
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 травня 2018 року № 810/1583/18
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Щавінського В.Р., при секретарі судового засідання Сіренко Ю.П., за участю представника позивача - Шелест Ю.В. та представника відповідача - Горбоконь В.Ю. розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області до Житлово-комунального підприємства "Немішаєве" про стягнення коштів з банківських рахунків платника,
встановив:
Головне управління ДФС у Київській області звернулось до суду з позовом до Житлово-комунального підприємства "Немішаєве" про стягнення коштів з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, в рахунок погашення податкового боргу перед бюджетом у сумі 1844570,56 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що згідно з даними податкового обліку у відповідача утворилась заборгованість перед бюджетом у вказаному вище розмірі внаслідок невиконання податкових обов'язків зі сплати податку на додану вартість, штрафних санкцій та пені. Позивач зазначає, що заборгованість підтверджується даними податкових декларацій, які були подані відповідачем самостійно, а також податковими повідомленнями-рішеннями, які не були оскаржені відповідачем у визначені строки.
Відповідач, заперечуючи проти задоволення позовних вимог, зазначив про безпідставність та необґрунтованість позовних вимог, оскільки висновки наведені податковим органом, у зазначеному податковому повідомленні-рішенні, про несвоєчасну оплату ЖКП «Немішаєве» узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість за вказані періоди не відповідають дійсності, оскільки суми, які були визначені ЖКП «Немішаєве» у деклараціях були перераховані.
Вважає, що зазначений розмір пені не доведений Позивачем, а тому ЖКП «Немішаєве» його не визнає.
Крім того, відповідач зазначив, що з врахуванням проведених оплат сума заборгованості ЖКП «Немішаєве» по сплаті податку на додану вартість становить 874803,00 грн. Та зазначає, що підприємство не відмовляється від погашення вказаної суми заборгованості.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 03.04.2018 відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження та призначено до розгляду.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив суд їх задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечив з мотивів, викладених у письмових запереченнях та додаткових обґрунтувань до заперечень проти позову.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ЖКП «Немішаєве» (код ЄДРПОУ 23579528) знаходиться за адресою 07853, Київська обл., Бородянський район, селище міського типу Немішаєве, вулиця Чкалова, будинок 42 зареєстровано в якості юридичної особи 24.02.2006 Немішаївською селищною радою та з 14.11.1995 відповідач перебуває на податковому обліку в Вишгородській ОДПІ ГУ ДФС у Київській області (Бородянське відділення).
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем було подані до Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області (Бородянське відділення):
- Податкова декларація з податку на додану вартість №9236626323 від 19.11.2015р. з терміном сплати 30.10.2015. на суму 32914,66 грн.;
- Податкова декларація з податку на додану вартість №9255907077 від 17.12.2015р. з терміном сплати 30.12.2015р. на суму 51653,00 грн.;
- Податкова декларація з податку на додану вартість №9273338116 від 18.01.2016р. з терміном сплати 30.01.2016р. на суму 93029,00 грн.;
- Податкова декларація з податку на додану вартість №9019809102 від 18.02.2016р. з терміном сплати 01.03.2016р. на суму 75068,00 грн.;
- Податкова декларація з податку на додану вартість №9037454597 від 17.03.2016р. з терміном сплати 30.03.2016р. на суму 80484,00 грн.;
- Податкова декларація з податку на додану вартість №909643395 від 19.04.2016р. з терміном сплати 30.04.2016р. на суму 59652,00 грн.;
- Податкова декларація з податку на додану вартість №9080885692 від 19.05.2016р. з терміном сплати 30.05.2016р. на суму 49497,00 грн.
- Податкова декларація з податку на додану вартість №9103302394 від 21.06.2016р. з терміном сплати 30.06.2016р. на суму 49391,00 грн.
- Податкова декларація з податку на додану вартість №9126223153 від 20.07.2016р. з терміном сплати 30.07.2016р. на суму 40097,00 грн.
- Податкова декларація з податку на додану вартість №9150576348 від 19.08.2016р. з терміном сплати 30.08.2016р. на суму 43951,00 грн.
- Податкова декларація з податку на додану вартість №9173685930 від 20.09.2016р. з терміном сплати 30.09.2016р. на суму 63630,00 грн.
- Податкова декларація з податку на додану вартість №9198445956 від 20.10.2016р. з терміном сплати 30.10.2016р. на суму 54922,00 грн.
- Податкова декларація з податку на додану вартість №9223907260 від 21.11.2016р. з терміном сплати 30.11.2016р. на суму 55627,00 грн.
- Податкова декларація з податку на додану вартість №9247505589 від 20.12.2016р. з терміном сплати 30.12.2016р. на суму 13715,00 грн.
- Податкова декларація з податку на додану вартість №9267690225 від 20.01.2017р. з терміном сплати 30.01.2017р. на суму 59683,00 грн.
- Податкова декларація з податку на додану вартість №9024821244 від 20.02.2017р. з терміном сплати 02.03.2017р. на суму 53693,00 грн.
- Податкова декларація з податку на додану вартість №9045305641 від 20.03.2017р. з терміном сплати 30.03.2017р. на суму 52429,00 грн.
- Податкова декларація з податку на додану вартість №1700009751 від 20.04.2017р. з терміном сплати 30.04.2017р. на суму 66499,00 грн.
- Податкова декларація з податку на додану вартість №9094156741 від 22.05.2017р. з терміном сплати 30.05.2017р. на суму 48120,00 грн.
- Податкова декларація з податку на додану вартість №9117216971 від 20.06.2017р. з терміном сплати 30.06.2017р. на суму 72281,00 грн.
- Податкова декларація з податку на додану вартість №9139541431 від 18.07.2017р. з терміном сплати 30.07.2017р. на суму 85592,00 грн.
- Податкова декларація з податку на додану вартість №9168158454 від 21.08.2017р. з терміном сплати 30.08.2017р. на суму 85483,00 грн.
- Податкова декларація з податку на додану вартість №9191563401 від 20.09.2017р. з терміном сплати 30.09.2017р. на суму 57355,00 грн.
- Податкова декларація з податку на додану вартість №9214666566 від 17.10.2017р. з терміном сплати 30.10.2017р. на суму 60920,00 грн.
- Податкова декларація з податку на додану вартість №9248334915 від 23.11.2017р. з терміном сплати 30.11.2017р. на суму 135151,00 грн.
Сума податку на додану вартість, визначена відповідачем самостійно у вищенаведених податкових деклараціях у розмірі 1540836,66 грн., ЖКП «Немішаєве» сплачена не була, що, з урахуванням нарахованих штрафних санкцій у сумі 124219,6 грн. та пені в сумі 179514,5 грн. призвело до утворення податкового боргу в розмірі 1844570,76 грн., що підтверджується обліковою карткою платника податків.
14.05.2018 до Київського окружного адміністративного суду надійшла заява про зменшення позовних, в якій зазначено, що у ході судового провадження юридичним управлінням від підрозділу погашення боргу отримано службову записку з якої вбачається, що відповідачем після подачі позову були здійснені сплати в рахунок погашення боргу на додану вартість у розмірі 120670,45 грн.
Отже, сума податкового боргу з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), з урахуванням часткового погашення, становить 1723900,31 грн.
Судом встановлено, що у зв'язку з наявністю у Відповідача узгодженого податкового боргу, керуючись Порядком направлення податковим органом податкової вимоги платникам податків, Вишгородською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області Відповідачу було направлено рекомендованим листом податкову вимогу форми «Ю1» від 16.08.2010р. за №1/77 про сплату податкового боргу, та податкову вимогу форми «Ю2» від 02.12.2010р. за №2/142 про сплату податкового боргу.
Контролюючим органом було здійснено всі заходи спрямовані для погашення податкової заборгованості. Однак, вищевказані дії не призвели до повного погашення податкового боргу.
Пунктом 95.2 ст.95 ПКУ встановлено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків проводяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до п.95.3 ст.95 ПК стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
З приводу посилань Відповідача про незаконність податкового повідомлення-рішення №0008591005 від 13.11.2015, суд зазначає, що Постановою Київського окружного адміністративного суду від 18.02.2016 року по справі 810/5972/15 за позовом ЖКП «Немішаєве» до Бородянського відділення Ірпінської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, предметом якої є визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0008591005 від 13.11.2015 у позові відмовлено.
Посилання Відповідача на незрозумілість та відношення податкової вимоги форми «Ю1» від 16.08.2010 року за №1/77, та податкової вимоги форми «Ю2» від 02.12.2010 року за №2/142 про сплату податкового боргу, до боргу на який посилається Позивач суд зазначає наступне.
Згідно п.59.5 ст.59 ПК України та Порядку направлення контролюючими органами податкових вимог платникам податків, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається.
Тобто, податкова вимога є дійсною протягом усього терміну безперервного існування податкового боргу платника податків з моменту його утворення до моменту, зокрема повного погашення податкового боргу платником за всіма видами податків і зборів. При цьому, грошові зобов'язання, які складають податковий борг, можуть змінюватись як кількісно, так і за видами податків. Тільки після того, як платник податків повністю погасить податковий борг, включаючи пеню, податкова вимога буде вважатися відкликаною.
Дана позиція контролюючого органу підтримана ВАС України в Ухвалі від 13.05.2013 по справі №2а-7683/11/0170/12.
Оскільки податковий борг на підставі якого були прийнятті та надісланні Відповідачу вищезазначені податкові вимоги не був погашений платником податків у повному обсязі, то у контролюючого органу відсутні підстави для прийняття нової податкової вимоги.
13.11.2015 Ірпінською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області (Бородянське відділення) було проведено перевірку дотримання вимог податкового законодавства в частині своєчасності сплати узгоджених сум податкового зобов'язання з податку на подану вартість ЖКП «Немішаєве», за результатами якої складено акт від 13.11.2015 №000710/10-05/23579528.
Зі змісту вказаного акта вбачається, що під час проведення перевірки було встановлено порушення вимог п. 203.2 ст.203 розд.2 Податкового кодексу України у зв'язку з тим, що відповідачем було порушено строки сплати узгодженої суми податкового зобов'язання.
На підставі вказаного акта перевірки Ірпінською ОДПІ Головного ГУ ДФС у Київській області було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0008591005 від 13.11.2015, яким застосовано штрафні санкції у розмірі 124219,4 грн.
Зазначене податкове повідомлення-рішення було отримано відповідачем 18.11.2015, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.
Враховуючи отримання відповідачем вищезазначеного податкового повідомлення-рішення та самостійне визначення у податкових деклараціях сум податків до сплати, грошові зобов'язання з податку на додану вартість вважаються узгодженими.
У зв'язку з несплатою відповідачем узгоджених сум грошових зобов'язань, податкова інспекція звернулась до суду з вимогою про стягнення з ЖКП «Немішаєве» зазначеної заборгованості.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулюються Податковим кодексом України (далі - ПК України).
Підпункт 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 ПК України встановлює, що грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до п.п.14.1.156 п. 14.1 ст. 14 ПК України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Згідно з п.п.14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно з п. 38.1 ст. 38 ПК України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Відповідно до п. 31.1 ст. 31 ПК України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
Відповідно до п. 46.1 ст. 46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою (п. 54.1 ст. 54 ПК України).
Згідно з п. 57.1 ст. 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Пунктом 56.11. статті 56 ПК України передбачено, що самостійно визначене платником податків податкове зобов'язання оскарженню не підлягає.
Як вбачається з матеріалів справи, зокрема даних інтегрованої картки відповідача, самостійно визначені у податкових деклараціях податкові зобов'язання з податку на прибуток, податку на додану вартість та орендної плати за землю відповідач у встановлені податковим законодавством строки не сплатив.
Пунктом 126.1 ст. 126 ПК України передбачено, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем порушено терміни сплати грошових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з чим податковим повідомленням-рішенням № 008591005 від 13.11.2015 на відповідача накладено штрафні санкції в розмірах 124219,40 грн.
Податковий борг був зменшений Відповідачем у зв'язку у зв'язку з самостійною сплатою 120670,45 грн.
Згідно з п. 57.3 ст. 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Судом встановлено, що податкове повідомлення-рішення № 008591005 від 13.11.2015 були вручені відповідачу.
Однак, під час розгляду справи суду не були надані належні та допустимі докази оскарження відповідачем вказаних рішень в адміністративному або судовому порядку, у зв'язку з чим визначена ними сума грошового зобов'язання є узгодженою.
Відповідно до підпункту 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом; б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом.
Пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (пункт 129.4 статті 129 Податкового кодексу України).
З матеріалів справи вбачається, що у зв'язку з несплатою у встановлені законодавством строки грошових зобов'язань, позивачем була нарахована пеня, яка станом на момент розгляду справи не сплачена в повному обсязі, зокрема: з податку на додану вартість - в сумі 179514,5 грн.
Нарахування пені у вказаному вище розмірі підтверджується даними облікових карток платника податків, з яких вбачається на підставі чого нарахована пеня та вказано за який період.
При цьому, будь-яких доказів щодо неправомірності нарахування пені у вказаному вище розмірі відповідач суду не надав.
Таким чином, заборгованість відповідача зі сплати зазначених грошових зобов'язань за податковими повідомленнями-рішеннями та податковими деклараціями на загальну суму 1723900,31 грн. відповідає ознакам, визначеним п.п.14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України, відповідно до якого податковим боргом визнається сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пунктом 59.1 статті 59 ПК України визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
При цьому, відповідно до п. 59.5 ст. 59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
На час розгляду справи та винесення рішення по суті заявлених позовних вимог доказів сплати зазначеної суми відповідачем суду надано не було.
Згідно з п.п.20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 95.1 ст. 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно з п.п. 95.2, 95.3 ст. 95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно з п. 95.4 ст. 95 ПК України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Згідно з п. 87.2 ст. 87 ПК України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
На підставі наведеного, суд вбачає наявність передбачених чинним законодавством обставин для стягнення коштів з рахунків ЖКП «Немішаєве» у банках, обслуговуючих такого платника, у розмірі суми податкового боргу 1723900,31 грн.
У зв'язку з цим, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 2 ст. 139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
в и р і ш и в:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Житлово-комунального підприємства "Немішаєве" (код ЄДРПОУ 23579528) в обслуговуючих банках - 1723900 (один мільйон сімсот двадцять три тисячі дев'ятсот) грн. 31 коп., в рахунок погашення податкового боргу.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення .
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Щавінський В.Р.
Дата виготовлення і підписання повного тексту рішення - 04 червня 2018 р.