Ухвала суду № 74989259, 20.06.2018, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.06.2018
Номер справи
821/1073/17
Номер документу
74989259
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 червня 2018 р.м.ОдесаСправа № 821/1073/17

Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

судді - доповідача - ОСОБА_1судді –ОСОБА_2судді – за участю секретаря – ОСОБА_3 ОСОБА_4розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції за ініціативою суду питання про витребування доказів у справі при розгляді апеляційної скарги Приватного підприємства "Корсар" на рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 01 лютого 2018 р. прийнятого о 08.47 год. суддею Варняком С.О. по справі № 821/1073/17 за адміністративним позовом Приватного підприємства "Корсар" до Управління транспорту та зв'язку Херсонської обласної державної адміністрації , Херсонської обласної державної адміністрації треті особи приватне підприємство "Кулида" , приватне підприємство «Поярков» про визнання незаконними дій, визнання нечинними та скасування рішень,

В С Т А Н О В И В :

07.09.2016 року представник приватного підприємства "Корсар" звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління транспорту та зв’язку Херсонської обласної державної адміністрації, Херсонської обласної державної адміністрації, треті особи приватне підприємство «Кулида», приватне підприємство «Поярков» та просив суд:

- визнати незаконним та скасувати розпорядження голови Херсонської обласної державної адміністрації № 364 від 24.05.2016 року;

- визнати незаконними дії Управління транспорту, дорожньої інфраструктури та зв’язку Херсонської обласної державної адміністрації щодо пакетного формування об’єктів конкурсу та щодо публікації в газеті "Наддніпрянська правда" № 40 (22720) від "30" травня 2016 року оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування в Херсонській області;

- визнати нечинними та скасувати протокольні рішення конкурсного комітету з організації та проведення в області конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міжміські і приміські внутрішньообласні автобусні маршруту загального користування, прийняті на засіданнях конкурсного комітету 16 червня 2016 року та 05 липня 2016 року про допуск до участі у конкурсі та про визначення переможця з надання послуг по перевезенню пасажирів щодо об’єктів конкурсу № 3 та № 4 по Скадовському району Херсонської області

Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 08.11.2016 року у задоволенні позовних вимог відмовлено.

Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 02.02.2017 року постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 08.11.2016 року залишено без змін.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 21.06.2017 року постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 08.11.2016 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 02.02.2017 року скасовано, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.

Ухвалою суду від 31.01.2018 року замінено Управління транспорту, дорожньої інфраструктури та зв'язку Херсонської обласної державної адміністрації на Управління транспорту та зв'язку Херсонської обласної державної адміністрації.

Ухвалою суду від 31.01.2018 року закрито провадження у адміністративній справі № 821/1073/17 в частині визнання незаконним та скасування розпорядження голови Херсонської обласної державної адміністрації № 364 від 24.05.2016 року.

Ухвалою суду від 31.01.2018 року залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Херсонську обласну державну адміністрацію.

Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 01.02.2018 року у задоволенні адміністративного позову було відмовлено в повному обсязі.

Не погоджуючись зі вказаною постановою, Директор ПП «Корсар» подав апеляційну скаргу, в якій вважає, що судом 1-ї інстанції було порушено норми матеріального та процесуального права та просив її скасувати та ухвалити нове судове рішення яким в яким задовольнити адміністративний позов в повному обсязі.

Особи, що беруть участь у справі, про час і місце судового розгляду були сповіщені належним чином відповідно до ст.124 -127 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, з’ясувавши думку осіб, які приймають участь у справі, апеляційний суд дійшов висновку, що за наявними у справі доказами неможливо повно та всебічно дослідити обставини у справі та прийняти законне і обґрунтоване рішення.

Як зазначалося, предметом спору у даній адміністративній справі є визнання незаконним та скасування розпорядження голови Херсонської обласної державної адміністрації № 364 від 24.05.2016 року; визнання незаконними дії Управління транспорту, дорожньої інфраструктури та зв’язку Херсонської обласної державної адміністрації щодо пакетного формування об’єктів конкурсу та щодо публікації в газеті "Наддніпрянська правда" № 40 (22720) від "30" травня 2016 року оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування в Херсонській області; визнання нечинними та скасування протокольних рішень конкурсного комітету з організації та проведення в області конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міжміські і приміські внутрішньообласні автобусні маршруту загального користування, прийняті на засіданнях конкурсного комітету 16 червня 2016 року та 05 липня 2016 року про допуск до участі у конкурсі та про визначення переможця з надання послуг по перевезенню пасажирів щодо об’єктів конкурсу № 3 та № 4 по Скадовському району Херсонської області

Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Разом з тим, апеляційний суд відзначає, що матеріали справи не містять доказів щодо наявності рішення конкурсного комітету з організації та проведення в області конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міжміські і приміські внутрішньообласні автобусні маршруту загального користування, прийнятого на засіданні конкурсного комітету 16 червня 2016 року про допуск до участі у конкурсі та про визначення переможця з надання послуг по перевезенню пасажирів щодо об’єктів конкурсу № 3 та № 4 по Скадовському району Херсонської області.

У зв'язку із цим, апеляційний суд вважає, що наявні правові підстави для витребування доказів, яких у матеріалах не вистачає.

Згідно з ч. 4 ст. 9 КАС України ,суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Відповідно до ч. 3 ст. 77 КАС України , докази суду надають учасники справи,суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

За правилами ч. 3 ст. 80 КАС України ,про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.

Із врахуванням викладеного, апеляційний суд дійшов до висновку про необхідність витребування з Херсонської обласної державної адміністрації рішення конкурсного комітету з організації та проведення в області конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міжміські і приміські внутрішньообласні автобусні маршруту загального користування, прийнятого на засіданні конкурсного комітету 16 червня 2016 року про допуск до участі у конкурсі та про визначення переможця з надання послуг по перевезенню пасажирів щодо об’єктів конкурсу № 3 та № 4 по Скадовському району Херсонської області.

Окрім того, згідно з ч. 4 ст. 77 КАС суд не може витребувати докази у позивача в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, окрім доказів на підтвердження обставин, за яких, на думку позивача, відбулося порушення його прав, свобод чи інтересів.

Апеляційний суд звертає увагу сторін на те, що відповідно до ч. 7 та 8 ст. 80 КАС особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.

У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

Керуючись статтями 10, 73, 77, 80, 248, 256, 321, 328 КАС України, апеляційний суд,

У Х В А Л И В :

Витребувати з Херсонської обласної державної адміністрації рішення конкурсного комітету з організації та проведення в області конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міжміські і приміські внутрішньообласні автобусні маршруту загального користування, прийнятого на засіданні конкурсного комітету 16 червня 2016 року, про допуск до участі у конкурсі та про визначення переможця з надання послуг по перевезенню пасажирів щодо об’єктів конкурсу № 3 та № 4 по Скадовському району Херсонської області.

Зобов'язати Херсонську обласну державну адміністрацію надати витребувані докази у строк до 20 липня 2018 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та оскарженню не підлягає.

Суддя доповідач: ОСОБА_1 Суддя: ОСОБА_2 Суддя: ОСОБА_3