
Справа № 386/590/18
Провадження № 3/386/172/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 липня 2018 року смт. Голованівськ
Голованівський районний суд Кіровоградської області у складі:
головоючого судді Шкамерда К. С.
при секретарі судового засідання Максютенко О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Голованівськ матеріали, які надійшли з Національної поліції України Департамент захисту економіки Управління захисту економіки в Кіровоградській області щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, працюючої провідним спеціалістом управління соціального захисту населення Голованівської районної державної адміністрації, зареєстрованої та проживаючої в ІНФОРМАЦІЯ_3 за ч.2 ст. 172-6, Кодексу України про адміністративні правопорушення ,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, відповідно до наказу Управління соціального захисту населення Голованівської РДА №66-к від 31.12.2015р. призначена на посаду провідного спеціаліста сектору опрацювання заяв та прийняття рішень відділу грошових виплат та компенсацій управління соціального захисту населення Голованівської РДА. У період часу з 31.12.2015 року до теперішнього часу ОСОБА_1 перебуває на вказаній посаді.
Провідний спеціаліст управління соціального захисту населення Голованівської РДА ОСОБА_1 станом на 00 год 00 хв. 01.01.2017р. була суб?єктом декларування у розмінні та відповідно до п.п. «в» пункту 1, ч.1 ст.3, ч.1 ст.45 Закону та суб?єктом, на якого поширювалась і поширюється дія цього Закону.
У провідного спеціаліста захисту населення Голованівської РДА ОСОБА_1 станом на 00 год 00 хв. 18.07.2017р. виник обов?язок подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб?єкта декларування, передбачені частиною другою ст.52 Закону.
ОСОБА_1 станом на 18.07.2017р. будучи суб?єктом декларування другого етапу декларування була суб?єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП, а саме за несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані (придбання житлового будинку).
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції (далі-НАЗК) від 10.06.2016 №2 визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи: перший етап – з 00 год 00 хв. 01.01.2016р для у тому числі щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016р. займають згідно зі ст.50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище, а зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначені у цьому абзаці: другий етап з 00 год 00 хв. 01.01.2017р. для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Разом з тим , відповідно до ч.2 ст.52 Закону, у разі суттєвої зміни у майновому стані суб?єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб?єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов?язаний письмо повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднення на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Судом встановлено, що провідний спеціаліст управління соціального захисту населення Голованівської РДА ОСОБА_1 18.07.2017 стала власником житлового будинку загальною площею 82,01 кв.м. (реєстраційний номер об?єкта нерухомості13027999935214), вартістю згідно договору купівлі-продажу від 18.07.2017 у сумі 89269,00 грн. Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані ОСОБА_1 не подано. Декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік ОСОБА_1 подано 29.03.2018р. Таким чином, придбаний житловий будинок 18.07.2017р. ОСОБА_1 на підставі договору купівлі-продажу, вартістю 89269,00 грн., перевищує 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на одну особу в розрахунку на місяць встановлених на 1 січня 2017 року (1600х80000гривень) і становило 55,79 прожиткових мінімумів установлених на 1 січня 2017року.
ОСОБА_1 мала фізичну та технічну можливість вчасно подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані у зв?язку з придбанням вказаного майна, натомість поважні причини несвоєчасного подання не встановлені.
Таким чином, несвоєчасні повідомлення ОСОБА_1 письмово НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до ч.2 ст.52 Закону, а саме не подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний кабінет у десятиденний строк з моменту придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня 2017 року, у період з 18.07.2017 до 28.07.2017 включно, є протиправним, тобто таким, що порушує положення ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», чим скоїла адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП .
ОСОБА_1 у судове засідання не з?явилась, надала до суду заяву про розгляд справи у її відсутність, з протоколом про адміністративне правопорушення згодна.
Прокурор у судове засідання не з?явилась, надала до суду заяву про розгляд справи у її відсутність, просить протокол задовольнити, визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП .
Суд, вивчивши подані заяви та матеріали справи в їх сукупності, дійшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 172-6 КУпАП встановлена відповідальність за «Порушення вимог фінансового контролю» КУпАП встановлює, що неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка у станові банку-неризедента або про суттєві зміни у майновому стані є адміністративними правопорушеннями, пов?язаними з корупцією. Відповідно до примітки до цієї статті суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч.1 та другої ст..45 ЗУ «Про запобігання корупції» зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також є ті , що зазначені у ч.1 ст.3 Закону.
Матеріалами справи підтверджується, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення від 14.06.18 року за №112; поясненнями правопорушника; інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об?єктів нерухомого майна щодо суб’єкта, декларація про звітний період.
Таким чином, ОСОБА_1 будучи провідним спеціалістом сектору опрацювання заяв та прийняття рішень відділу грошових виплат та компенсацій управління соціального захисту населення Голованівської РДА, порушила положення ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», з 18.07.2017 до 28.07.2017 суб’єкт декларування ОСОБА_1 18.07.2017 стала власником житлового будинку загальною площею 82,01 кв.м. (реєстраційний номер об?єкта нерухомості13027999935214), вартістю згідно договору купівлі-продажу від 18.07.2017 у сумі 89269,00 грн., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01.01.2017, до 00год 00 хв 28.07.2017 не подавши повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, та не подавши вказане повідомлення взагалі, чим скоїла адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП .
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує дані про особу правопорушника, тяжкість скоєного правопорушення та обставини його скоєння, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, з метою в подальшому припинення скоєння правопорушень, слід призначити їй адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.
Керуючись ст.ст. 1, 9, 23, 24, 27, 33, 37, 38, 172-6 , 245, 248, 257, 283, 284, 287-290 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ч.2 ст. 52 Закону України “Про запобігання корупції”, суд,-
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) адміністративне стягення у виді штрафу в розмірі 100 (сто) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 1700 (одна тисяча сімсот ) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 352 (триста п?ятдесят дві)40 грн. на рахунок 31215206700111, отримувач коштів УДК в Голованівському районі, банк отримувача ГУДКУ у Кіровоградській області МФО 823016, Код ЄДРПОУ 37791599, Призначення платежу: по справі ОСОБА_1.
Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено до апеляційного суду Кіровоградської області через Голованівський районний суд протягом 10 (десяти) днів з дня винесення постанови.
Суддя Шкамерда К. С.