - Військова частина А0796 при виготовленні довідки від 23.04.2015 № 501/20/4/1 про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії ОСОБА_2 включив не усі додаткові види грошового забезпечення, з яких сплачувався внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, зокрема, не враховано: матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, грошової допомоги для оздоровлення.

Разом з тим, стосовно доводів позивача включення одноразової грошової допомоги при звільненні суд зазначає наступне.

Статтею 15 Закону України № 2011-ХІІ, як і ст.9 Закону України № 2262-XII визначено, що військовослужбовцям при звільненні з військової служби за власним бажанням виплачується одноразова грошова допомога у розмірі 25 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

За змістом п.17 ст.11 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон України № 1058-IV) військовослужбовці підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню.

Частиною 2 ст.20 Закону України № 1058-IV обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених, зокрема, у пункті 17 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Закон України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 № 400/97-ВР (у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу; далі - Закон України №400/97-ВР) визначає порядок справляння та використання збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Пунктом 4 ч.1 ст.1 Закону України № 400/97-ВР визначено, що платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є, зокрема, військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу.

Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що військовослужбовці підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, тому мають сплачувати страхові внески та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з суми сукупного оподатковуваного доходу, обчисленого відповідно до законодавства України.

Частина 3 ст.43 Закону України № 2262-XII не містить положень про включення до грошового забезпечення такої виплати, як одноразова грошова допомога при звільненні. Правові підстави для її виплати встановлені статтею 15 Закону України № 2011-ХІІ та ст.9 Закону України № 2262-XII, які пов'язані зі звільненням особи зі служби.

Таким чином, хоча вказана виплата й підпадає під ознаки одноразової допомоги, але має інше правове призначення.

Враховуючи вищевикладене, одноразова грошова допомога при звільненні не входить до додаткового грошового забезпечення, яка повинна враховуватися при нарахуванні пенсії, оскільки відноситься до разових платежів і має характер окремих гарантій держави щодо соціального захисту громадян, зокрема військовослужбовців.

Висновок суду узгоджується із правовою позицією Верховного Суду, викладеною у постанові Верховного Суду від 20.02.2018 справа № 344/10887/17 (адміністративне провадження № К/9901/5497/17).

Щодо позовної вимоги про включення в довідку про додаткові види грошового забезпечення індексації.

Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначає Закон України від 03 липня 1991 року № 1282-XII «Про індексацію грошових доходів населення», згідно зі статтею 1 якого індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Тобто, індексація є частиною державної системи соціального захисту громадян, спрямованою на підтримання їх купівельної спроможності.

Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія

Вказана позиція узгоджується із практикою Верховного Суду у постанові від 06.02.2018 (справа № 761/28228/15-а).

Колегія суддів зауважує, що довідка від 23.04.2015 № 501/20/4/1 про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії за підписом командира військової частини А0796 ТВО начальника штабу В\ч А0796 О.М. Кириленко та начальника розрахунково-касового відділу - підполковника Р.О.Прищепи (а.с. 16) включає в себе додаткові види грошового забезпечення не за 24 місяці, що передують звільненню, а за 22 місяці (3 червня 2013 по березень 2015), тобто на етапі видачі довідки позивачу, В\ч А0796 вже було порушено його право на отримання довідки, оскільки будь-яких правових наслідків вона, в силу недотримання вимог щодо її оформлення, для позивача і не може мати.

Отже, колегія суддів приходить до висновку, захистивши порушене право позивача, шляхом зобов'язання Військову частину А0796 оформити та подати до Рівненського обласного військового комісаріату належно оформлену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_2 з включенням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги та індексації грошового забезпечення за ОСТАННІ 24 МІСЯЦІ, які передують даті звільнення з відображенням даних про утримання ЄСВ на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Враховуючи, що позивач просив включити для перерахунку та виплати пенсії одноразову допомогу при звільненні, колегія суддів дійшла висновку про необґрунтованість позовних вимог в цій частині.

Відповідно до ст.242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Згідно п.4 ч.1, ч.2 ст.317 КАС України, підстави для скасування судового рішення повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права. Неправильним застосуванням норм матеріального права вважається: неправильне тлумачення закону або застосування закону, який не підлягає застосуванню, або незастосування закону, який підлягав застосуванню. Порушення норм процесуального права може бути підставою для скасування або зміни рішення, якщо це порушення призвело до неправильного вирішення справи.

Керуючись ст.ст. 308, 311, 315, 317, 321, 322, 325, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Рівненського обласного військового комісаріату задовольнити частково, рішення Рівненського окружного адміністративного суду від "02" березня 2018 р. скасувати та прийняти нове судове рішення, яким позовні вимоги задовольнити частково.

Зобов'язати військову частину А0796 скласти, оформити та подати до Рівненського обласного військового комісаріату належно оформлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 для перерахунку пенсії із врахуванням у довідці виплаченої грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги, індексації грошового забезпечення за останні 24 місяці, які передують даті звільнення.

Зобов'язати Рівненський обласний військовий комісаріат подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області надану військовою частиною А0796 належно оформлену довідку про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії із врахуванням у довідці виплаченої грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги, індексації грошового забезпечення за останні 24 місяці, які передують даті звільнення.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області на підставі належно оформленої довідки із врахуванням виплаченої ОСОБА_2 грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги, індексації грошового забезпечення за останні 24 місяці, які передують даті звільнення, здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_2 пенсії за вислугу років, із врахуванням при обчисленні і перерахунку розміру цієї пенсії за вислугу років грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги, індексації грошового забезпечення за останні 24 місяці, які передують даті звільнення.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Головуючий суддя В.Б. Шидловський

судді: Є.М. Мацький

С.М. Шевчук

Повне судове рішення складено "03" липня 2018 р.