
Справа № 815/2371/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 червня 2018 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Самойлюк Г.П.,
при секретарі: Казарян С.Б.
сторін:
позивач: ОСОБА_1 (представник за довіреністю)
відповідач: не з’явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі справу за позовною заявою товариства з обмеженою відповідальністю “БУДІВА” (65091, Одеська обл., місто Одеса, вулиця Степова, будинок 18/20; код ЄДРПОУ 40177201) до Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, будинок 8; код ЄДРПОУ 39292197) про визнання протиправними та скасування рішень № 621859/40177201 від 30.03.2018 р., № 598542/40177201 від 20.02.2018р., № 598543/40177201 від 20.02.2018 р., № 621852/40177201 від 30.03.2018 р., № 427888/40177201 від 15.12.2017 р. про відмову у реєстрації податкових накладних № 253 від 11.12.2017 р., № 252 від 11.12.2017р., № 648 від 22.11.2017 р., № 697 від 23.11.2017 р., № 217 від 07.11.2017 р., зобов’язання зареєструвати податкові накладні, –
На підставі ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 27 червня 2018 року проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю “БУДІВА” до Державної фіскальної служби України, в якій позивач просить:
визнати протиправними рішення Комісії Державної фіскальної служби України № 621859/40177201 від 30.03.2018 р., №598542/40177201 від 20.02.2018 р., №598543/40177201 від 20.02.2018 р., № 621852/40177201 від 30.03.2018 р., № 427888/40177201 від 15.12.2017 р. про відмову в реєстрації податкових накладних № 253 від 11.12.2017 р., № 252 від 11.12.2017р., № 648 від 22.11.2017 р., № 697 від 23.11.2017 р., № 217 від 07.11.2017 р. та скасувати їх;
зобов'язати ДФС України здійснити дії по реєстрації (зареєструвати) податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних № 253 від 11.12.2017 р., № 252 від 11.12.2017 р., № 648 від 22.11.2017 р., № 697 від 23.11.2017 р., № 217 від 07.11.2017 р.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що основним видом господарської діяльності ТОВ “БУДІВА” є оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням (код КВЕД 46.73), в межах якого позивачем здійснюється поставка будівельних матеріалів його контрагентам. На виконання договорів поставки, укладених між постачальником ТОВ “БУДІВА” та покупцями ТОВ «СТРОЙСВІТ», ТОВ «ГЕОЇД», ТОВ «РЕСТРОЙ», ФОП ОСОБА_2, позивачем здійснювалась поставка будівельних матеріалів на адресу його контрагентів, що підтверджується первинними документами. За наслідками вказаних господарських відносин позивачем за правилами першої події складено податкові накладні та направлено на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних, однак їх реєстрацію було зупинено з посиланням на п.201.16 ст.201 ПК України, в зв’язку з тим, що податкові накладні відповідають критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації, а саме: за результатами СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах. Не зважаючи на надання позивачем до Державної фіскальної служби України первинних бухгалтерських документів (договорів поставки, видаткових накладних, платіжних доручень, договорів щодо придбання товарів, документів щодо транспортування), які підтверджують реальність господарських операцій позивача з його контрагентами, відповідачем прийнято рішення про відмову в реєстрації податкових накладних. Позивач вважає оскаржувані рішення протиправними та такими, що не містять конкретної інформації щодо причин та підстав для їх прийняття, в них не зазначено які саме документи складені з порушенням законодавства та яких документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних. На думку позивача, відповідачем не зазначено конкретного чіткого критерію оцінки ступеня ризиків, достатнього для зупинення податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких здійснювалось зупинення реєстрації податкових накладних. Водночас, позивач вважає, що господарські операції, за результатами яких складено податкові накладні мають реальний характер, на момент здійснення операцій ТОВ “БУДІВА” мала достатні технічні, людські та матеріальні ресурси, учасники операцій зареєстровані платниками ПДВ.
Ухвалою від 21.05.2018р. відкрито провадження по справі та визначено, що справа буде розглядатись в порядку спрощеного позовного провадження (з викликом сторін); встановлено відповідачу п’ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву; встановлено позивачу п’ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив; встановлено відповідачу п’ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення; встановлено учасникам справи п’ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання заяв з процесуальних питань. Призначено судове засідання по справі на 14.06.2018 р. об 11 год. 00 хв.
Ухвалою суду, яка занесена до протоколу судового засідання 14.06.2018 р., оголошено перерву в судовому засіданні до 27.06.2018 р. 14 год. 30 хв.
Ухвалою суду, яка занесена до протоколу судового засідання 27.06.2018 р., у задоволенні клопотання представника відповідача про відкладення судового розгляду справи відмовлено в зв’язку з його необґрунтованістю.
У судовому засіданні 27.06.2018 р. представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив їх задовольнити.
Відповідач до судового засідання явку представника не забезпечив, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином, відзиву на позовну заяву у встановлений судом строк не надав.
Справу розглянуто в порядку спрощеного позовного провадження (з викликом сторін), керуючись КАС України в редакції чинній з 15.12.2017 р.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд,-
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю “БУДІВА” (код ЄДРПОУ 40177201) зареєстровано як юридичну особу 15.12.2015 р. (номер запису: 1 556 102 0000 056763). Видом діяльності позивача є: Код КВЕД 46.19 Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; Код КВЕД 95.11 Ремонт комп'ютерів і периферійного устатковання; Код КВЕД 46.69 Оптова торгівля іншими машинами й устаткованням; Код КВЕД 46.73 Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням (основний); Код КВЕД 47.91 Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет; Код КВЕД 52.10 Складське господарство; Код КВЕД 52.24 Транспортне оброблення вантажів; Код КВЕД 62.02 Консультування з питань інформатизації; Код КВЕД 62.09 Інша діяльність у сфері інформаційних технологій і комп'ютерних систем; Код КВЕД 63.11 Оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов'язана з ними діяльність; Код КВЕД 63.12 Веб-портали; Код КВЕД 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.
Судом встановлено, що між постачальником ТОВ “БУДІВА” та покупцями ТОВ «СТРОЙСВІТ», ТОВ «ГЕОЇД», ТОВ «РЕСТРОЙ», ФОП ОСОБА_2 укладено договори поставки № ДП-0217-06 від 07.02.2017р., № ДП-0617-08 від 25.06.2017р., № ОД-0117-02 від 19.01.2017р., № ДП-0117-02 від 01.09.2017р.
На підтвердження факту здійснення вказаних операції позивачем надано до суду засвідчені копії видаткових накладних, накладних, платіжних доручень, довіреностей, документів на підтвердження факту придбання товарів, що постачалися контрагентам.
ТОВ “БУДІВА” за наслідками вказаних правовідносин було сформовано податкові накладні № 253 від 11.12.2017 р., № 252 від 11.12.2017р., № 648 від 22.11.2017 р., № 697 від 23.11.2017 р., № 217 від 07.11.2017 р. та направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Позивачем отримано квитанції з результатом оброки: документ прийнято, реєстрація зупинена.
В подальшому ТОВ “БУДІВА” засобами електронного зв’язку направлено до ДФС України повідомлення щодо подачі документів про підтвердження операцій по ПН/РК, реєстрацію яких зупинено.
Комісією ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийнято рішення № 621859/40177201 від 30.03.2018 р., № 598542/40177201 від 20.02.2018р., № 598543/40177201 від 20.02.2018 р., №621852/40177201 від 30.03.2018 р., № 427888/40177201 від 15.12.2017 р. про відмову у реєстрації податкових накладних № 253 від 11.12.2017 р., № 252 від 11.12.2017р., № 648 від 22.11.2017 р., № 697 від 23.11.2017 р., № 217 від 07.11.2017 р., оформлених ТОВ “БУДІВА”.
Позивач, не погоджуючись з зазначеними рішеннями контролюючого органу та вважаючи їх протиправними, звернувся з позовом до суду, в якому просить їх скасувати.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Згідно із ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Так, ч. 2 ст. 2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до пп.16.1.2, 16.1.3 п.16.1 ст.16 ПК України платник податків зобов'язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Відповідно до п. 201.1 ст. 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до п. 187.1 ст. 187 ПК України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Відповідно до п. 201.7 ст. 201 ПК України податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
Відповідно до п. 201.10 ст.201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Слід зазначити, що відповідно до пп. 14.1.60 п. 14.1 ст. 14 ПК України єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
З наведеного вбачається, що обов'язком продавця є складання та надіслання податкової накладної для реєстрації в ЄРПН за правилом “першої події”.
У свою чергу, відповідно до п. 74.2 ст. 74 ПК України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Згідно з положеннями п. 20.2 ст. 20 ПК України центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.
Відповідно до пп. 201.16.1 п.201.16 ст. 201 ПК України у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:
а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;
б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування;
в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
З аналізу даних норм законодавства вбачається, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.
Згідно з положеннями пп. 201.16.2 п.201.16 ст. 201 ПК України письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (пп. 201.16.3 п.201.16 ст. 201 ПК України).
Зазначена комісія приймає рішення про:
реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п’яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту.
Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Слід зазначити, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 190 від 29.03.2017 р. “Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації” підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є:
ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу;
ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту “в” підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу;
надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.
Критерії оцінки ступеня ризиків, достатні для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено наказом Міністерства фінансів України №567 від 13.06.2017р., відповідно до п.6 яких обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яку (який) подано на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеному у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку для платників, у яких значення показника D становить більше 0,03; більше 60% - від 0,02 до 0,03; більше 50% - від 0,015 до 0,02; більше 40% - від 0,01 до 0,015, більше 30% - від 0,005 до 0,01, більше 20% - до 0,005) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється).
У разі якщо за результатами Моніторингу визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає вимогам підпункту 1 цього пункту та сума податку на додану вартість, зазначена в податкових накладних, зареєстрованих платником податку в Реєстрі у звітному (податковому) періоді з урахуванням податкової накладної / розрахунку коригування, поданої на реєстрацію в Реєстрі, які відповідають вимогам підпункту 1 цього пункту, більша за середньомісячну суму сплачених за останні 12 місяців єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми податку на додану вартість, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами, реєстрація такої податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 розділу V Кодексу.
Згідно Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №567 від 13.06.2017р., для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту 6 Критеріїв:
договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством;
2) для критерію, зазначеного в підпункті 2 пункту 6 Критеріїв:
договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
Як вбачається з матеріалів справи, 25.06.2017р. між ТОВ “БУДІВА” (постачальник) та ТОВ «ГЕОЇД» (покупець) укладено договір постачання матеріалів будівельного призначення № ДП-0617-08, за умовами якого постачальник на підставі замовлення покупця зобов’язується передати у власність покупця матеріали будівельного призначення (товар), а покупець зобов’язується прийняти та оплатити товар на умовах даного договору. Назва, асортимент, кількусть та ціна товарів визначається у рахунках-фактурах, що надані постачальником та є невідємною складовою договору (т.1, а.с. 23-25).
Відповідно до п.3.3 договору покупець оплачує суму, зазначену в рахунку-фактурі, у формі 100 % (ста відсотків) попередньої оплати пртягом 3 (трьох) календарних днів від дня одержання рахунка-фактури, шляхом безготівкового перерахування коштів на поточний рахунок постачальника. Постачальник не гарантує збереження ціни товару вказаної у відповідному рахунку-фактурі, якщо покупець не зробив оплату у встановлений термін.
Згідно п. 4.1 договору товар поставляється окремими партіями на основі замовлення покупця за умови дотримання п.3.3 договору. Якщо сторонами не визначено інше, поставка товару здійснюється в межах території складу постачальника. Поставка відбувається в межах території України на наступних умовах: склад постачальника: м. Дніпро, вул. Квітки-Основ’яненка, 5.
На підставі вказаного договору позивачем поставлено контрагенту товар на суму 157613, 57 грн. (ПДВ 26268,93 грн.), що підтверджується копією видаткової накладної № ДП-0001904/001 від 23.11.2017р. (т.1, а.с. 28).
На підтвердження факту оплати позивачем надано засвічену копію платіжного доручення № 155 від 22.11.2017р. на підставі рахунку-фактури № ДП-0001904 від 06.11.2017р. (т.1, а.с. 26-27).
На підтвердження факту придбання проданого товару у ТОВ «ЗаводТехно Нікель» (ТОВ «Завод СВІТОНДЕЙЛ»), виробника Кровельний завод ТехноНиколь (Республіка Білорусь), позивачем надано засвідчені копії: договорів, специфікації, видаткової накладної, платіжних доручень, інвойсу, товарної накладної, міжнародної товарно-транспортної накладної (CMR), документів, підписаних перевізником ТОВ «Ареал Груп» (т.1, а.с. 31-66).
За правилом першої події, з моменту здійснення попередньої оплати 22.11.2017р. позивачем складено податкову накладну №648 від 22.11.2018р. та направлено на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (т.1, а.с. 21-22), реєстрацію якої зупинено, про що позивачу надіслано відповідну квитанцію.
Підставою для зупинення зазначено: відповідно до п.201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК не відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ № 567 від 13.06.2017р. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товару за УКТ ЗЕД: 2715. Запропоновано наданти пояснення та /або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК.
22.03.2018р. ТОВ “БУДІВА” надано до Державної фіскальної служби України повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої зупинена, та документи по здійсненню операції (т.1, а.с. 19-20).
30.03.2018р. прийнято рішення № 621859/40177201, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної №648 від 22.11.2018р. (т.1, а.с. 17).
Судом встановлено, що 07.02.2017р. між ТОВ “БУДІВА” (постачальник) та ТОВ «СТРОЙСВІТ» (покупець) укладено договір постачання матеріалів будівельного призначення № ДП-0217-06, за умовами якого постачальник на підставі замовлення покупця зобов’язується передати у власність покупця матеріали будівельного призначення (товар), а покупець зобов’язується прийняти та оплатити товар на умовах даного договору. Назва, асортимент, кількусть та ціна товарів визначається у рахунках-фактурах, що надані постачальником та є невід’ємною складовою договору (т.1, а.с. 73-75).
Згідно п. 4.1 договору товар поставляється окремими партіями на основі замовлення покупця за умови дотримання п. 3.3 договору. Якщо сторонами не визначено інше, поставка товару здійснюється в межах території складу постачальника. Поставка відбувається в межах території України на наступних умовах: склад постачальника: м.Дніпро, вул. Квітки-Основ’яненка, 5.
На підставі вказаного договору позивачем поставлено контрагенту товар на суму 123457,90 грн. (ПДВ 20576,32 грн.), що підтверджується копією видаткової накладної №ДП-0002157/001 від 15.12.2017р. (т.1, а.с. 77).
На підтвердження факту оплати покупцем за придбаний товар позивачем надано засвічену копію платіжного доручення № 960 від 11.12.2017р. (т.1, а.с. 76).
На підтвердження факту придбання проданого товару у ТОВ «ЗаводТехно Нікель» (ТОВ «Завод СВІТОНДЕЙЛ»), виробника Кровельний завод ТехноНиколь (Республіка Білорусь), позивачем надано засвідчені копії: договорів, замовлення, видаткових накладних, платіжних доручень, інвойсу, товарної накладної, міжнародної товарно-транспортної накладної (CMR), документів, підписаних перевізником ПП «ДАНКІР» (т.1, а.с. 79-117).
За правилом першої події, з моменту здійснення попередньої оплати 11.12.2017р,. позивачем складено податкову накладну № 252 від 11.12.2017р. та направлено на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію якої зупинено, про що позивачу надіслано відповідну квитанцію (т.1, а.с.71-72).
Підставою для зупинення зазначено: відповідно до п.201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК не відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ № 567 від 13.06.2017р. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товару за УКТ ЗЕД: 2715, 3925. Запропоновано наданти пояснення та /або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК.
16.02.2018р. ТОВ “БУДІВА” надано до Державної фіскальної служби України повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої зупинена, та документи по здійсненню операції (т.1, а.с. 69-70).
20.02.2018р. прийнято рішення № 598542/40177201, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної № 252 від 11.12.2017р. (т.1, а.с. 67).
Крім того, за договором № ДП-0217-06 від 07.02.2017р., укладеним між ТОВ “БУДІВА” (постачальник) та ТОВ «СТРОЙСВІТ» (покупець) позивачем поставлено контрагенту товар на суму 131732,19 грн. (ПДВ 21955,37 грн.), що підтверджується копіями видаткових накладних №ДП-0002158/001 від 14.12.2017р., №ДП-0002158/002 від 15.12.2017р. (т.1, а.с. 127-128).
На підтвердження факту оплати позивачем надано засвічену копію платіжного доручення № 960 від 11.12.2017р. (т.1, а.с.126).
На підтвердження факту придбання проданого товару у ТОВ «ЗаводТехно Нікель» (ТОВ «Завод СВІТОНДЕЙЛ»), виробника Кровельний завод ТехноНиколь (Республіка Білорусь) позивачем надано засвідчені копії: договорів, видаткових накладних, платіжних доручень, інвойсу, товарної накладної, міжнародної товарно-транспортної накладної (CMR), документів, підписаних перевізником ТОВ «Ареал Груп» (т.1, а.с. 129-173).
За правилом першої події, з моменту здійснення попередньої оплати 11.12.2017р., позивачем складено податкову накладну № 253 від 11.12.2017р. та направлено на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію якої зупинено, про що позивачу надіслано відповідну квитанцію (т.1, а.с. 122-123).
Підставою для зупинення зазначено: відповідно до п.201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК не відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ № 567 від 13.06.2017р. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товару за УКТ ЗЕД: 2715, 3925. Запропоновано наданти пояснення та /або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК.
16.02.2018р. ТОВ “БУДІВА” надано до Державної фіскальної служби України повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої зупинена, та документи по здійсненню операції (т.1, а.с. 119-120).
20.02.2018р. прийнято рішення № 598543/40177201, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної № 253 від 11.12.2017р. (т.1, а.с. 118).
19.01.2017р. між ТОВ “БУДІВА” (постачальник) та ТОВ «РЕСТРОЙ» (покупець) укладено договір постачання матеріалів будівельного призначення № ОД-0117-02, за умовами якого постачальник на підставі замовлення покупця зобов’язується передати у власність покупця матеріали будівельного призначення (товар), а покупець зобов’язується прийняти та оплатити товар на умовах даного договору. Назва, асортимент, кількусть та ціна товарів визначається у рахунках-фактурах, що надані постачальником та є невід’ємною складовою договору (т.1, а.с. 244-246).
Згідно п. 4.1 договору товар поставляється окремими партіями на основі замовлення покупця за умови дотримання п. 3.3 договору. Якщо сторонами не визначено інше, поставка товару здійснюється в межах території складу постачальника. Поставка відбувається в межах території України на наступних умовах: склад постачальника: м.Дніпро, вул. Квітки-Основ’яненка, 5.
На підставі вказаного договору позивачем поставлено контрагенту товар на суму 476190,48 грн. (ПДВ 79365,08 грн.), що підтверджується копіями видаткових накладних № ОД-00002357/01 від 07.11.2017р., №ОД-00002357/02 від 08.11.2017р., № ОД-00002357/03 від 09.11.2017р. (т.1, а.с. 247-249, 250; т.2, а.с. 1).
На підтвердження факту оплати позивачем надано засвічену копію платіжного доручення № 532 від 07.11.2017р. (т.1, а.с. 248).
На підтвердження факту придбання проданого товару у ТОВ «ЗаводТехно Нікель» (ТОВ «Завод СВІТОНДЕЙЛ»), виробника Кровельний завод ТехноНиколь (Республіка Білорусь), ТОВ «Орбіталь», ТОВ «СЕЛЛ-ФАСТ», ТОВ «Інтер Снаб», ПП «Італ Кераміка», ТОВ «Мастерпласт Україна», ТОВ «СМК ДІРЕКТ СІСТЕМ», ТОВ «БУДМАКС», ТОВ «ТПР БУД», ФОП ОСОБА_3, ФОП ОСОБА_4 позивачем надано засвідчені копії: договорів, замовлення, видаткових накладних, платіжних доручень, інвойсу, товарної накладної, міжнародної товарно-транспортної накладної (CMR) та ін. (т.2, а.с. 2-228).
За правилом першої події, з моменту здійснення попередньої оплати позивачем складено податкову накладну № 217 від 07.11.2017р., та направлено на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію якої зупинено (т.1, а.с.241-243).
Підставою для зупинення зазначено: відповідно до п.201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК не відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ № 567 від 13.06.2017р. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товару за УКТ ЗЕД: 2715, 3214, 3925, 6807, 7317. Запропоновано наданти пояснення та /або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК.
08.12.2018р. ТОВ “БУДІВА” надано до Державної фіскальної служби України повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої зупинена, та документи по здійсненню операції (т.1, а.с. 239-240).
15.12.2018р. прийнято рішення № 427888/40177201, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної № 217 від 07.11.2017 р. (т.1, а.с. 237).
01.09.2017р. між ТОВ “БУДІВА” (постачальник) та ФОП ОСОБА_2 (покупець) укладено договір поставки № ДП-0117-02, за умовами якого постачальник на підставі замовлення покупця зобов’язується передати у власність покупця матеріали будівельного призначення (товар), а покупець зобов’язується прийняти та оплатити товар на умовах данного договору. Назва, асортимент, кількусть та ціна товарів визначається у рахунках-фактурах, що надані постачальником та є невід’ємною складовою договору (т.1, а.с. 180-182).
Згідно п. 4.1 договору товар поставляється окремими партіями на основі замовлення покупця за умови дотримання п. 3.3 договору. Якщо сторонами не визначено інше, поставка товару здійснюється в межах території складу постачальника. Поставка відбувається в межах території України на наступних умовах: склад постачальника: м.Дніпро, вул. Квітки-Основ’яненка, 5.
На підставі вказаного договору позивачем поставлено контрагенту товар на суму 131850,38 грн. (ПДВ 21975,06 грн.), що підтверджується копією видаткової накладної № ДП-0002052/001 від 06.12.2017р. (т.1, а.с. 184).
На підтвердження факту оплати позивачем надано засвічену копію платіжного доручення № 151 від 23.11.2017р. (т.1, а.с. 183).
На підтвердження факту придбання проданого товару у ТОВ «ЗаводТехно Нікель» (ТОВ «Завод СВІТОНДЕЙЛ»), виробника Кровельний завод ТехноНиколь (Республіка Білорусь) позивачем надано засвідчені копії: договорів, замовлення, видаткових накладних, платіжних доручень, інвойсу, товарної накладної, міжнародної товарно-транспортної накладної (CMR) та ін.
За правилом першої події, з моменту здійснення попередньої оплати позивачем складено податкову накладну № 697 від 23.11.2017р. та направлено на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію якої зупинено (т.1, а.с.178-179).
Підставою для зупинення зазначено: відповідно до п.201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК не відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ № 567 від 13.06.2017р. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товару за УКТ ЗЕД: 2715, 3925. Запропоновано наданти пояснення та /або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК.
22.03.2018р. ТОВ “БУДІВА” надано до Державної фіскальної служби України повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої зупинена, та документи по здійсненню операції (т.1, а.с. 176-177).
30.03.2018р. прийнято рішення № 621852/40177201, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної № 697 від 23.11.2017р. (т.1, а.с. 174).
Сукупність наданих первинних документів не дають підстав для сумніву щодо придбання позивачем товару та його поставки покупцям – контрагентам позивача. Факт реалізації зумовлював обов'язок позивача в силу вимог п. 187.1 ст. 187, пп. 201.1, 201.7, 201.10 ст.201 ПК України сформувати та направити для реєстрації податкові накладні, тобто за правилом “першої події”, що в даному випадку і було виконано позивачем шляхом подання податкових накладних № 253 від 11.12.2017 р., № 252 від 11.12.2017р., №648 від 22.11.2017 р., № 697 від 23.11.2017 р., № 217 від 07.11.2017 р. для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Надані позивачем до відповідача пояснення та додані документи, які також подані до суду, у повній мірі підтверджують реальність вищевказаних господарських операцій, за наслідками яких складено та направлено для реєстрації податкові накладні. Судом не встановлено обставин, які б свідчили про юридичну дефектність поданих до Державної фіскальної служби України документів чи їх неповноту.
Таким чином, беручи до уваги те, що: податкові накладні видано в межах операцій, які є об'єктом оподаткування; фактичне виконання даних операцій підтверджується матеріалами справи та в порядку ч. 2 ст. 77 КАС України відповідачем наведене не спростовано та не доведено зворотного; постачальник та покупці є платниками ПДВ; податкові накладні подано для реєстрації у встановлений п. 201.10 ст. 201 ПК України строк, а також враховуючи те, що відповідачем не доведено наявності інших підстав для зупинення реєстрації та відмови у реєстрації податкових накладних та судом не встановлено обставин, які б перешкоджали видачі податкових накладних та прийняттю рішення про їх реєстрацію, суд дійшов висновку про відсутність у відповідача підстав для відмови у реєстрації податкових накладних шляхом прийняття оскаржуваних рішень, які прийнято без врахування всіх обставин, що мали суттєве значення для оцінки реальності господарських операцій та для цілей прийняття оскаржуваних рішень, а також без врахування наведених вище норм податкового законодавства.
Судом також враховується, що оскаржувані рішення не містять чіткої підстави для відмови у реєстрації - чи то подані документи складені з порушенням законодавства, чи то не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової (зазначено “та/або”).
У той же час, головною рисою індивідуальних актів є їхня конкретність (гранична чіткість), а саме: чітке формулювання конкретних юридичних волевиявлень суб'єктами адміністративного права, які видають такі акти; розв'язання за їх допомогою конкретних, а саме індивідуальних, справ або питань, що виникають у сфері державного управління; чітка визначеність адресата, конкретної особи або осіб; виникнення конкретних адміністративно-правових відносин, обумовлених цими актами; чітка відповідність такого акту нормам чинного законодавства.
Натомість, оскаржувані рішення контролюючого органу не відповідають наведеним вище вимогам щодо чіткості та зрозумілості, та породжують їх неоднозначне трактування, що в свою чергу впливає на не можливість реалізації свого права або обов'язку платником податків щодо виконання юридичного волевиявлення суб'єкта владних повноважень.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Позивач, в силу положень ч.1 ст.77 КАС України, довів суду належними доказами наявність обставин, що обґрунтовують його позовні вимоги, у той час коли відповідачем на підставі ч. 2 ст. 77 КАС України доводи позивача не спростовано.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, особливістю адміністративного судочинства є те, що обов'язок доказування в спорі покладається на відповідача орган публічної влади, який повинен надати суду всі матеріали, які свідчать про його правомірні дії.
Відповідач не надав до суду жодних належних та допустимих доказів щодо правомірності прийняття оскаржуваних рішень. Так, відповідач в ході судового розгляду не надав до суду відзиву на позовну заяву та жодних доказів в обґрунтування своєї правової позиції.
Згідно ч. 4 ст. 159 КАС України неподання суб’єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Суд зазначає, що копію ухвали суду від 21.05.2018р. про відкриття провадження у справі, копію позовної заяви та доданих до неї матеріалів отримано відповідачем 04.06.2016р., що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення (т.2, а.с. 235). Жодних заяв від відповідача щодо неможливості надання відзиву на позовну заяву у встановлений судом строк та зазначення поважності причин його ненадання до суду не надходило.
Таким чином, враховуючи приписи ч.4 ст. 159 КАС України, факт неподання відповідачем - суб’єктом владних повноважень відзиву на позовну заяву без поважних причин є фактично визнанням позову.
Відтак, враховуючи в тому числі, що в порядку виконання обов'язку, передбаченого ч. 2 ст. 77 КАС України, відповідачем не доведено законності та обґрунтованості оскаржуваних рішень, суд, виходячи з положень п.2 ч. 2 ст. 245 та ч. 2 ст. 9 КАС України, дійшов висновку про задоволення позову в цій частині шляхом визнання протиправними та скасування рішень Комісії Державної фіскальної служби України № 621859/40177201 від 30.03.2018 р., № 598542/40177201 від 20.02.2018 р., №598543/40177201 від 20.02.2018 р., № 621852/40177201 від 30.03.2018 р., № 427888/40177201 від 15.12.2017 р. про відмову в реєстрації податкових накладних № 253 від 11.12.2017 р., № 252 від 11.12.2017р., № 648 від 22.11.2017 р., № 697 від 23.11.2017 р., № 217 від 07.11.2017 р.
Щодо позовних вимог про зобов'язання Державної фіскальної служби України здійснити дії по реєстрації (зареєструвати) податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних № 253 від 11.12.2017 р., № 252 від 11.12.2017 р., № 648 від 22.11.2017 р., № 697 від 23.11.2017 р., № 217 від 07.11.2017 р. слід зазначити, що відповідно до пп.201.16.4 п.201.16 ст.201 ПК України податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:
а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
При цьому, відповідно до п.п. 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010р. (із змінами; далі - Порядок № 1246) податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день:
1) прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;
2) набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення суду).
У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
Відтак, оскільки рішення про відмову у реєстрації податкових накладних підлягають скасуванню то, відповідно, з урахуванням положень ч. 2 ст. 9 та ч. 2 ст.162 КАС України, пп. 201.16.4 п.201.16 ст.201, п. 201.10 ст.201 ПК України, п.п. 19, 20 Порядку № 1246, суд дійшов висновку про задоволення позову в цій частині шляхом зобов'язання Державної фіскальної служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні № 253 від 11.12.2017 р., № 252 від 11.12.2017 р., № 648 від 22.11.2017р., № 697 від 23.11.2017 р., № 217 від 07.11.2017 р., подані товариством з обмеженою відповідальністю “БУДІВА”, за датою їх подання.
Згідно зі ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з’ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Згідно положень ст. 75 КАС України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. При цьому в силу положень ст. 76 КАС України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв'язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Також згідно ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи, що при прийнятті рішення суд дійшов висновку про визнання протиправним та скасування оскаржуваних рішень, суд вважає за необхідне, з урахуванням приписів ч. 1 ст. 139 КАС України, стягнути з Державної фіскальної служби України за рахунок бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю “БУДІВА” судовий збір у розмірі 8810,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 8, 9, 10, 77, 90, 139, 242-246, 250, 251, 255, 295, 297 КАС України, суд –
ВИРІШИВ:
Позов товариства з обмеженою відповідальністю “БУДІВА” (65091, Одеська обл., місто Одеса, вулиця Степова, будинок 18/20; код ЄДРПОУ 40177201) до Державної фіскальної служби України (04053, м.Київ, Львівська площа, будинок 8; код ЄДРПОУ 39292197) про визнання протиправними та скасування рішень №621859/40177201 від 30.03.2018 р., №598542/40177201 від 20.02.2018р., №598543/40177201 від 20.02.2018 р., №621852/40177201 від 30.03.2018 р., № 427888/40177201 від 15.12.2017 р. про відмову у реєстрації податкових накладних № 253 від 11.12.2017 р., № 252 від 11.12.2017р., № 648 від 22.11.2017 р., № 697 від 23.11.2017 р., № 217 від 07.11.2017 р., зобов’язання зареєструвати податкові накладні, - задовольнити.
Визнати протиправними та скасувати рішення Комісії Державної фіскальної служби України № 621859/40177201 від 30.03.2018 р., № 598542/40177201 від 20.02.2018р., №598543/40177201 від 20.02.2018 р., № 621852/40177201 від 30.03.2018 р., № 427888/40177201 від 15.12.2017 р. про відмову в реєстрації податкових накладних №253 від 11.12.2017 р., № 252 від 11.12.2017р., № 648 від 22.11.2017 р., № 697 від 23.11.2017 р., № 217 від 07.11.2017 р.
Зобов’язати Державну фіскальну службу України (04053, м.Київ, Львівська площа, будинок 8; код ЄДРПОУ 39292197) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні № 253 від 11.12.2017 р., № 252 від 11.12.2017 р., № 648 від 22.11.2017р., № 697 від 23.11.2017 р., № 217 від 07.11.2017 р., подані товариством з обмеженою відповідальністю “БУДІВА”, за датою їх подання.
Стягнути з Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, будинок 8; код ЄДРПОУ 39292197) за рахунок бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю “БУДІВА” (65091, Одеська обл., місто Одеса, вулиця Степова, будинок 18/20; код ЄДРПОУ 40177201) судовий збір у розмірі 8810,00 грн. (вісім тисяч вісімсот десять гривень 00 коп.)
Рішення може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 02.07.2018 р.
Суддя: Г.П. Самойлюк
.