
Справа № 301/1279/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"03" липня 2018 р. м. Іршава
Суддя Іршавського районного суду Закарпатської області Золотар М. М., при секретар Фанта А.В., розглянувши матеріали, які надійшли з департаменту захисту економіки Управління захисту економіки в Закарпатській області НП України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, сільського голови с. Ільниця Іршавського району, українця, громадянина України,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, будучи головою Ільницької сільської ради та суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, як суб'єкт декларування, повинен виконувати функції держави або місцевого самоврядування та є суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення згідно підпункту б) пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» в порушення вимог ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, пункту 2 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 № 1153/29283, несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого періоду декларування (до 01.04.2018), а саме 01.04.2018 о 23.15 год, опублікував на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2017 рік особи, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні правопорушення не визнав та пояснив, що провадження у даній справі підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, оскільки вчинив всі дії, що залежали від нього з метою своєчасного подання декларації, а несвоєчасне її надходження до ЄДРД зумовлено неналежним функціонуванням реєстру. Це доводиться його поясненнями та роздруківками електронної переписки з офіційним сайтом НАЗК. Так, завчасно, 29.03.2018 року з метою своєчасного подання декларації, він отримав електронно-цифровий підпис. З цієї дати він неодноразово намагався заповнити та подати декларацію, але не міг увійти в систему ЄРДР через некоректне її функціонування. Так, при введенні електронної адреси та номера мобільного телефону, система видавала помилку, що користувач з таким податковим номером як його вже зареєстрований і відсилала скористатися функцією «Я загубив/змінив свій приватний ключ». Після того як він скористався цією функцією, на електронну адресу надходив текст, з якого випливало, що правопорушник надіслав запит на зміну ЕЦП та було рекомендовано перейти за відповідним посиланням. Коли ОСОБА_1 переходив за вказаним посиланням, система знову видавала помилку, аналогічну описаній вище. Про зазначену проблему 31.03.2018 року о 12.23 год. він інформував НАЗК зі своєї електронної пошти та просив інструкцій щодо подальших дій. Після цього йому надійшла інформація про те, що повинен змінити електронну адресу, про що двічі о 12.44 та 13.18 звертався до НАЗК. Тільки о 17 год. 46 хв. 31.03.2018 року поштова адреса була змінена. У зв'язку з цим тільки о 18 год. 15 хв. цього ж дня він зміг надіслати запит на зміну ЕЦП і через 6 хвилин отримав підтвердження. Іншим чином заповнити декларацію не міг, оскільки згідно чинного законодавства вона подається шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. В силу наведених об'єктивних обставин з 29.03.2018 року по 18 год. 21 хвилину 31.03.2018 року доступу до сайту не мав. З цього часу і до 23 год. 15 хв. 01.04.2018 року безуспішно намагався подати декларацію, але система зависла і він не зміг цього зробити. Про наведену проблему він 31.03.2018 року о 21 год.35 хв. інформував НАЗК шляхом надіслання електронного листа на офіційний сайт цього органу, що підтверджується роздруківкою електронного листування.
Представник особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 так само заперечив проти протоколу про адміністративне корупційне правопорушення, складеного відносно ОСОБА_1 просив закрити справу про адміністративне правопорушення щодо нього. А також те, що в зазначений період були технічні неполадки із сайтом НАЗК, які унеможливлювали вчасне заповнення і оприлюднення декларації..
Прокурор відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції Прокуратури Закарпатської області ОСОБА_3 в судовому засіданні протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтримав у повному обсязі та просив притягнути останнього до адміністративної відповідальності.
Відповідно до п. 1 «Б» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (№ 1700-VII), суб’єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є сільські голови.
Як встановлено ОСОБА_1 згідно рішення №1 від 12.11.2015 року Ільницької сільської виборчої комісії ( а. с. 7) є Ільницьким сільським головою.
Таким чином, ОСОБА_1 є суб’єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно з п.п. 1 п. 5 Розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 10.06.2016 № 3, суб’єкти декларування подають декларації відповідно до статті 45 Закону з додержанням таких вимог: щорічна декларація суб’єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Виходячи з наведеного ОСОБА_1 повинен був подати щорічну декларацію за 2017 рік в період з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2018 року до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2018 року (майже три місяці).
З інформації, яка міститься на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - за посиланням https://public.nazk.gov.ua/search судом встановлено, що щорічну декларацію за 2017 рік ОСОБА_1 опублікував 01.04.2017 о 23 год. 15 хв., тобто, після спливу встановленого законодавством строку.
Під час розгляду справи, суду не надано доказів поважності причин неможливості подання електронної декларації в період з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2018 року до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2018 року.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Винність ОСОБА_1 стверджується матеріалами справи, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення № 121 від 14.06.2018 року (а. с. 1-6), рішенням №1 «Про реєстрацію сільського голови» від 12.11.2015 року ( а. с. 7), копією декларації ОСОБА_1 (а. с. 13-26), витягом сторінки публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» сайту «public.nazk.gov.ua» відносно ОСОБА_1 ( а. с. 26), листом НАЗК від 27.04.2018 № 07-530 ( а. с. 27).
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Аналізуючи докази у їх сукупності, приходжу до висновку, що ОСОБА_1 вчинено правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП, суддя,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП притягнути до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу 50 (п’ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у сумі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок в користь держави до спеціального фонду Державного бюджету України на р/р 31116106026007, казначейство України, УК у Печер. р-ні/Печерс. р-н/ 21081100, МФО 899998, код ЄДРПОУ 38004897.
Постанову може бути оскаржено до апеляційного суду Закарпатської області на протязі десяти днів.
Суддя Іршавського
районного суду: ОСОБА_4