
Справа № 587/1612/18
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 липня 2018 року cуддя Сумського районного суду Сумської області Черних О.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Суми справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, непрацюючого, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2 а Сумського району, Сумської області, РНОКПП НОМЕР_1
у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
19 червня 2018 року о 04 годині 48 хвилин по вул. 8-го Березня в с. Верхня Сироватка, Сумського району, Сумської області ОСОБА_1 керував автомобілем Мазда 6, н.з. ВМ 4111 АВ з явними ознаками алкогольного сп’яніння, від проходження медичного огляду на стан сп’яніння ухилився шляхом відмови, в присутності двох свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав, вказав, що дійсно він 19 червня 2018 року, приблизно о 5 ранку знаходився в автомобілі Мазда 6, проте він не керував автомобілем, а просто сидів на місці водія, чекав свого брата. Зазначив, що 18 червня 2018 року увечері він випивав спиртні напої, а тому зателефонував своєму брату, щоб той його відвіз до м. Суми, коли вони рухались брат згадав, що залишив мобільний телефон вдома і вони розвернулись в напрямку його будинку, але помітили, що залишилось мало бензину, а тому вирішили зупинитись, та брат пішки пішов до будинку за мобільним телефоном. Залишившись чекати свого брата він пересів за водійське сидіння, щоб включити радіо і саме в цей час під’їхали працівники поліції і почали вимагати його вийти з машини, а в подальшому запропонували пройти освідування на стан алкогольного сп’яніння на що він не погодився, оскільки він взагалі не керував транспортом. Просив суд звільнити його від відповідальності, оскільки не вчиняв адміністративного правопорушення.
Відповідно до ч.1 ст.2 КУпАП, законодавство України про адміністративне правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України.
Відповідно до вимог ч.2 ст.7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, а згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Адміністративна відповідальність особи, яка керує транспортним засобом, згідно диспозиції ч.1 ст.130 КУпАП настає у разі, коли така особа відмовляється від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння.
Диспозиція даної норми закону є бланкетною, тобто відсилає до інших нормативно-правових чи підзаконних нормативно-правових актів, які передбачають конкретні обов'язки учасників дорожнього руху, в тому числі осіб, які керують транспортними засобами, і встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України, та кореспондується в даному конкретному випадку з вимогами п.2.5 ПДР України (в редакції постанови КМУ № 161 від 22.03.2017), згідно яких водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного сп'яніння.
Установленим порядком проходження медичного огляду, про який йдеться мова у п.2.5 ПДР, є визначена у ст.266 КУпАП, розділі ІХ «Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі» (затверджена наказом МВС 07.11.2015 № 1395, зареєстрована в МЮ 10.11.2015 № 1408/27853), розділах І-ІІІ «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» (затверджена спільним наказом МВС та МОЗ 09.11.2015 № 1452/735 та зареєстрована в МЮ 11.11.2015 за № 1413/27858) і п.п.3-8 «Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду» (затверджений постановою КМ 17.12.2008 № 1103, з послідуючими змінами), процедура направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння і безпосередньо порядок проведення такого огляду.
Згідно встановленої вказаним законодавством України процедури огляд водія на стан сп'яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом; з дотриманням інструкції з експлуатації спеціального технічного засобу та фіксацією результатів на паперових та електронних носіях, якщо спеціальний технічний засіб має такі функції, у присутності 2-х свідків. Перед проведенням огляду на стан сп'яніння поліцейський інформує особу, яка підлягає огляду на стан сп'яніння, про порядок застосування спеціального технічного засобу. Результати огляду зазначаються у відповідному акті. У разі незгоди водія на проведення огляду на стан сп'яніння поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Огляд осіб на стан сп'яніння здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше 2-х годин з моменту встановлення підстав для його здійснення і проводиться в присутності поліцейського.
Як вбачається з пояснень свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_2, вони були присутні в якості свідків 19 червня 2018 року під час складання протоколу серії БД № 039228 відносно ОСОБА_1, водія автомобіля Мазда 6, н.з. ВМ 4111АВ, який від проходження огляду за місцем зупинки за допомогою газоаналізатора Драгер та в медичному закладі на стан сп’яніння відмовився у їх присутності (а.с. 3-4).
Під час судового розгляду було досліджено відео файли на оптичному носії DVD – R, з якого вбачається, що ОСОБА_1 відмовився від проходження медичного освідування на стан сп’яніння.
Крім того, даним відеозаписом, а саме запис з відео реєстратора, який був переглянутий в покроковому режимі, спростовуються покази ОСОБА_1 з приводу того, що він не керував автомобілем, оскільки з нього вбачається, що автомобіль Мазда 6, н.з. ВМ 4111 АВ рухалась і саме ОСОБА_1 перебував за кермом даного автомобіля, коли працівники поліції підішли до даного автомобіля.
Не довіряти даним доказам немає підстав, а тому докази визнаються допустимими.
Враховуючи вищевикладене приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Керуючись ст. 130 ч. 1, ст.ст. 401, 283 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 10 200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок судового збору в дохід держави (Отримувач платежу: ГУК у м. Києві, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО: 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код бюджетної класифікації: 22030106, призначення платежу: «Судовий збір за рішенням суду по справі»).
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Сумської області протягом десяти днів з дня її винесення через Сумський районний суд Сумської області.
Суддя О.М.Черних