
Справа №760/5296/18
Провадження № 1-кс/760/3444/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 травня 2018 року слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва Сергієнко Г.Л., при секретарі судового засідання Слепусі О.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Солом'янського районного суду м. Києва клопотання старшого слідчого ОВС ВКР СУ ФР ГУ ДФС у Київській області Жмуцького М.В., погоджене прокурором Києво-Святошинської місцевої прокуратури Філімоновим О.В., про призначення позапланової документальної перевірки у кримінальному провадженні №4201611000000303 від 31.05.2016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
До слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого ОВС ВКР СУ ФР ГУ ДФС у Київській області Жмуцького М.В., погоджене прокурором Києво-Святошинської місцевої прокуратури Філімоновим О.В., про призначення позапланової документальної перевірки у кримінальному провадженні №4201611000000303 від 31.05.2016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
В клопотанні слідчий просив призначити позапланову документальну перевірку «Квартирно-експлуатаційного відділу м. Біла Церква (код ЄДРПОУ 08167863), що знаходиться за адресою: Київська область, місто Біла Церква, вул. Ярмаркова, 1.
Слідчий у судове засідання не з'явився, про день та час розгляду клопотання був повідомлений належним чином, про причини неявки не повідомив.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку про відмову в задоволенні клопотання з наступних підстав.
Порядок проведення документальних позапланових перевірок регламентовано ст.78 ПК України. Зокрема, п.11.1.78 ст.78 ПК України передбачено, що документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності отриманого рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки.
Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Разом з цим, положеннями КПК України не встановлено повноваження слідчого судді щодо розгляду клопотання про надання дозволу на проведення перевірки, не регламентовано порядок розгляду таких клопотань, обсяг доказування при розгляді такого клопотання, критерії, за якими слідчий суддя повинен визначати достатність підстав для надання дозволу на проведення перевірки.
Аналогічна позиція міститься в ухвалі Верховного Суду від 06.03.2018 №243/6674/17-к.
Таким чином, зважаючи на те, що відповідно до положень чинного КПК України слідчий суддя не наділений повноваженнями щодо розгляду клопотань про призначення податкових перевірок, слідчий суддя приходить до висновку про відмову у задоволенні даного клопотання.
На підставі викладеного, керуючись ч. 2 ст. 19 Конституції України, ст.ст. 3, 309, 372, 376, 395 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Сергієнко Г.Л.