
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
про заміну неналежної сторони
03 липня 2018 р. № 820/3669/18
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Рубан. В.В.,
за участі
секретаря судового засідання - Абояна І.І.,
позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - Ткаченко Л.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника відповідача про заміну відповідача по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 (61129, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) до Управління Укртрансбезпеки у Донецькій області (84333, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Академічна, 11-1, ЄДРПОУ 39816845) про визнання незаконним та скасування розрахунку плати за проїзд дорогами загального користування -
встановив:
Позивач, ОСОБА_1, звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління Укртрансбезпеки у Донецькій області, у якому просить суд:
- визнати незаконним та скасувати Розрахунок плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу автомобільними дорогами загального користування, складеного до Акту № 0004683 від 19.04.2018 року;
- стягнути на користь позивача суму сплаченого судового збору.
Представник відповідача звернувся через канцелярію суду з клопотанням про заміну відповідача у справі № 820/3669/18 по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 (61129, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) до Управління Укртрансбезпеки у Донецькій області (84333, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Академічна, 11-1, ЄДРПОУ 39816845) про визнання незаконним та скасування розрахунку плати за проїзд дорогами загального користування, а саме: замінити у справі № 820/3669/18 неналежного відповідача, яким є Управління Укртрансбезпеки у Донецькій області на Державну службу України з безпеки на транспорті (01135, м. Київ, пр-т. Перемоги, 14, код ЄДРПОУ 39816845).
В обґрунтування заяви заявник зазначив, що Управління Укртрансбезпеки у Донецькій області є структурним підрозділом Укртрансбезпеки без статусу юридичної особи.
У судовому засіданні представник відповідача заяву підтримала, просила її задовольнити.
Представник позивача в судовому засіданні при вирішенні питання заміни відповідача поклався на розсуд суду.
Дослідивши матеріали справи та подане клопотання, суд дійшов до наступного висновку.
Судом встановлено, що Державна служба України з безпеки на транспорті (ідентифікаційний код 39816845) зареєстрована як юридична особа 03 червня 2015 року, про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесений запис за номером 1 074 134 0000 054386, в стані припинення не перебуває.
Державна служба України з безпеки на транспорті (далі - Укртрансбезпека) утворена на підставі п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 року № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» внаслідок реорганізації шляхом злиття Державної інспекції з безпеки на морському та річковому транспорті, Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті та підпорядкування службі, що утворюється, Державної спеціальної служби транспорту.
Державна служба України з безпеки на транспорті діє на підставі Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року № 103 (далі - Положення № 103).
Укртрансбезпека є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті {крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства), що визначено п. 1 Положення № 103.
Основні завдання Укртрансбезпеки визначені п. 4 Положення № 103 яких, зокрема, належить реалізація державної політики з безпеки автомобільному транспорті загального користування (пп. 1 п. 4 Положення № 103 Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань здійснює габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, здійснює нарахування плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно- вагового контролю, що визначено пп. 15, 27 п. 5 Положення № 103.
Згідно з п. 8 Порядку № 103 Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи та Держспецтрансслужбу.
Так, п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2015 року № 592 «Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби з безпеки на транспорті» (далі - Постанова № 592) вирішено ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті за переліком згідно з додатком 1, в тому числі Управління Укртрансінспекції у Донецькій області.
П. 2 Постанови № 592 установлено, що правонаступником майна, прав та обов'язків територіальних органів Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті, що ліквідуються згідно з п. 1 цієї постанови, є Державна служба з безпеки на транспорті.
Як свідчить абз. 2 п. З Постанови № 592, Кабінет Міністрів України погодився з пропозицією Міністерства інфраструктури щодо утворення територіальних органів Державної служби з безпеки на транспорті, як структурних підрозділів апарату Служби за переліком згідно з додатком 3, до якого, крім іншого, включене Управління Укртрансбезпеки у Донецькій області.
Отже, Управління Укртрансбезпеки у Донецькій області є структурним підрозділом Укртрансбезпеки без статусу юридичної особи.
Пунктом 3 статті 46 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Згідно п. 3 ст. 43 Кодексу адміністративного судочинства України, здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Таким чином, Управління Укртрансбезпеки у Донецькій області є лише структурними підрозділом суб'єкта владних повноважень, не має адміністративної процесуальної дієздатності та не може виступати відповідачем в адміністративній справі.
Відповідно до ч. 3 ст. 48 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про задоволення клопотання представника відповідача у справі та замінити первинного відповідача у справі Управління Укртрансбезпеки у Донецькій області на належного відповідача - Державну службу України з безпеки на транспорті (01135, м. Київ, пр-т. Перемоги, 14, код ЄДРПОУ 39816845).
На підставі викладеного, керуючись ст. 48, ст.ст. 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Ухвалив:
Клопотання представника відповідача про заміну відповідача по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 (61129, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) до Управління Укртрансбезпеки у Донецькій області (84333, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Академічна, 11-1, ЄДРПОУ 39816845) про визнання незаконним та скасування розрахунку плати за проїзд дорогами загального користування - задовольнити.
Замінити первинного відповідача у справі № 820/3669/18 Управління Укртрансбезпеки у Донецькій області на належного відповідача Державну службу України з безпеки на транспорті (01135, м. Київ, пр-т. Перемоги, 14, код ЄДРПОУ 39816845).
Ухвала оскарженню не підлягає.
У повному обсязі ухвала виготовлена 04.07.2018 р.
Суддя Рубан В.В.