
Справа № 263/8707/18
Провадження №3/263/2065/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 липня 2018 року місто Маріуполь
Суддя Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли з Державної Азовської морської екологічної інспекції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючу, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу №013336 від 04 травня 2018 року ОСОБА_2 04 травня 2018 року о 09-20 год. знаходячись на Центральному ринку у місті Маріуполі здійснювала продаж в’яленої риби, без наявності документів та квитанції на підтвердження законності підстав придбання та сертифікату якості, чим порушив п. 3.12 Правил аматорської та спортивної рибалки.
Статтею 256 КУпАП передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема, дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги. Обов’язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
Доведення вини правопорушника покладається на орган, що складає протокол про адміністративне правопорушення. Під доказуванням у провадженні у справах про адміністративні правопорушення слід розуміти процесуальну діяльність суб'єктів щодо збору, перевірки та оцінки доказів з метою встановлення об'єктивної істини у справі й прийняття на цій основі законного рішення.
Суд в обов’язковому порядку повинен перевірити матеріали адміністративної справи, що надійшли до суду на їх відповідність вимогам закону, в тому числі статтям 254, 256 КУпАП.
Судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення не містить місце вчинення адміністративного правопорушення.
Верховним Судом України у п. 24 постанови Пленуму від 23 грудня 2005 року № 14 роз’яснено, що правильною є практика тих суддів, яка вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
З урахуванням наведеного вважаю за необхідне повернути протокол про адміністративне правопорушення №013336 від 04 травня 2018 року відносно ОСОБА_2 до Державної Азовської морської екологічної інспекції для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 245, 246, 251, 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
П О С Т А Н О В И В:
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП повернути до Державної Азовської морської екологічної інспекції для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Д.В. Киян