
Єдиний унікальний номер справи 235/3355/18
Номер провадження 3/235/997/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 червня 2018 року м. Покровськ
Суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Клікунова А.С., розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду м. Покровська справу за матеріалами Покровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області у відношенні
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого на ПАТ «Шахтоуправління «Покровське», який зареєстрований та фактично проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, мрн. ЛазурнийАДРЕСА_1
за ознаками скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 123 КУпАП, -
В С Т А Н О В И Л А :
Покровським відділом поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області відносно ОСОБА_1 порушено справу за протоколом про адміністративне правопорушення за ознаками ч. 2 ст. 123 КУпАП та направлено вказаний матеріал на розгляд Красноармійського міськрайонного суду Донецької області. З дотриманням Положення про автоматизовану систему документообігу суду справу передано на розгляд судді Клікуновій А.С.
Судом встановлено, що 13 травня 2018 року о 06:50 годині ОСОБА_2 керував транспортним засобом автомобілем НОМЕР_1, та рухаючись в м. Покровську Донецької області через головний отвір Ш/у «Покровське» виїхав на залізничний переїзд при увімкненому забороненому червоному сигналі світлофора.
В судовому засіданні ОСОБА_2 з протоколом про адміністративне правопорушення погодився, повідомив, що 13.05.2018 року о 06:50 годині керував автомобілем, виїхав зі стоянки головного ствола Ш/у «Покровське» на залізничний переїзд на красний сигнал, оскільки шлагбаум не був закритим, а те що горіло червоне світло не побачив, оскільки був дещо засліплений сонцем.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази за внутрішнім переконанням в сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, прихожу до наступних висновків.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 245 КпАП України завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є, зокрема, повне, всебічне і об’єктивне з’ясування обставин справи. Відповідно до п. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 11.06.2004р. № 11 „Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст. 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення”, де зазначено, що згідно зі ст. 245 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення має своєчасно, всебічно, повно й об’єктивно з’ясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності із законом.
Об'єктивною стороною правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 123 КУпАП являється порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що проявляється в виїзді на залізничний переїзд.
Факт скоєння ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 123 КУпАП України підтверджується:
1) його особистими поясненнями наданими в судовому засіданні, які є аналогічно письмово викладеним безпосередньо на місці скоєння правопорушення;
2) протоколом про адміністративне правопорушення серії БР № 275393 від 25.05.2018 року (процесуальна форма та зміст відповідають вимогам ст. 256 КУпАП), складеного з підстав порушення Правил дорожнього руху, а саме щодо недотримання ОСОБА_2 п. 20.5в) ПДР України, положенням якого передбачено, що рух через переїзд забороняється, якщо увімкнено заборонний сигнал світлофора чи звуковий сигнал незалежно від наявності та положення шлагбаума;
3) фотознімком з прив’язкою до місцевості;
4) ОСОБА_3 про порушення пропускного (внутрішньо об’єктного) режимі;
5) заявою ПАТ «Ш/у «Покровське» до Покровського ВП про притягнення до відповідальності працівника підприємства ОСОБА_1 за допущення проїзду на автомобілі на миготливий світлофор.
Суд, з урахуванням вищевказаного, приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, його дії вірно кваліфіковано за ч. 2 ст. 123 КУпАП.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення з’ясовую, що ОСОБА_2 є винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 123 КпАП України, правопорушник підлягає адміністративній відповідальності, пом’якшуючою обставиною, в розумінні ст. 34 КпАП України є щире каяття винного, обтяжуючих обставин, визначених ст. 35 КпАП України, - не встановлено.
Враховуючи обставини справи, ступінь суспільної небезпеки вчиненого, характеристику правопорушника, з метою подальшого запобігання скоєння порушення в майбутньому, вважаю за необхідне застосувати у відношенні ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції статті без оплатного вилучення транспортного засобу та без позбавлення права керування транспортними засобами, - як такого, що буде достатнім для виправленням правопорушника.
Крім того, згідно ст. 40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом. Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення дорівнює 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Згідно ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет на 2018 рік" з 1 січня 2018 р. розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб дорівнює 1762 гривні. Таким чином, розмір судового збору належний до сплати при притягненні правопорушника до адміністративної відповідальності дорівнює 352,40 гривень.
Згідно ст. 284 КпАП України по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить, зокрема, постанову про накладання адміністративного стягнення.
На підставі викладеного, ч. 2 ст. 123 КпАП України, керуючись ст. ст. 279, 280, 283, 284 КпАП України, суддя, -
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КпАП України і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень в дохід держави (реквізити рахунку для оплати штрафу: рахунок отримувача – 31114149700001, отримувач коштів - Донецьке УК/Дон.обл., код отримувача (код за ЄДРПОУ) — 38033949, банк отримувача — ГУ ДКСУ у Донецькій області, МФО — 834016, код бюджетної класифікації — 21081300).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп. (УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/21081000; код за ЄРПОУ: 38004897; банк отримувача: ГУ ДКСУ у м.Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31110106700007; код класифікації доходів бюджету: 21081100)
Строк пред"явлення постанови до виконання - три місяці.
Постанова в порядку провадження по справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання скарги до Апеляційного суду Донецької області через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області.
Суддя /підпис/ ОСОБА_3
З оригіналом згідно
Суддя