Постанова № 75031671, 26.06.2018, Новоайдарський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
26.06.2018
Номер справи
419/1513/18
Номер документу
75031671
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 419/1513/18

Провадження № 3/419/602/2018

ПОСТАНОВА

26 червня 2018 року Новоайдарський районний суд Луганської області

у складі: головуючого судді – Іванової О. М.,

при секретарі – Шапка О. О.,

за участю: прокурора – Кіби О.С.,

особи, відносно якої складений протокол про

адміністративне правопорушення – ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Новоайдар Луганської області матеріали справи про адміністративні правопорушення, що надійшли від заступника начальника Управління захисту економіки в Луганській області ДЗЕ Національної поліції України у відношенні:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідн. № НОМЕР_1, громадянина України, пенсіонера, депутата Штормівської сільської ради Новоайдарського району Луганської області, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, фактично проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,

за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією № 150 від 12.06.2018 року та протоколу про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією № 153 від 20.06.2018 року, складених оперуповноваженим відділу кредитно – фінансової, банківської сфер та зовнішньоекономічної діяльності УЗЕ в Луганській області ДЗЕ Національної поліції України, ОСОБА_1 інкримінується вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією, передбачених ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, що полягає в неповідомленні НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.

Як вбачається зі змісту протоколів про адміністративні правопорушення, ОСОБА_1, будучи відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 статті 3 ЗУ «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом, на якого поширюються вимоги Закону, відповідно до примітки до статті 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення встановленого ч. 2 ст. 52 Закону десятиденного строку після придбання майна, на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, письмово не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування.

Постановою сільської виборчої комісії першої сесії сьомого скликання Штормівської сільської ради Новоайдарського району Луганської області від 04.11.2015 року визнано повноваження депутата Штормівської сільської ради Новоайдарського району Луганської області ОСОБА_1.

На виконання рішення Штормівської сільської ради № 13/7 від 17.03.2017 року ОСОБА_1 під підпис було ознайомлено з вимогами, обмеженнями, встановленими положеннями Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII.

Таким чином, депутат Штормівської сільської ради Новоайдарського району Луганської області ОСОБА_1 відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону.

Згідно п.3.2 договору купівлі-продажу № СШ00010450 від 27.07.2017 року, укладеного між ТОВ «Автомобільний Дім «Соллі-Плюс» (ПРОДАВЕЦЬ) та громадянином ОСОБА_1 (ПОКУПЕЦЬ) приймання-передача автомобіля здійснюється після сплати повної ціни автомобіля на умовах даного договору з оформленням акту прийому передачі.

Відповідно додатку №3 від 31.08.2017 до договору купівлі-продажу № СШ00010450 - акту приймання-передачі автомобіля та згідно видаткової накладної, ОСОБА_1 набув права власності на автомобіль марки SKODA SUPERB, 2017 року випуску, VIN:TMBAJ8NP4JB300040, та виплатив за нього грошові кошти у сумі 919 500 (дев'ятсот дев'ятнадцять тисяч п'ятсот) грн.

Окрім того, 06.09.2017 року автомобіль FORD KUGA, 2016 року випуску, номерний знак НОМЕР_2, який належав ОСОБА_1 перереєстровано на нового власника на підставі договору купівлі-продажу, укладеному ТСЦ від 06.09.2017 року № 4443/2017/612894. Сума даного правочину склала 541180 (п'ятсот сорок одна тисяча сто вісімдесят) грн.

Відповідно до ч. 2 ст. 52 ЗУ "Про запобігання корупції" у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801-УІІІ, установлено у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2017 року - 1600 гривень, тобто 50 прожиткових мінімумів складає - 80000 грн.

За таких умов, у суб'єкта декларування ОСОБА_1, виник обов'язок, відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону у десятиденний строк з моменту придбання майна – автомобіля SKODA SUPERB, 2017 року випуску, VIN:TMBAJ8NP4JB300040, вартістю 919 500 грн, та у десятиденний строк моменту продажу майна - автомобіля FORD KUGA, 2016 року випуску, номерний знак НОМЕР_2, вартістю 541180 грн письмово повідомити про це НАЗК.

Тобто, у ОСОБА_1 після придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року - 80000 грн., упродовж періоду часу з 00 годин 00 хвилин 01.09.2017 по 23 годин 59 хвилин 10.09.2017 року та після отримання доходу на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року - 80 000 грн., упродовж періоду часу з 00 годин 00 хвилин 07.09.2017 року по 23 годин 59 хвилин 16.09.2017 року виник обов'язок письмово повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.

Згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно - телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1М після придбання 31.08.2017 року майна вартістю 919 500 грн., та після продажу 06.09.2017 року майна вартістю 541180 грн, розмір якого перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року, що є суттєвою зміною у майновому стані суб'єкта декларування, письмово не повідомив про це Національне агентство з питань запобігання корупції, шляхом внесення інформації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Об'єктивних причин, які б унеможливлювали виконання вимог частини 2 ст. 52 Закону у ОСОБА_1 не встановлено.

Згідно з ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за умови неповідомлення та несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни в майновому стані особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, депутат Штормівської сільської ради Новоайдарського району Луганської області, будучи відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюються вимоги цього Закону, відповідно до примітки до статті 172-6 КУпАП - суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 52 ЗУ «Про запобігання корупції», з моменту придбання майна – автомобіля SKODA SUPERB, 2017 року випуску, VIN:TMBAJ8NP4JB300040, вартістю 919 500 грн, та у десятиденний строк моменту продажу майна - автомобіля FORD KUGA, 2016 року випуску, номерний знак НОМЕР_2, вартістю 541180 грн, що перевищують 50 прожиткових мінімумів, встановлених Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» для працездатних осіб на 1 січня 2017 року - 80 000 грн, письмово не повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування, чим вчинив адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав та пояснив, що вказані правопорушення сталися внаслідок його правової необізнаності, вважав, що мав звітувати про придбання та відчуження вищезазначеного майна в щорічній декларації, окрім того протягом року хворів він та його дружина, на сесійних засіданнях був рідко, умислу на вчинення правопорушень не мав.

Заслухавши думку прокурора, який вважав, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, вислухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративних правопорушень підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією № 150 від 12.06.2018 року (Т.1 а.с.2-8), протоколом про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією № 153 від 20.06.2018 року (Т.2 а.с.2-9), витягом з ЄДРД (Т.1 а.с.10-33, Т.2 а.с. 10-32), письмовими поясненнями ОСОБА_1 (Т.1 а.с.34, Т.2 а.с.33), копією постанови сільської виборчої комісії від 26.10.2005 року про результати виборів депутатів Штормівської сільської ради Новоайдарського району Луганської області (Т.1 а.с.39-41, Т.2 а.с.38-40), копією рішення Штормівської сільської ради від 17.03.2017 року № 13/7 (Т.1 а.с.45-46. Т.2 а.с.44-45), копією відповіді на запит від 12.03.2018 року № 31/12/9/2083 (Т.1 а.с.49), копією відповіді на запит від 16.06.2018 року № 31/12/4443-4026 (Т.2. а.с.49), копією договору купівлі-продажу № № СШ00010450 від 27.07.2017 року з додатками (Т.2 а.с.52-57).

Відповідно до п.п. "б" п. 1 ч. 1 ЗУ "Про запобігання корупції" суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Пунктом 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089), суб'єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування подається через електрону мережу Інтернет з використання програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування після реєстрації в Реєстрі. Пунктом 4 передбачено, що інформація, включена в повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування, повинна бути також відображена в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Враховуючи дані про особу правопорушника, який протягом року до адміністративної відповідальності не притягався, ступінь його провини, його відношення до скоєних адміністративних правопорушень, обставини справи, зважаючи, що в результаті вчинення правопорушень збитків суспільним інтересам або громадянам діями ОСОБА_1 не заподіяно, суд вважає доцільним, призначити ОСОБА_1 на підставі ст. 36 КУпАП адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Керуючись ст. 36, ч. 2 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284 КУпАП, суддя –

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідн. № НОМЕР_1, визнати винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-6 КУпАП та на підставі ст. 36 КУпАП накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 100 (сто) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 1700 (одна тисяча сімсот) грн. у дохід держави на р/р 31111149700001, код ЄДРПО 37991110, банк ГУ ДКСУ в Луганській області, МФО 804013, одержувач: ГУДКСУ в Луганській області 21081300.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідн. № НОМЕР_1, судовий збір у сумі 352,40 грн. на наступні платіжні реквізити: «Стягувач: ДСА України, 01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5, ЄДРПОУ 26255795, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПО: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету 22030106», призначення платежу *;101; НОМЕР_1; судовий збір при накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1, Новоайдарський районний суд Луганської області.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Луганської області протягом 10 днів з дня винесення постанови через Новоайдарський районний суд Луганської області.

Суддя О. М. Іванова