
Справа № 815/3122/18
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження
в частині позовних вимог
02 липня 2018 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Бойко О.Я., розглянувши матеріали позовної заяви законного представника малолітнього ОСОБА_1 ОСОБА_2 до Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради, Департаменту освіти та науки Одеської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Головне управління Державної казначейської служби України в Одеській області про визнання протиправним рішення №22 від 28.12.2017 р. відображене у проколі №5 від 5 від 14.02.2018 р. та листі від 02.01.2018 р. №01-18-1/5241/37 та стягнення 65000,00 грн. моральної шкоди,-
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява законного представника малолітнього ОСОБА_1 ОСОБА_2 до Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради, Департаменту освіти та науки Одеської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Головне управління Державної казначейської служби України в Одеській області про визнання протиправним рішення №22 від 28.12.2017 р. відображене у проколі №5 від 5 від 14.02.2018 р. та листі від 02.01.2018 р. №01-18-1/5241/37 та стягнення 65000,00 грн. моральної шкоди.
Згідно з ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 160, 161,171 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Однак суд встановив, що в частині позовних вимога саме:
1. Визнати протиправним рішення комісії з питань техногенно -екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради в частині доручення директору Департаменту освіти і науки Одеської міської ради (п.п.6.1) заборонити прийом до дитячих дошкільних закладів та шкіл не щеплених проти кору дітей, терміном виконання-постійно та (п.п. 6.2) заборонити відвідування навчально-виховних закладів не щеплених проти кору дітей, терміном виконання на період спалаху кору, відображене у протоколі позачергового засідання від 28.12.2017 р. №22. - належить відмовити у відкритті провадження.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.170 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо у провадженні цього або іншого суду є справа про спір між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.
Так, суд з огляду на програму ДСС Одеського окружного адміністративного суду ,встановив, що позивач вже зверталася до суду з аналогічною позовною вимогою.
Рішенням від 18.05.2018 р. Одеського окружного адміністративного суду у справі №815/409/18 у задоволенні позовної заяви законного представника малолітнього ОСОБА_1 ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_1, місце проживання: 65010, АДРЕСА_1 до Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради (місцезнаходження: 65039, м. Одеса, вул. Артилерійська,1/1), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача Департаменту освіти та науки Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 02145398, місцезнаходження: 65039, м. Одеса, вул. Канатна,134) про встановлення відсутності компетенції (повноважень) Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради в частині встановлення заборони відвідування навчально-виховних закладів не щеплених дітей, - відмовлено у повному обсязі.
Рішення від 18.05.2018 р. по справі №815/409/18 на момент звернення позивача з данною позовною заявою не набрало законної сили.
Таким чином, суд робить висновок, що у відповідності, до п.4 ч.1 ст.170 КАС України в частині позовних вимог належить відмовити у відкритті провадження.
Суд роз'ясняє позивачу, що відповідно до ч.5 ст. 170 КАС України повторне звернення тієї самої особи до адміністративного суду з адміністративним позовом з тих самих предмета і підстав та до того самого відповідача як той, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження не допускається
Керуючись ст.ст. 160,161, 170 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
1.Відмовити у відкритті провадження в частині позовних вимог а саме:
-Визнати протиправним рішення комісії з питань техногенно -екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради в частині доручення директору Департаменту освіти і науки Одеської міської ради (п.п.6.1) заборонити прийом до дитячих дошкільних закладів та шкіл не щеплених проти кору дітей, терміном виконання-постійно та (п.п. 6.2) заборонити відвідування навчально-виховних закладів не щеплених проти кору дітей, терміном виконання на період спалаху кору, відображене у протоколі позачергового засідання від 28.12.2017 р. №22.
Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст.293,295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 256Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту іі підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти з днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвалу суду не була вручена у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ перехідних положень КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до Одеського апеляційного адміністративного суду за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя О.Я. Бойко