
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
03 липня 2018 р. Справа № 1840/2476/18
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Кунець О.М., розглянувши матеріали позовної заяви Глухівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області до Публічного акціонерного товариства "Червоне ремонтне підприємство" про стягнення боргу з відшкодування пільгових пенсій,-
В С Т А Н О В И В:
До Сумського окружного адміністративного суду звернулось Глухівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області з позовною заявою до Публічного акціонерного товариства "Червоне ремонтне підприємство" про стягнення боргу з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за червень 2018 року в сумі 1829,75 грн.
До позовної заяви позивачем подано клопотання про відстрочення сплати судового збору, мотивоване тим, що кошторисом управління не передбачено видатків на сплату судового збору. У зв'язку з відсутністю асигнувань позивач не має можливості сплатити збір.
Суд залишає дану позовну заяву без руху як таку, що подана з порушенням ст.160,161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч.3 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Преамбулою Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року передбачено, що цей Закон визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Згідно з частиною 1 статті 3 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Тобто, необхідною умовою розгляду судом позовної заяви є сплата особою, яка звертається з цією заявою, судового збору у визначеному розмірі.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з п.п.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1762 грн.).
У позовній заяві позивач просить стягнути з відповідача заборгованість, тобто заявлено вимогу майнового характеру
Таким чином, сума судового збору, що повинна бути сплачена при поданні даної позовної заяви, складає 1762 грн.
Однак, позивачем не надано доказів сплати судового збору в належному розмірі.
У своєму клопотання про відстрочення сплати судового збору позивач посилається на положення ч.1 ст.133 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Однак, пунктом 2 розділу ІІ Прикінцеві положення Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору” від 22.05.2015 року №484-VIII, який набрав чинності 01.09.2015 року, передбачено, що Кабінету Міністрів України повинен забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Отже, суб’єкти владних повноважень, які позбавлені пільг щодо сплати судового збору, повинні бути забезпечені відповідним фінансуванням.
Разом з тим, як слідує із постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23.01.2015 року №2 “Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року №3674-VI “Про судовий збір”, якою доведено до відома суддів апеляційних, окружних адміністративних судів та місцевих загальних судів довідку про результати вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами положень Закону України “Про судовий збір”, якщо бюджетні установи діють як суб’єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.
Тому, посилання позивача на відсутність бюджетних асигнувань на сплату судового збору не може бути підставою для звільнення від його сплати, так як Законом України "Про судовий збір" чітко визначено обов’язок сплати суб’єктом владних повноважень при зверненні до суду з відповідним позовом майнового/немайнового характеру.
Згідно з ч.1 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, суд відмовляє у задоволенні клопотання Сумської міської ради про відстрочення сплати судового збору.
Позивачу в порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно подати суду докази сплати судового збору за вимогу немайнового характеру на суму 1762 грн.
Реквізити для сплати судового збору, які діють з 02.07.2018:
Отримувач коштів УК у м. Сумах/м. Суми/22030101
Код отримувача 37970593
Банк отримувача Державне казначейство України
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача 34312206084030
Код класифікації доходів бюджету 22030101.
Керуючись ст. ст. 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, -.
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву Глухівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області до Публічного акціонерного товариства "Червоне ремонтне підприємство" про стягнення боргу з відшкодування пільгових пенсій - залишити без руху.
2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви в 7-денний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.
4. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню позивачеві.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Кунець