Рішення № 74993852, 19.06.2018, Сколівський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
19.06.2018
Номер справи
453/1062/16-а
Номер документу
74993852
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 453/1062/16-а

№ провадження 2-а/453/9/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.06.2018 року Сколівський районний суд Львівської області в складі:

головуючого судді Ясінського Ю.Є.

при секретарі Гринюк Л.Я.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сколе Львівської області в залі суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міської ради Львівської області про визнання незаконним та скасування рішення органу місцевого самоврядування, -

в с т а н о в и в:

Позивач ОСОБА_1 звернулася в суд із адміністративною позовною заявою уточненою в ході розгляду справи, в якій просить визнати незаконним та скасувати рішення 5-ї сесії 7-го демократичного скликання ОСОБА_2 міської ради №85 від 13.07.2016 року «Про затвердження кількісного та персонального складу виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради». В поданому позові покликається на те, що підставою для скасування оскаржуваного рішення, а саме рішення №85 від 13.07.2016 року «Про затвердження кількісного та персонального складу виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради» є його невідповідність законодавству України. Описова частина такого рішення містить посилання на рішення 26-сесії ОСОБА_2 міської ради від 25.03.2015 року проте якого саме рішення, посилань немає, що є неприпустимим для прийняття рішень органом місцевого самоврядування. Вважає, що мотиви для прийняття оскаржуваного рішення були безпідставними і надуманими для того, щоб повторно затвердити той самий склад виконавчого комітету, що вже вносився на розгляд депутатів ради, однак дія такого рішення була призупинена міським головою. Зупинення рішення вимагало від депутатів міської ради дотримання ст. 59 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні». Повторне голосування за дане рішення мало б проводитись із неухильним дотриманням наведеної норми закону, проте проігнорована окремими депутатами для того аби повторно таке питання розглянути із меншою кількістю депутатів, що очевидно вказує на ігнорування законодавства з їх боку та підтверджує незаконність прийняття оскаржуваного рішення сесії. На день подання вказаного позову результати такого голосування на офіційному сайті міської ради не було і немає. В оскаржуваному рішенні відсутнє посилання на розгляд протоколу відповідної профільної комісії міської ради щодо внесення на голосування даного проекту рішення, а тим самим це є доказом прийняття такого з порушенням. Як вбачається з переліку персонального складу виконкому, визначеного у рішенні сесії №85 від 13.07.2016 року, у його складі немає заступника міського голови, що є фактичним доказом незаконності такого рішення, а також є підставою для скасування такого.

До початку судового засідання позивач ОСОБА_1 подала заяву за вх. №2889 від 19.06.2018 року, згідно якої просить справу слухати без її участі, позов просить задоволити.

Представник відповідача ОСОБА_2 міської ради Львівської області в судове засідання не з»явився, міським головою ОСОБА_3. В.Б. подано клопотання за вх. №1159 від 13.03.2018 року про розгляд справи без участі представника міської ради. З уточненими позовними вимогами ознайомлені.

Таким чином в судове засідання не з»явились всі учасники.

Відповідно до ч.4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відтак, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу у даній справі на здійснювалося.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

В матеріалах справи наявне рішення ОСОБА_2 міської ради V сесії VII демократичного скликання від 13.07.2016 року №85 «Про затвердження кількісного та персонального складу виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради», таке рішення прийнято відповідно до ст. 26, ст. 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», керуючись виступами депутатів та зверненнями лідерів політичних партій, рішеннями сесії ОСОБА_2 міської ради від сесія ОСОБА_2 міської ради вирішила: Затвердити кількісний та персональний склад виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14 Мар»янівна, ОСОБА_15. Дане рішення підписано в.о. міського голови ОСОБА_4 та скріплено печаткою (а.с. 111).

Крім того в матеріалах справи наявне також рішення ОСОБА_2 міської ради V сесії VII демократичного скликання від 13.07.2016 року №85 «Про затвердження кількісного та персонального складу виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради» в якому зазначено, що таке прийнято на підставі розглянутого рішення XXVI сесії ОСОБА_2 міської ради VI демократичного скликання, від 25.03.2015 року, виступи депутатів, керуючись ст. 26 ЗУ «Про місцеве самовар. В Укр.» сесія ОСОБА_2 міської ради вирішила: Затвердити кількісний склад виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради в кількості 13 осіб. Затвердити персональний склад виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14 Мар»янівна, ОСОБА_15. Дане рішення підписано в.о. міського голови ОСОБА_4 та скріплено печаткою (а.с. 141).

З наявного в матеріалах справи протоколу №4 V сесії ОСОБА_2 міської ради IV скликання від 13.07.2016 року вбачається, що виступила ОСОБА_4 і зазначила, що виконавчий комітет ОСОБА_2 міської ради є не дієвий, крім цього 25.03.2015 року рішенням №41 ОСОБА_2 міської ради роботу виконавчого комітету визнано незадовільною і припинено його повноваження, тому сьогодні важливо прийняти рішення і затвердити кількісний та персональний склад виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради. Вирішено: Затвердити кількісний склад виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради в кількості 13 осіб. Затверджено персональний склад виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради. Прийнято рішення №85. (а.с. 142-145).

У відповідності до ч.3 ст. 51 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчий комітет ради утворюється у складі відповідно сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради - голови відповідної ради, заступника (заступників) сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, а також керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, інших осіб. Міська рада утворює у складі виконавчого комітету ради орган з питань містобудування та архітектури.

Як встановлено в минулих судових засіданнях і стверджено представником позивача ОСОБА_1 – ОСОБА_16 заступник міського голови не був включений до виконавчого комітету, а саме рішення не було оприлюднено на офіційному сайті міської ради.

У відповідності до ч.3 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

Згідно п. 2.2.6 Регламенту ОСОБА_2 міської ради затвердженого рішенням сесії міської ради №1 від 21.01.2016 року (далі Регламент) проект рішення є документом, підготовленим депутатами міської ради, постійними комісіями міської ради, депутатськими фракціями та групами, виконавчим комітетом. Проекти рішень подаються до міської ради не пізніше ніж за 10 робочих днів до проведення сесії.

Пунктом 4.1.14 Регламенту визначено, що постійні комісії міської ради після розгляду проектів рішень з питань, що вносяться на розгляд сесії міської ради, подають у секретаріат міської ради письмові пропозиції до проектів рішень, які обов»язково ставляться на голосування головуючим на сесії.

Відповідно до ч.2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Як зазначалось вище в основу оскаржуваного рішення покладено, і таке прийнято відповідно до ст. 26, ст. 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», керуючись виступами депутатів та зверненнями лідерів політичних партій, рішеннями сесії ОСОБА_2 міської ради від сесія ОСОБА_2 міської ради вирішила: затвердити кількісний та персональний склад виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради, в іншому рішенні під №85 від 13.07.2016 року «Про затвердження кількісного та персонального складу виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради» в якому зазначено, що таке прийнято на підставі розглянутого рішення XXVI сесії ОСОБА_2 міської ради VI демократичного скликання, від 25.03.2015 року, виступи депутатів, керуючись ст. 26 ЗУ «Про місцеве самовар. В Укр.» сесія ОСОБА_2 міської ради вирішила: Затвердити кількісний склад виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради в кількості 13 осіб. Затвердити персональний склад виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради.

З наведеного вище вбачається, що рішення №85 від 13.07.2016 року «Про затвердження кількісного та персонального складу виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради» прийнято з порушенням, оскільки відсутні підтвердження про те, що таке рішення виносилось на розгляд відповідної профільної комісії міської ради, до складу виконавчого комітету не включено заступника міського голови, рішення не було розміщено на офіційному сайті міської ради.

Пунктом 10 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

Крім того, на виконання вимог ухвали суду ОСОБА_2 районного газетою «Бойківська думка» був наданий примірник рішення «Про затвердження кількісного та персонального складу виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради», який надійшов до них електронною поштою для публікації. Як вбачається з наданого примірника рішення для публікації надійшов примірник рішення за №79 від 13.07.2016 року «Про затвердження кількісного та персонального складу виконавчого комітету». Зміст рішення наступний: розглянувши рішення 26 сесії ОСОБА_2 міської ради 6 скликання від 25.03.2015 року №41 «Про роботу виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради за 2014 рік», яким визнано роботу виконавчого комітету незадовільною, а його повноваження припинено, виступи депутатів та керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сесія ОСОБА_2 міської ради вирішила Затвердити виконавчий комітет ОСОБА_2 міської ради в кількості 13 осіб. Затвердили персональний склад виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14 Мар»янівна, ОСОБА_15. Контроль за виконанням даного рішення в.о. міського голови секретар Щуревич О.Р. залишила за собою (а.с.120).

У відповідності до ч.1 ст. 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчим органом сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради є виконавчий комітет ради, який утворюється відповідною радою на строк її повноважень. Після закінчення повноважень ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради її виконавчий комітет здійснює свої повноваження до сформування нового складу виконавчого комітету.

Враховуючи вищевикладене та беручи до уваги те, що рішення №85 від 13.07.2016 року «Про затвердження кількісного та персонального складу виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради» прийнято з порушенням, оскільки відсутні підтвердження про те, що таке рішення виносилось на розгляд відповідної профільної комісії міської ради, до складу виконавчого комітету не включено заступника міського голови, рішення не було розміщено на офіційному сайті міської ради, в матеріалах справи наявні два примірники оскаржуваного рішення за №85 від 13.07.2016 року «Про затвердження кількісного та персонального складу виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради» різного змісту, в тексті рішення міської ради наявні скорочення у посиланні на Закон України на підставі якого таке рішення прийнято, а відповідачем в порушення вимог ч.2 ст. 72 КАС України не надано доказів законності прийняття оскаржуваного рішення, відтак суд прийшов до висновку що позов слід задоволити, визнати незаконним та скасувати рішення ОСОБА_2 міської ради V сесії VII демократичного скликання від 13.07.2016 року №85 «Про затвердження кількісного та персонального складу виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради».

Керуючись ст.ст. 229, 243, 244, 246, 250, 255 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов задоволити.

Визнати незаконним та скасувати рішення ОСОБА_2 міської ради V сесії VII демократичного скликання від 13.07.2016 року №85 «Про затвердження кількісного та персонального складу виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради».

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Львівського апеляційного адміністративного суду через Сколівський районний суд Львівської області відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Сколівського районного

суду Львівської області ОСОБА_17

Повний текст рішення складено 27.06.2018 року