
Справа № 379/800/18
3/379/265/18
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03.07.2018 рокум.Тараща
Суддя Таращанського районного суду Київської області Зінкін Володимир Іванович, розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли від Головного управління ДФС у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, одруженого, працюючого директором СТОВ «Світанок» (код за ЄДРПОУ 04301939, місцезнаходження: с. Косяківка Таращанського району Київської області), проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, за вчинення правопорушення передбаченого ст. 163-1 ч. 1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, будучи директором СТОВ «Світанок» (код за ЄДРПОУ 04301939, місцезнаходження: с. Косяківка Таращанського району Київської області), вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП: при проведенні фактичної перевірки виявлено завищення податкового кредиту податку на додану вартість а сумі 26600,00 грн. в липні 2017 року, чим порушено п. 198.6 ст. 198 ПКУ.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 свою вину не визнав, надав пояснення та просить справу про адміністративне правопорушення закрити в зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, а також закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний зясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_1 доведена матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення № 42 від 08.06.2018 року (а.с.1); копією акта документальної позапланової виїзної перевірки від 08.06.2018 року №473/10-36-14-11/04301939.
В діях ОСОБА_1 вбачаю склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КпАП України.
При розгляді адміністративного протоколу встановлено, що адміністративне правопорушення ОСОБА_1 вчинено у липні 2017 року, адміністративний протокол відносно ОСОБА_1 складено 08.06.2018 року, а надійшов він до Таращанського районного суду 19.06.2018 року.
Відтак, суд позбавлений можливості притягнути винну особу до адміністративної відповідальності і справа підлягає закриттю відповідно до п.7 ч.1 ст.247 КпАП України у зв’язку з закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 КпАП України, якою встановлено, що адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, оскільки на момент розгляду адміністративної справи закінчилися строки накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КпАП України, так як вказане порушення, вчинене ОСОБА_1, не є триваючим, тому строк притягнення до адміністративної відповідальності закінчився.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Згідно п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю при закінченні на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Оскільки, з матеріалів справи вбачається, що з дня вчинення правопорушення пройшло понад три місяці, вважаю за необхідне закрити дане провадження в справі про адміністративне правопорушення, в зв’язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 38, 155-1, 247, 283-285, 287 КУпАП України,-
ПОСТАНОВИВ:
Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1 КУпАП закрити, в зв’язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладання адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржено особою щодо якої її винесено, а також потерпілим, шляхом подачі апеляційної скарги або прокурором може бути внесено подання упродовж десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Київської області через Таращанський районний суд Київської області.
Головуючий: ОСОБА_2.