
11.5
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
27 червня 2018 року СєвєродонецькСправа № 812/246/18
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., перевіривши матеріали заяви управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області про ухвалення додаткового судового рішення по справі № 812/246/18 за позовом управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про визнання незаконною та скасування постанови,-
ВСТАНОВИВ:
23 червня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області про ухвалення додаткового судового рішення по справі № 812/246/18 за позовом управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про визнання незаконною та скасування постанови, в якій заявник просить суд:
- поновити управлінню Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області строк для звернення до суду з заявою про ухвалення додаткового судового рішення;
- ухвалити додаткове судове рішення про стягнення з Державного бюджету України на користь управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області (92700,Луганська обл., м. Старобільськ, вул. Велика Садова, 2, ідентифікаційний код 37858396) судового збору за подання апеляційної скарги в сумі 1762,00 грн.
Відповідно до пункту 3 частини першої ст. 252 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою учасника справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
Згідно з ч. 3 ст. 252 КАС України, суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення. У разі необхідності суд може розглянути питання ухвалення додаткового судового рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Відповідно до частини 6 статті 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Оскільки КАС України не визначено наслідків недодержання вимог заяви про ухвалення додаткового судового рішення, суд вважає за необхідне застосувати аналогію закону.
За приписами пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши матеріали справи, суддя дійшов висновку про те, що заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, у зв'язку з чим вона має бути залишена без руху з таких підстав.
Відповідно до пункту 2 частини п'ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Згідно із частиною другою статті 161 КАС України, суб’єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов’язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Крім того, відповідно до частини четвертої статті 161 КАС України позивач зобов’язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Суддя, перевіривши матеріали заяви про ухвалення додаткового судового рішення встановив, що заявником у відповідності до пункту 2 частини п'ятої статті 160, частини другої статті 161 КАС України не зазначені повне найменування відповідача, його місцезнаходження, відомі номери засобів зв’язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти заявника та відповідача, а також до заяви про ухвалення додаткового судового рішення заявником не надано доказів надіслання заяви відповідачу, не надано апеляційної скарги на підставі якої було сплачено судовий збір у розмірі 1762,00 грн. та ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду від 12 червня 2018 року по справі № 812/246/18.
Отже, заява про ухвалення додаткового судового рішення не відповідає вимогам статей 160,161 КАС України.
Також відповідно до пункту 5 частини п'ятої статті 160 КАС України у позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
З прохальної частини заяви про ухвалення додаткового судового рішення вбачається, що заявником не конкретизовано вимогу про ухвалення додаткового судового рішення про стягнення з Державного бюджету України на користь Управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області (92700, Луганська обл., м. Старобільськ, вул. Велика Садова, 2, ідентифікаційний код 37858396) судового збору за подання апеляційної скарги в сумі 1762,00 грн.
Так, заявником не зазначено належних реквізитів, які б дали змогу суду в повній мірі ідентифікувати за подання якої саме апеляційної скарги та на яке судове рішення чи ухвалу заявник просить стягнути судовій збір та ухвалити додаткове судове рішення.
Враховуючи вищевикладене, суддя пропонує заявнику надати суду уточнену заяву про ухвалення додаткового судового рішення оформленої з дотриманням вимог статей 160,161 КАС України, наданням апеляційної скарги на підставі якої було сплачено судовий збір у розмірі 1762,00 грн. та ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду від 12.06.2018 разом з доказами надіслання уточненої заяви та доданих до неї документів відповідачу.
Відповідно до частини першої та другої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З наведених обставин суд вважає за необхідне заяву управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області залишити без руху для усунення недоліків.
Керуючись статтями 7,160,161,169, 172, 252 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Заяву управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області про ухвалення додаткового судового рішення по справі № 812/246/18 за позовом управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про визнання незаконною та скасування постанови - залишити без руху.
Встановити управлінню Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області строк для усунення недоліків протягом 10 (десяти) календарних днів з дня отримання копії даної ухвали шляхом надання суду уточненої заяви про ухвалення додаткового судового рішення оформленої з дотриманням вимог статей 160,161 КАС України, наданням апеляційної скарги на підставі якої було сплачено судовий збір у розмірі 1762,00 грн. та ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду від 12 червня 2018 року разом з доказами надіслання уточненої заяви та доданих до неї документів відповідачу.
У разі ненадання вищевказаних документів, заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1